Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź Jana Błachowicza (MMA 27-8-0) dotyczącą słów, które padły ze strony Daniela Cormiera (MMA 22-3-0). Mistrz organizacji UFC w wadze półciężkiej jasno zakomunikował, że chętnie stoczy z „DC” walkę, aby wyjaśnić pewne kwestie.

„Hej Daniel Cormier! Jeśli masz tak dużo do powiedzenia o mnie, to rusz swój tłusty tyłek z kanapy i chodź do mnie do Oktagonu. Nauszę cię szacunku.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Daniel Cormier i Ariel Helwani zszokowani zwycięstwem Janka „On jest za wolny – Jon Jones go pokona”

Polak nawiązał do słów z rozmowy Cormiera z Helwanim, w którym były mistrz nazwał zwycięstwo Błachowicza zaskoczeniem. Sam również przedstawił swoją koncepcję na rozpracowanie Polaka mówiąc, że oglądając poprzednie starcia aktualnego mistrza można bez problemów powtórzyć to w klatce.

To nie pierwszy raz gdy Daniel Cormier atakuje Jana. W 2018 roku naśmiewał się, że z Alexandra Gustafssona, że ten dawał się trafiać w stójce Błachowiczowi i Szwed musiał się ratować zapasami. Bardzo kpiąco wtedy podsumował Błachowicza w stylu „Jan cię trafiał? Serio? Jan Błachowicz zmienił cię w zapaśnika??”. Na to Jan odpowiedział w naszym wywiadzie z 1 lutego 2018 r.

„Nie wiem dlaczego drugi raz mi dokucza. Raz to puściłem w niepamięć. Drugi raz powiedziałem sobie, że sobie nie dam w kaszę dmuchać. Jeżeli ma jakiś problem, możemy to wyjaśnić.w oktagonie. Niech tylko powie kiedy i gdzie. Nie wiem czemu się tak zachowuje i gada takie głupoty. Nie znamy się, nigdy się nie widzieliśmy, nic do siebie nie mamy. Ja go szanuję jako sportowca i mistrza a on gdzie tam wiesz… PR-u na moim nazwisku sobie na pewno nie zrobi… chyba, że o to mu chodzi? Że chce się wybić na moim nazwisku? Nie wiem.”

„DC” ostatnie dwie walki przegrał. Najpierw został znokautowany przez Stipe Miocica, w rewanżu natomiast mistrz wagi ciężkiej wypunktował Cormiera. W kategorii półcieżkiej „DC” wygrywał między innymi z Volkanem Oezdemirem, Anthonym Johnsonem czy Alexandrem Gustafssonem. Starcia o tytuł mistrzowski z Jonem Jonesem dwukrotnie przegrywał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.