Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

World Series of Fighting pozyskała kolejnego zawodnika z czołówki MMA, który został zwolniony z UFC. Do Yushina Okamiego, Rusiamara Palharesa i Jona Fitcha dołączy były mistrz Strikeforce i pretendent do pasa UFC – Jake Shields (MMA 29-7-1, 8. w rankingu MMARocks).

Jedna z czołowych organizacji poinformowała oficjalnie, że jej szeregi zasili niedawno zwolniony z UFC Shields. Póki co nie jest znana data debiutu Amerykanina u nowego pracodawcy.

35-latek z San Francisco dołączył do UFC w 2010 roku, po zdobyciu pasów mistrzowskich w Strikeforce i EliteXC. W organizacji braci Fertitta walczył ośmiokrotnie, a w chwili zwolnienia jego bilans wynosił: cztery wygrane, trzy przegrane i jeden pojedynek zakończony wynikiem no contest. Dana White pożegnał się z Shieldsem po marcowej przegranej podopiecznego Cesara Gracie’ego z Hectorem Lombardem na UFC 171.

W World Series of Fighting świetny grappler nie będzie miał powodów do nudy. Kategoria półśrednia tej organizacji prezentuje się bardzo dobrze i ma w swoim składzie, m.in. wspomnianych – Jona Fitcha, Rousimara Palharesa, a także Josha Burkmana.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.