ufc-on-fox-8

Wyniki i relacja po kliknięciu.

Niemal bezbłędną walką Demetrious Johnson (18-2-1) skutecznie obronił swój pas mistrzowski UFC, odklepując Johna Moragę (13-2) balachą z pleców w piątej rundzie walki wieczoru gali UFC on Fox w Seattle. Johnson nie miał większych problemów z przeciwnikiem. Kontrolował walkę w stójce i niweczył próby obaleń rywala, a sam dwunastokrotnie przeniósł walkę do parteru.

Jedyny moment zawahania przyszedł pod koniec czwartego starcia, kiedy Moraga trafił swój najlepszy cios w walce prawym sierpowym, ale nie potrafił wykorzystać tej sytuacji i pójść za ciosem. Losy walki wróciły na dotychczasowy tor w rundzie piątej, z tym że ponaglany przez narożnik Johnson, będąc w pozycji bocznej, postanowił pokusić się o skończenie. Zabierając się do kimury, mistrz płynnie przeszedł głowę rywala i złożył się do balachy. Moraga bronił się przez kilka sekund, ale chwilę później werbalnie poddał walkę. Poddanie na 77 sekund przed końcem było najpóźniejszym skończeniem w historii UFC i zaledwie czwartym w piątej rundzie.

Dzięki solidnej pracy ciosami prostymi Rory MacDonald (15-1) wypunktował Jake’a Ellenbergera (29-7) po słabym pojedynku, który sfrustrował publiczność w Seattle. Przez 14 minut Ellenberger walczył ostrożnie i nie miał pomysłu na przejście przez ciosy proste Kanadyjczyka. Dopiero w piętnastej minucie Amerykanin wykonał obalenie, ale nawet z tej pozycji nie był w stanie przejść gardy czy wyrządzić jakiejś znaczącej krzywdy rywalowi.

Wspaniałym wysokim kopnięciem Robbie Lawler (21-9) postawił wykrzyknik przy swoim występie naprzeciwko Bobby’ego Voelkera (24-10). Już w pierwszej rundzie Lawler trafiał regularnie i spektakularnymi ciosami, jak latające kolano. Koniec walki jednak nastąpił dopiero na początku rundy drugiej, kiedy Lawler idealnie wyczuł wchodzącego w jego zasięg rywala i posłał go na matę potężnym lewym kopnięciem.

Liz Carmouche (8-3) nie miała większych problemów z odprawieniem Jessici Andrade (9-2) w pierwszej walce głównej karty. Od początku starcia wyraźnie widoczna była przewaga warunków fizycznych Amerykanki, która rzucała rywalką na lewo i prawo, choć pod koniec rundy popełniła błąd, który umożliwił Andrade zdobycie dominującej pozycji. W drugiej rundzie błędów już nie było, Carmouche rzuciła Brazylijkę na matę, przeszła do dosiadu i przez kolejne minuty okładała ją kolejnymi ciosami aż do przerwania.

Na sekundę przed końcem drugiej rundy Jorge Masvidal (25-7) zmusił Michaela Chiesę (9-1) do odklepania duszenia D’Arce. Przy wychodzeniu z akcji w parterze Masvidal kontrolował kark rywala, gdy nagle zmienił chwyt na D’Arce, przewracając się na bok i zaciskając mocno dłoń na bicepsie w końcowych sekundach rundy.

Zapasy Danny’ego Castillo (16-5) utorowały mu drogę do wygranej na punkty nad Timem Meansem (18-5-1). Po 3 obaleniach zawodnika Alpha Male w pierwszej rundzie w kolejnych dwóch starciach Castillo był wyraźnie mniej efektywny, ale i tak zdołał urwać jedną z tych rund Meansowi w stójce.

Lewy sierpowy w drugiej rundzie utorował Melvinowi Guillardowi (31-12-2, 1 NC) drogę do swojego 20. zwycięstwa w karierze przez uderzenia, tym razem kosztem Maca Danziga (21-11-1). Danzig, który po tym ciosie próbował się pozbierać nie wytrzymał kolejnych młotków Guillarda i w końcu został nimi znokautowany w parterze.

W bardzo wyrównanej kickboxerskiej walce na pełnym dystansie Daron Cruickshank (13-3) okazał się lepszy od Yves’a Edwardsa (42-20-1). Przez cały pojedynek zawodnik z Detroit walczył z kontry, ale zdołał zjednać sobie dwóch sędziów mimo mało agresywnego stylu.

Ed Herman (20-9, 1 NC) po kwadransie wymian ciosów pokonał Trevora Smitha (10-3) na dwóch kartach sędziowskich. Uczestnik trzeciego sezonu Ultimate Fighter w toku walki był wyraźnie lepszy – regularnie trafiał rywala lewym sierpowym i ciosami podbródkowymi, i aż dziw, że jeden z sędziów przyznał każdą z rund Smithowi.

Holenderka Germaine de Randamie (4-2) niejednogłośnie pokonała na punkty Julie Kedzie (16-12) w pierwszej z walk kobiet na gali. 15-minutowe starcie rozstrzygnęło się w klinczu, gdzie znacznie silniejsza była „Żelazna Dama” i na nic zdały się dwa obalenia Kedzie wykonywane w drugiej i trzeciej rundzie.

Dwa emocjonujące starcia zobaczyli widzowie na Facebooku. W trzyrundowej bójce w stójce minimalnie lepszy okazał się Justin Salas (10-4), który pokonał Aarona Rileya (30-13-1) niejednogłośnie na punkty. Chwilę wcześniej pierwsze zwycięstwo w UFC odniósł Yaotzin Meza, (20-8) odklepując duszeniem zza pleców w drugiej rundzie Johna Alberta (7-5).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze muszej
125 lbs: Demetrious Johnson pok. Johna Moragę przez poddanie (balacha), 5. runda, 3:43.

Główna karta:

170 lbs: Rory MacDonald pok. Jake’a Ellenbergera przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28).
170 lbs: Robbie Lawler pok. Bobby’ego Voelkera przez KO (wysokie kopnięcie), 2. runda, 0:24.
135 lbs: Liz Carmouche pok. Jessicę Andrade przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 3:57.

Walki w FX:

155 lbs: Jorge Masvidal pok. Michaela Chiesę przez poddanie (duszenie D’Arce), 2. runda, 4:59.
155 lbs: Danny Castillo pok. Tima Meansa przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
155 lbs: Melvin Guillard pok. Maca Danziga przez KO (lewy sierpowy i uderzenia w parterze), 2. runda, 2:47.
155 lbs: Daron Cruickshank pok. Yves’a Edwardsa (2 x 30-27, 27-30).
185 lbs: Ed Herman pok. Trevora Smitha przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 27-30).
135 lbs: Germaine de Randamie pok. Julie Kedzie przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 28-29).

Walki na Facebooku:

155 lbs: Justin Salas pok. Aarona Rileya przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28, 28-29).
135 lbs: Yaotzin Meza pok. Johna Alberta przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda, 2:49.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

2736 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 11. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 12. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 13. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 14. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 15. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 16. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 17. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 18. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 19. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 20. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 21. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 22. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 23. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 24. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 25. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 26. startujemy 😉 Meza już wychodzi.

  też macie 480p maksymalnie na YT?

  Weidman, Barao, Gustafsson, Siver, Velasquez, Edgar, Tate, Mousasi, Bahadurzada, Trujillo, Formiga, Stann

 27. Ten Albert każdą walke ciśnie na grappling a potem klepie, dziwny zawodnik

 28. K%$wa przegapiłem początek, ale nie miałem wyjścia. Musiałem pojść walczyć o swoje bo bloody ciapak chciał mnie okiwać na mushroom baghi ( ale mu się nie udało 😉 ).

 29. Tylko czemu teraz nie chodzi…A ja specjalnie do domu leciałem;) Wygląda, że dopiero Orange mnie od 23 usatysfakcjonuje.

 30. Lepiej oglądac na youtube, na fejsbuku od dawna nie mogłem obejrzeć bez błędów

 31. No nie doczekałem się, więc YT odpalone, f**k FB. Tylko dla UFC mam tam konto, a tu takie coś…

 32. Działa wam na fb?bo u mnie sie laduje tylko

  Edit: juz ruszyło , ale wojna na koniec:D

 33. przez te końcówke 3 rundy pewnie będzie split bo sędziowie ostatnio przeceniają takie coś (dwie ostatnie walki Bermundeza)

 34. W takich walkach automatycznie powinny być kolejne rundy, najlepiej aż do rozstrzygnięcia 😉 Zasłużyli i kibice i oni sami, żeby dawać dalsze show 🙂

 35. Jak na razie 2/2 w typach. Ładnego high kicka przyjął Salas… twardy łeb.

  na yt  jest reszta prelimsów?

  nie

 36. wlasnie na fejsie bedzie reszta walk z FXa?? bo chyba tak bedzie sadzac po tym pasku postepu transmisji 🙂

 37. Gdzie można oglądać resztę prelimsów?

  A linkiem do orange ktoś zarzuci? Bo ten ich darmowy nie pokazuje ufc z tego co wiem

 38. @kiler — na fejsie już nic nie będzie.

  będzie będzie tylko kliknij ikonę UFC premlins wyskoczy zaloguj , kliknij , wyskoczy zaloguj przez FB znowu kliknij i jesteś. Do walk 10 min

 39. ode mnie nic nie chcieli. sa dwie ikony – , premlin live i main event. jak klikniesz ikone premlins bedzie sing up , dalej klikasz, po kilku sekundach wyskoczy niebieski pasek zaloguj przez FB , naciskasz to i jesteś. Zawsze tak oglądam walki do main eventu i nigdy nic nie zapłaciłem 🙂

 40. na ufc.tv jest zawsze mega opóźnienie i jak się siedzi na chacie to spoilerujo:( 

 41. hmm ja sie zalogowałem przez strone ufc.Zobaczymy jak z fb pójdzie 🙂

 42. dziala dziala dzieki arlovski ale masakra z iloscia linkow do gali dzisiaj

 43. gdy wciśniesz sing up to poczekaj kilka sekund aż wyskoczy niebieski prostokąt zaloguj z FB. – wtedy klikaj i powinno działać
  chyba ,że ma znaczenie że oglądam z zagranicy….

 44. Pietagoras chyba tylko dlatego Ci działa.Nic pozostaje stream od Arlovskiego.

 45. @Pietagoras – to chyba ma znaczenie, bo u mnie jak zawsze – nie działa.

 46. Mutant z AKA powinien przejść badania genetyczne bo wygląda jak Phil Davis …

 47. Woman Phil Davis wygrywa, szkoda.

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 48. już myślałem, że za to obalenie pod koniec rundy dadzą wygraną dla Kedzie, chociaż nic nie robiła w parterze, ale split naciągany tak jak w walce Rileya z Salasem

 49. fajna walka, ja mam nadzieję tylko że jak już pokazują w ufc kobiety, to max raz na parę gal i to pojedynczy fajt. Bo o ile ta pierwsza 5 trzyma jakiś poziom, to to co widzieliśmy na start to była maksymalna żena i nudawa.

 50. Ja pierdole… UFC ma najgorszych sędziów ze wszystkich mi znanych federacji/lig ze wszystkich sportów… Nawet nasi polscy sędziowie piłkarscy są lepsi. Jak można było z tego zrobić split?

 51. Co oni tak wyją. Pojebało ich na tej widowni czy te siki pod nazwą "piwo" uderzyły do głowy?

 52. jak tak dalej pójdzie to Edwards vs Cruickshank pewnie też split dadzą 😀

 53. patrze na te wyniki i sie zastanawiam, czy oni ogladaja te same walki? przeciez to jest jawna kpina i przez takiego jebanego cymbala slepego jednego z drugim, ktos moze stracic prace

 54. Myślałem że to mym mamy chujowych sędziów a tu niespodzianka ;D

 55. 30-27, 30-27… 27-30!

  Troche to dziwnie wygląda, ale na dobrą sprawę wszystkie rundy były wyrównane.

 56. No to teraz Guillard albo wygra przez KO, albo przepierdoli przez poddanie. Nie wierzę, że będzie kolejna decyzja (split zwłaszcza hahahha).

 57. Mighty Mouse musi czuc sie mocno niepewnie przy tym sedziowaniu, haha, to jakis zart, 27-30 dla Smitha? 

 58. Pokazali, że Guillard ma bilans 47-13-3 a Danzig 22-10-1. Na sherdogu są całkiem inne statystyki, zwłaszcza w przypadku Melvina. Kto mi powie co jest co?

 59. Czy ktoś ma jakiś sensowny linko oprócz tych, które już padły?

 60. All three judges… aj kurna 🙁 

  Decyzja prawidłowa jak najbardziej.

 61. hahaha zabrakło mu sekundy 😀 Ładna runda w wykonaniu Masvidala 🙂

 62. Wyszedł z klatki przed ogłoszeniem werdyktu hahahaha

  Ładne faki teraz muszą lecieć w szatni….

 63. Zajebiście, zawsze kibucuje Masvidalovi jak walczy i niekoniecznie jest faworytem. 😀

 64. Pewnie się wkur**ł, że 1 porażka w życiu…że sekundę przed syreną. Tak czy siak złość na siebie, a nie brak szacunku dla rywala a'la Daley.

  Masvidal to jeden z najbardziej niedocenianych fighterów, choć stójkę z początku pokazał niemalże jak nie on. Byłem wręcz pewien, że Jorge może to rozstrzygnąć w stójce swym boksem, pamiętam zginającego się z bólu Chiesę w TUF'ie, gdy obrywał w korpus.

  Czas na MC i wyłączenie kompa.

  To tylko Undercard, zwykle Dana wyperswadował takie schodzenie, gdy już ktoś wyszedł z klatki. No, ale tu jako tako mogło to Chiesą wstrząsnąć. 1 porażka, sposób = duszenie i sekunda przed końcem rundy :/

 65. Lawler konkretny, mega stojka. Ma moc nie tylko w lapach, ale i w nogach

 66. Sieknął pięknie nogą, nie spodziewałem się że zakończy w ten sposób Lawler. 😀

 67. Lawler zyciowa forma w idealnym momencie, najs!!!

  'My hats off to Jorge Masvidal, I've been watching you for years and it was an honor to share the octagon with you. I'll come back better, that one second will hurt for the rest of my life.'

  Chiesa na fb.

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 68. fak ile jeszcze tych reklam??!! prawie jak polsat !

  WAR Ellenberger!! 

 69. No co jest kurwa, ciągle to samo w kółko – też tak macie na OS?

 70. No i znowu to samo mam na OS -w kółko to samo i pętla i pętla pierdolona. Akurat na tej walce. Pierdolę to i idę spać. Obejrzę za parę godzin bez jebanych lagów.

 71. buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 72. straaasznie zachowawcza walka 😀

  E; no to Rory na pkty, ale walka sredniio ciekawa ;/

 73. wszystko w punkt, jjunanymys dla Psycho powinien byc na spokojnie, plan wypalil mega.

 74. Genialna taktyka Jake'a. Pokazał, że można obalić i przytrzymać Rorego na glebie, więc czemu wcześniej tego nie robił… %)

 75. Smutna walka, decyzja też z czapy… tak nahypowali a tu taki cienki piard…. buuuuuuuu

 76. runda dla Burgera, co to kurwa sie dzieje dzisiaj z tymi sedziami, 3 Cecilow siedzi.

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 77. Jak dla mnie to Rory jest mega zawodnikiem, ale jednak trochę przesadzone są co poniektóre opinie. Nie widzę w nim wielkiego mistrza.

 78. Rory wygral zasluzenie,ale nigdy bym nie pomyslal,ze ta walka bedzie taka nudna.Sad

 79. Panowie bez przesady. Rory jest inteligentnym zawodnikiem, i bardzo dobrze wiedział, że jak by poszedł na wojnę z Jake, to mogłoby się to dla niego źle skoczyć.Rory, to mądrze rozegrał i spokojnie sobie wypunktował Jake. Morze widowiskowe, to nie było, ale liczy sie wygrana.

 80. Wreszcie skończył przed czasem. Jestem pod wrażeniem zajebistości w każdej płaszczyźnie Myszy.

 81. Jak dobrze że przysnąłem. 🙂
  Chciałbym tylko podziękować publicznie GSP za to że popsuł Rory-ego wspólnymi treningami.
  Wszystko wskazuje na to że będzie idealnym następcom mistrza, szkoda.
  ME: who cares…

 82.  Spodziewałem się ostrzejszej walki Rorego z Ellenbergerem, ale z drugiej strony Psycho perfekcyjnie zneutralizował Jake'a, poza tym obaleniem. Najbardziej na to czekałem, ale w sumie jakoś załamany jakością tej walki nie byłem. Po prostu liczyłem na nieco więcej.

  Lawler dał świetną walkę.

 83. UFC kończy się na wadze Jose Aldo (featherweight), niżej to już tylko nudy 😛 wolałbym obejrzeć wagę np. Middleweight nr10 vs nr11 niż MŚ wagi muszej … proszę was 😛

 84. MM vs Moraga – nie wiem co ludzie mają do tej walki, mi się ona podobała, Mysza w kapitalnej formie, już sobie ostrze zęby na rewanż z Benavidezem.

  Rory vs Jake – Rory rozegrał to na zimno, nie chciał wchodzić w wymiany z tak mocno bijącym rywalem jak Amerykanin, a Ellenberger miał zero pomysłu na przejście zasięgu Psycho, Jake częściej robił wiatr swoimi ciosami, za to Rory trafiał. Nie rozumiem płaczu, że wałek.

  Lawler vs Voelker – tak jak się wszyscy spodziewali, szkoda, że Hardy nie domaga, bo chętnie zobaczyłbym go teraz w starciu z Ruthlessem.

  Guillard vs Danzig – nie ma co się rozpisywać o tej walce, Guillard wrócił na ścieżkę wygranych, ale coś czuję, że wraz z pojawieniem się rywala szerokiej czołówki się ona skończy. Melvin nie ma już dużo do zaoferowania. Miragliotta mógł trochę szybciej zareagować, bo te trzy gwoździe na glebie naprawdę przyszpiliły Danziga

  Reszty walk na razie nie widziałem.

   

  Widzę, że znów zaczyna się marudzenie na niższe kategorie wagowe. Nie chce mi się tego komentować. Szkoda nerwów. Argument, że są one nudne to już jest  naprawdę z dupy wzięty. 
  My nie chcemy być na poziomie KSW, my chcemy być na poziomie UFC! – Miras Okniński
  Fighterzy w FGMMA: Herman, Shogun, Kennedy, Rory, Tibau, Ogle, Bowles, MM.

 85. MacDonald bez problemu zneutralizował wszystkie atuty Ellenbergera. Wątpię by wziął walkę o pas z GSP(jeśli ten wygra z brodaczem) Ale jednak gdyby doszło do ich pojedynku ,to MacDonald nie ma nic żeby pokonać Żorża. Byłby bity i przeleżany przez 5 rund.

  Co do walki ”MacDonald vs Ellenberger” to według mnie może to być odzwierciedlenie pojedynku ”GSP vs Hendricks” Przede wszystkim neutralizowanie mocnych ciosów. A na drugi plan zejdzie punktowanie.

 86. Nie rozumiem jak można walke DJ nazwać nudną. Jestem fanem wagi ciężkiej ale to co on pokazuje jest fenomalne. Potwornie szybki i dynamiczny. Macdonald vs Ellenberger przypominało mi trochę Machida vs Hendo.

 87. Tak jak wyżej. Gala nie powaliła na kolana. Johnson i Macdonald zgodnie z planem. Zapewne rewanż Rorego z Conditem i walka o pas w wadze półśredniej.

 88. Ktoś uważa że wygrana Rorego była niesprawiedliwa?O_O Walka była nudna, ale zwyciestwo Rorego jest niepodważalne.

  Szkoda także że "maluchy" nadal nie przekonują Was, bo walke dali świetną, mi się bardzo podobała.

  Gala ogólnie dupy nie urwała, oglądałem sam MC, więc nie wiem jak było w dolnej karcie. Teraz czekać tydzień na Zombiaka który zszokuje świat.

 89. Piwko przygotowane, a tu zonk i brak pradu i ogladalem tylko 2 walki z facebooka.

 90.  Szkoda także że "maluchy" nadal nie przekonują Was, bo walke dali świetną, mi się bardzo podobała.

  Ja się niestety nie mogłem przekonać, bo mnie spanie zmuliło.

  Nie wiem czego to wina, bardzo szanuję umiejętności tych zawodników, walki w bantam oglądam z przyjemnością, ale przy flyweight mam wrażenie, że to już nie to, mimo minimalnej różnicy w wadze tak po prawdzie. Może kiedyś się przekonam do tej dywizji.

 91. ej nie wiem co ludzie chcecie od myszy,jeśli takie akcje zobaczylibyście się w wadze ciężkiej to każdy by piał że super. Żeby niektórym zaimponować mysza musiałby chyba wystrzelić błyskawiće Kame hama.

  Rory walczył zachowawczo i można to zrozumieć. Cały ten hype nakręcił nas na walkę ,że niby takie fajerwerki możliwa walka roku itp , itd. Walka była solidna ,tylko solidna i to był problem….

 92. Ja tam spodziewalem sie takiego przebiegu walki, zaskoczyl mnie tylko brak aktywnosci Jake'a. Title shota dlugo nie zobaczy.

  Teraz chyba pora na:

  MacDonald vs Condit/Kampmann

  GSP/Hendricks vs Maia/Shields (oczywiscie tylko w przypadku, gdy pierwsi wymienieni wygraja).

 93. generalnie z całej gali interesowało mnie tylko to co pokaże Rory. zawalczył strasznie spokojnie i asekuracyjnie, ale niemiłosiernie skutecznie. naprawdę wielki z niego będzie zawodnik jak on w wieku 24 lat potrafi tak chłodno walczyć

 94. Jedyny w miarę sensowny przeciwnik dla GSP to Maia,Condit jest po 2 porażkach a Shields musi jeszcze powalczyć, bo męczy się ze średniakami. Na Rorym się lekko rozczarowałem, asekuracyjną nazwałbym np. ostatnią walkę Mousasiego czy Machidy z Hendo, tutaj była kompletna nuda. Rogan chwalił ciosy proste, że w Tristarze to norma. Porównanie mało trafne, GSP ma genialne proste i powala nimi każdego nie mówiąc np. o walce z Koscheckiem gdzie samymi prostymi dał niezłe widowisko. Rory głaskał Ellenbergera, po trzech rundach żadnego rozcięcia czy opuchlizny.

 95. generalnie z całej gali interesowało mnie tylko to co pokaże Rory. zawalczył strasznie spokojnie i asekuracyjnie, ale niemiłosiernie skutecznie. naprawdę wielki z niego będzie zawodnik jak on w wieku 24 lat potrafi tak chłodno walczyć

  oby tylko nie byl tak nudny bo ciezko bedzie sie zmusic do wstawania w nocy na jego walki

 96. Doceniam umiejętności maluchów, ale szczerze to tylko walki Benavideza mnie tam emocjonują. U niego czuć moc, której nie czuje u reszty fighterów z tej dywizji. Sama gala baaardzo przeciętna. Poza pojedynkiem Chiesy z Masvidalem, nudną walką Rorego i płaczem Danziga nie będę pamiętał z niej nic.

 97. Sama gala baaardzo przeciętna. Poza pojedynkiem Chiesy z Masvidalem, nudną walką Rorego i płaczem Danziga nie będę pamiętał z niej nic.

   

  Mogłeś wbić na czat podczas gali to byś zapamiętał jeszcze śledzia w dupie.

 98. Style kreują walkę. Czasami zestawienie takich jednostek jak McDonald i Ellenberger musi się skończyć taką walką. Można było ich po prostu nie zestawiać by tego uniknąć…;)

  Jeśli ktoś jednak uważa, że była to ciekawsza walka, bo było więcej kilogramów i wolniejsze akcje, mniej przekroju niż np.w walce wieczoru w dywizji 125lbs to cóż 🙂 Wydawało mi się, że MMA to batalia na umiejętności, a nie "troll fighting" czyli który większy 😉

  W ciężkiej don't blink, bo nie zobaczysz ciosu, w 125lbs don't blink, bo przeoczysz kombinację + obalenie ;)))

 99. Chetnie bym poobserwowal sledzie w dupie czy ladyboyów na czacie, ale gale ogladalem z ripa, dzien pozniej. Obiecuje, ze sie poprawie.

   

  @Born – Myśle, że ludzie doceniają lekkie wagi, ale akurat nie najlżejszą. Popatrz na 135 i kosiarzy głow takich jak nie przymierzając Wineland, McDonald, Barao, Dillashaw. Oglądając walki w tej dywizji człowiek spodziewa się nokautów…a kto spodziewa sie nokautów w 125?

 100. I myślisz, że naprawdę kilka kg rozbieżności robi tą różnicę i tak spada poziom ;)? 125lbs jest zdecydowanie młodszą dywizją, a już dała kilka świetnych walk, nie ma co porównywać rosteru tej kategorii z jakąkolwiek inną jeszcze. Kategorie są teraz tak elastyczne, że raczej nie ma co uogólniać i się skupiać na takich porównaniach po prostu…nie ja zacząłem 😉 Style zawodników i ich konfrontowanie robią walkę o konkretnym efekcie wizualnym. Zmieni się to, gdy UFC przyjmie więcej puncherów w tej dywizji radzących sobie z zapaśnikami…

  Tak czy inaczej niemal każda walka dotąd w tej dywizji była przekrojowa i emocjonująca, a to, że póki co stanowią ją byli przedstawiciele 135lbs i to nie gatekeeperzy tamtej dywizji, a walczący często o pas 135lbs to i walki są wyrównane, długie, a jeden drugiego nie odłącza jednym strzałem.

  Ja doceniam wyższe wagi za ich urok i inność w stosunku do lżejszych, ale nie wytykam tego co w tych wagach jest słabsze niż w lżejszych. Jak komuś się tak ogólnie nie podoba MMA to musi się szufladkować w byciu fanem jednej bądź dwóch dywizji, jego strata:) Ja się cieszę, że mamy i 125lbs i 265lbs, jeszcze, gdyby zawodnicy w trakcie walki faktycznie ważyli tyle ile dywizja wyznacza… ;)))

 101. Nie wiem czy to wina kilku kilogramow czy obsady kategorii, ale faktem jest, że kategorie wyżej ogląda mi się znacznie lepiej (poza Benavidezem, który to własnie dobił się do drzwi maineventu w 135 😉 ).

  Nie mówie też, że ich walki są złe techniczne (bo wręcz przeciwnie), ale zazwyczaj nikt tam nie pada, a jak pada to zaraz sie podnosi, przez co to wszystko ogląda się trochę jak sceny akcji w Transofrmersach – 30 minut wysokooktanowej napieprzanki, która w pewnym momencie sprawia, że człowiek sie wyłącza (przynajmniej ja się wyłączam).

 102. Spoko, rozumiem takie postawienie sprawy, mi osobiście to leży 🙂 No i swoją drogą, owszem, czekalem na nokaut, choćby w Main Evencie, ale Myszy zapasy są zbyt bajeczne, a w zasadzie przede wszystkim wejścia w nogi. Oglądając Dodsona też się spodziewam KO, nawet jak go nie ma… to tym lepiej…25 minut napięcia czy będzie 😉 Pamietając, że Dodson wygrał TUF'a nokautując wielu z dywizji 135lbs. Poziom 125lbs jest naprawdę wysoki jak na tak nieliczną kategorię póki co. Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie 🙂

 103. Nie ma to jak narzekać na flajłejta, a jarać się ciężką i typami pokroju Jordana hahahaha

 104. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 105. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 106. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 107. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 108. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 109. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 110. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 111. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 112. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 113. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 114. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 115. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 116. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 117. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 118. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 119. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 120. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 121. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 122. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 123. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 124. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 125. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 126. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 127. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 128. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 129. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 130. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 131. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 132. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 133. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 134. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 135. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 136. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 137. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 138. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 139. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 140. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 141. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 142. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 143. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 144. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 145. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 146. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 147. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 148. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 149. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 150. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 151. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 152. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 153. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 154. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 155. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 156. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 157. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 158. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 159. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 160. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 161. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 162. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 163. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 164. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 165. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 166. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 167. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 168. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 169. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 170. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 171. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 172. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 173. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 174. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 175. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 176. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 177. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 178. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 179. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 180. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 181. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 182. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 183. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 184. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 185. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 186. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 187. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 188. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 189. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 190. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 191. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 192. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 193. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 194. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 195. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 196. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 197. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 198. dooobra, zmotywowales mnie tylko do obstawiania Hapy i Chrisa. odpuscilem sobie United po 1.65 wiec bedzie Twoja wina jak wdupie. :>

  ja podobnie jak Pucz zobaczylem zaznaczonego Travisa i myslalem, ze jeeednak!

 199. no i chuj, zostaje mistrzem analiz, bo przepowiedzialem Travisa! ale oczywiscie niepostawione… decydowalem sie jak kobieta i w koncu dalem 'bezpiecznego' Dustina. pozdrawiam. :C

  Poirer wszedl, Chrisu 'tylko' zostal!

 200. Jasnowidzem nie jestem. 🙂 No i pisałem, że mam wątpliwości, stąd też krótka analiza kursu na Browne przez KO/TKO. Kto skorzystał po 3.75, temu gratuluję. 🙂

 201. podbijam Sicilie i to na niego raczej postawie po wazeniu dzisiaj, jeden z lepszych typow na ta gale i fajny kurs. na Dariushu mysle, ze sie przejedziecie.

 202. A gdzie mają być? 😛

  Mój zestawik:
  Beneil Dariush, kurs 2.60
  Sam Sicilia, 2.65
  Elias Silverio, 2.00
  Moraga + Rockhold + Ozkilic, AKO 2.42

  Część kuponów postawiłem zaraz po pojawieniu się kursów, także w niektórych wypadkach mnożniki mam trochę lepsze niż są aktualnie.

  Nie mogłem się zdecydować, który kupon mi się najbardziej podoba, dlatego wszystkie poszły za tą samą stawkę.
  To będzie raczej wszystko. Ewentualnie po ważeniu coś dołożę.

 203. Szady kto byl Twoim 4underdogem?co miales stawiac?

  ja typy podam jak zawsze w temacie

  zaklady bukmacherskie

 204. @Zychal

  W tym temacie jak najbardziej można też typy podawać i po gali będziemy sobie mogli wszyscy porównać. 🙂

  Tych underdogów, których rozważałem, było kilka:

  "B-Hou" po kursie 2.37, jednak ten typ Tomasz skutecznie wybił mi z głowy

  Brad Tavares, 2.90 – to mi do końca nie daje spokoju. Oszczędny w wyprowadzaniu ciosów Larkin może kolejny raz być oszukany przez sędziów, którzy mogą dać się nabrać na presję, którą powinien tworzyć Tavares

  Easton, 3.25 – kurs jest zawyżony. Dillashaw jest lepszym zawodnikiem, ale nie aż na tyle, żeby ryzykować obstawianie na niego po kursie 1.35

  Smolka, 3.25 – zachęcony hypem, który został stworzony na tego zawodnika na forum, obejrzałem kilka jego walk i jestem sceptyczny co do tego typu, nawet na tyle, że obstawiłem Ozkilica po kursie ok 1.37. Smolka może trafić jakimś fartownym ciosem, jednak dużo bardziej prawdopodobna jest dla mnie opcja pełnej dominacji zapaśniczej przez Alptekina.

  Edwards 2.23 – nad tym jeszcze kombinuję

  Brunson 3.25 – moim zdaniem Palacio jest trochę przeceniany, a Brunson lekko niedoceniany. Jednak im więcej scenariuszy sobie wyobrażam na tą walkę, tym częściej widzę znokautowanego Dereka.

  Dariush, Sicilia i Silverio na chwilę obecną wydają mi się najlepszymi z tych wszystkich underdogów i zaryzykowałem właśnie na nich trochę kasy, a czy dobrze wybrałem – zobaczymy. 🙂

 205. UFC Fight Night 35: Rockhold vs Philippou

  1Kupon:

  1. Beneil Dariush – Charlie Brenneman Typ1 Kurs:2.45

  AKO:2.45 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1. Cole Miller – Sam Sicilia Typ2 Kurs:2.37

  AKO:2.37 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

  4Kupon:

  1. . Derek Brunson – Yoel Romero Typ2 Kurs:1.35

  2. Alptekin Ozkilic – Louis Smoka Typ1 Kurs:1.34

  3. Dustin Ortiz – John Moraga Typ2 Kurs:1.34

  AKO:2.42 Stawka:podstawa x2

  wlasnie mysle o Tavaresie ale chyba zostane przy tych kuponach , a nie ma jakiegos pewniaka zebym zagral np.x3lub 4stawke tak jak to Ty robiles na ostatniej gali.

 206. Hajsu nie stawiam ale typera obstawiłem zgodnie z tym co tu przeczytałem. Jak się nie sprawdzi to Szady wisi mi konsolę 😉

 207. @Arlovski

  Zawsze możesz wpaść do mnie na Kaszuby i sobie pykniemy meczyk w Fifę, bo ja już mam konsolę (co prawda PS3 ale dobre i to). 😀

 208. Ps3 też mam. Fifę również. Więc nieopyla mi się jechać tyle km. Musisz przedstawić lepszą ofertę 😉

 209. Mój sąsiad ma ładną córkę (wiek ok. 20 lat), która lubi mężczyzn o białoruskim typie urody. Mógłbym Cię z nią poznać. Lepsza opcja Andrzeju?

 210. 3Kupon:

  [strike]1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6[/strike]

  1 Brian Huston – Trevor Smith Typ2 kurs1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

 211. białoruskim typie urody

  🙂

  [​IMG]

  Szady wstawiaj wodę na herbatę. Pakuje tylko gacie, skarpety w reklamówkę z biedronki na przebranie i wbijam do Ciebie.

 212. Sicilie postawie + Tavares/Smolka, kurwa zastanawiam sie… tego Alptekina mi tutaj Szejdzik stawia!

 213. Napisałem do nich o walkę Ozkilic-Smolka to odpisali, że dadzą mi odpowiedź na maila dzisiaj wieczorem, więc najlepiej napisać do nich na chatcie i zapytać o konkretną walkę 🙂

 214. @baju

  Ja nie chcę kategorycznie odradzać obstawiania Smolki, bo jak uda mu się wygrać to będzie foch na mnie. 😉 Jednak dla mnie w tej walce Ozkilic jest faworytem i to dosyć sporym. Bezsprzecznie wygrał z Uneyoyamą (split decision to według mnie nieporozumienie), a pamiętajmy, że wziął ta walkę z zaledwie dwutygodniowym wyprzedzeniem. Może nie pokazał się jakoś cudownie, ale kontrolował przebieg pojedynku i pokazał świetne zapasy. Darren to uznana firma mimo wszystko. Smolka może szukać poddania, jednak wątpie, że mu się to uda, bo Ozkilic jest zawodnikiem z wysokim submission defence. Louis będzie mieć przewagę wzrostu i zasięgu, może kąsać ciosami prostymi, jednak kickboksersko lepszy jest Alp, który w razie gdy nie będzie czuć się dobrze w wymianach, sprowadzi walkę do parteru (najpewniej skracając dystans i obalając z klinczu) i tam będzie kontrolować.