Foto: Michał Biel/MMAROCKS

Już w najbliższą sobotę Jan Błachowicz (MMA 19-6) stoczy szóstą walkę dla największej organizacji MMA na świecie. „Cieszyński Książę” na gali UFC 210 skrzyżuje rękawice z Patrickiem Cumminsem (MMA 8-4). Dla tego drugiego może być to walka o utrzymanie w organizacji, ale sytuacja powracającego po porażce Błachowicza również nie jest kolorowa. To starcie jest bardzo ważne dla obu fighterów i spodziewajmy się zaciętej potyczki.

Bukmacherzy z LV BET nie mają wyraźnego faworyta w tym zestawieniu. Kurs na zwycięstwo Polaka wynosi 1.81, a na jego rywala niewiele więcej, bo 1.91.

O ile oczy fanów z Polski będą zwrócone przede wszystkim na pojedynek Janka, to wielu także chętnie obejrzy walkę wieczoru, gdzie rozstrzygać się będą losy pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej. Daniel Cormier (MMA 18-1) będzie bronić tytułu w rewanżowym starciu z Anthonym Johnsonem (MMA 22-5). Pierwsze starcie zwyciężył „DC” przez poddanie w trzeciej rundzie, chociaż w pierwszej rundzie miał pewne problemy z mocnymi ciosami przeciwnika, jednak przetrwał opór „Rumble’a”. Cormier od tego czasu zdołał dwukrotnie obronić tytuł – w walkach z Alexandrem Gustafssonem i Andersonem Silvą. Co ciekawe, to nie wystarczyło, by przekonać bukmacherów, by postawili go w roli faworyta przed najbliższym starciem. Kolega klubowy Caina Velasqueza jest underdogiem z kursem 1.94. Przy nazwisku Johnsona dopisano mnożnik 1.78.

Interesująco zapowiada się także pojedynek byłego mistrza wagi średniej UFC Chrisa Weidmana (MMA 13-2) z bardzo doświadczonym w ringach i klatkach Gegardem Mousasim (MMA 41-6-2). Holender jest faworytem. Zwycięstwo „Leniwca” można typować po kursie 1.72, a szanse na wygraną „All-Americana” wyceniono kursem 2.01.

Wspomniane wyżej walki, a także resztę zestawień z gali UFC 210 można obstawiać na portalu LV BET.

19 KOMENTARZE

 1. Durkin mierzyl sie z najlepszymi Minotauro  Glover  Osp czy obecny mistrz tej kategorii DC  wiec kurs na Janka az dziwi ale to dobrze bo doceniaja styl Cieszynskiego Ksieca oby kurs przelozyl sie na walke… Warr Janekkk!!!!!

 2. Durkin mierzyl sie z najlepszymi Minotauro  Glover  Osp czy obecny mistrz tej kategorii DC  wiec kurs na Janka az dziwi ale to dobrze bo doceniaja styl Cieszynskiego Ksieca oby kurs przelozyl sie na walke… Warr Janekkk!!!!!

  Minotouro nieuku, Glover to już jedną nogą na emeryturze, poza zapasami w każdej płaszczyźnie nie prezentuje kompletnie nic.

 3. DC underdogiem? Dziwne 🙂

  Dla mnie to absurd. Po obronie pasa i rzeźni jaką mu zgotował w pierwszej walce.

 4. To pewnie dlatego, że liczą, że DC dotrzyma słowa i będzie bił się w tej stójce od początku do końca.

 5. Durkin mierzyl sie z najlepszymi Minotauro  Glover  Osp czy obecny mistrz tej kategorii DC  wiec kurs na Janka az dziwi ale to dobrze bo doceniaja styl Cieszynskiego Ksieca oby kurs przelozyl sie na walke… Warr Janekkk!!!!!

  Z Minotoro, czyli tym "mniejszym" bratem. Od wszystkich czterech dostał też ciężki wpierdol, tylko raz dotrwał do drugiej rundy, mimo że a)Minotoro to już od dobrych kilku lat zombie, który wygrał tylko tą jedną walkę na ostatnie 4 lata, b) Glover praktycznie emeryt, c) OSP niedawno sam obskoczył ciężki wpierdol od Manuwy, a potem dał się wypunktować średniakowi ściąganemu chyba na 2 tygodnie przed walką i d) DC najbardziej lubi przytulanki. Pat ma taką sobie szczenę, a do tego bardzo dziurawą obronę w stójce, a Janek, jak jest zmotywowany, potrafi nieźle przyłożyć. Jeżeli trafi go choć raz tak jak Gusa, to nie będzie co zbierać z Patryka. Jak dla mnie ma na to więcej szans, niż Pat na przeleżenie go przez pełne 3 rundy, więc kurs całkiem niezły, bo nawet zaniżony.

 6. Z Minotoro, czyli tym "mniejszym" bratem. Od wszystkich czterech dostał też ciężki wpierdol, tylko raz dotrwał do drugiej rundy, mimo że a)Minotoro to już od dobrych kilku lat zombie, który wygrał tylko tą jedną walkę na ostatnie 4 lata, b) Glover praktycznie emeryt, c) OSP niedawno sam obskoczył ciężki wpierdol od Manuwy, a potem dał się wypunktować średniakowi ściąganemu chyba na 2 tygodnie przed walką i d) DC najbardziej lubi przytulanki. Pat ma taką sobie szczenę, a do tego bardzo dziurawą obronę w stójce, a Janek, jak jest zmotywowany, potrafi nieźle przyłożyć. Jeżeli trafi go choć raz tak jak Gusa, to nie będzie co zbierać z Patryka. Jak dla mnie ma na to więcej szans, niż Pat na przeleżenie go przez pełne 3 rundy, więc kurs całkiem niezły, bo nawet zaniżony.

  Widzę to podobnie. Cummins poddaje się mentalnie po pierwszym, lepszym gongu. Janek pokazał w walce z Gusem bardzo dobrą stójkę, więc jeśli narzuci swoje tempo nie powinien mieć problemów z Patryczkiem. Jedynie martwią mnie podejrzane zapasy Dżona, ale mam nadzieję, że wraz ze sztabem szkoleniowym wyciągnął wnioski po ostatnich walkach.

 7. Janek TKO druga runda, jeżeli wyjdzie na takiej pompie jak z Gusem będzie miazga, natomiast jak powtórzy zamulanie jak z Andersonem albo Manuwą to chyba możemy odłożyć marzenia o polaku w czołówce LHW (która i tak jest bardzo biedna i leciwa).

 8. Cormier od tego czasu zdołał dwukrotnie obronić tytuł – w walkach z Alexandrem Gustafssonem i Andersonem Silvą.

  Ze Spiderem nie walczył o pas.

 9. JB+DC+CW= 7,06. Nieźle

  A przy obstawieniu Cummingsa w takim układzie mamy aż 7,45 AKO… Chyba coś postawię

 10. Zawsze mnie zastanawiały kursy lvbeta, skąd oni biorą te cyfry? Na przykład Woodley – Wonderboy 2, były też takie zakrawające o absurd, ale już nie pamiętam. Inni też tak mają? Czy oni to robią z premedytacją, żeby się złapać na haczyk i przewalić kasę na jakimś kombosie?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.