Z powodu kontuzji odniesionej w treningu Mike Easton (MMA 12-1, UFC 2-0) wycofał się z walki na gali UFC on Fuel 15 maja z Yvesem Jabouinem (MMA 17-7, WEC/UFC 3-3). Nowym przeciwnikiem 32-letniego Kanadyjczyka został Jeff Hougland (MMA 10-4, UFC 1-0), który był już zestawiony z Renanem Barao (MMA 28-1, WEC/UFC 5-0, #3 w rankingu MMARocks) na gali UFC 148 7 lipca.

Hougland zadebiutował w UFC na gali 132 minionego czerwca pokonując innego debiutanta Donny’ego Walkera. Była to piąta wygrana walka z rzędu od kiedy Amerykanin wrócił do czynnego walczenia po czterech latach przerwy w 2010. Hougland miał walczyć w październiku z wspomnianym Eastonem ale z tego starcia wyeliminowała go kontuzja. Znany ze swojego arsenału kopnięc Jabouin wygrał swoje dwie ostatnie walki przez niejednogłośną decyzję. Ostatnio walczył w grudniu zwyciężając Walela Watsona.

Miejsce naprzeciwko Barao na UFC 148 zajmie Ivan Menjivar (MMA 24-8, WEC/UFC 3-1, #19 w rankingu MMARocks). Menjivar, podobnie jak Hougland, wrócił w 2010 roku do sportu i od tej pory doznał tylko jednej porażki, ulegając nieznacznie na punkty Bradowi Pickettowi na gali WEC 53. Po przejściu do UFC wygrał trzy walki z rzędu odprawiając Charliego Valencię, Nicka Pace’a i Johna Alberta w swojej ostatniej walce w lutym. Brazylijczyk Barao prawdopodobnie posiada najdłuższą passę wygranych obecnie w MMA. Od czasu jedynej swojej porażki w kwietniu 2005 roku stoczył 28 walk, z których tylko jedna pozostała nierozstrzygnięta z powodu użycia niedozwolonej techniki. 25-latek z Nova Uniao ostatnio walczył w lutym pokonując na punkty Scotta Jorgensena.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.