Z powodu kontuzji odniesionej w treningu Mike Easton (MMA 12-1, UFC 2-0) wycofał się z walki na gali UFC on Fuel 15 maja z Yvesem Jabouinem (MMA 17-7, WEC/UFC 3-3). Nowym przeciwnikiem 32-letniego Kanadyjczyka został Jeff Hougland (MMA 10-4, UFC 1-0), który był już zestawiony z Renanem Barao (MMA 28-1, WEC/UFC 5-0, #3 w rankingu MMARocks) na gali UFC 148 7 lipca.

Hougland zadebiutował w UFC na gali 132 minionego czerwca pokonując innego debiutanta Donny’ego Walkera. Była to piąta wygrana walka z rzędu od kiedy Amerykanin wrócił do czynnego walczenia po czterech latach przerwy w 2010. Hougland miał walczyć w październiku z wspomnianym Eastonem ale z tego starcia wyeliminowała go kontuzja. Znany ze swojego arsenału kopnięc Jabouin wygrał swoje dwie ostatnie walki przez niejednogłośną decyzję. Ostatnio walczył w grudniu zwyciężając Walela Watsona.

Miejsce naprzeciwko Barao na UFC 148 zajmie Ivan Menjivar (MMA 24-8, WEC/UFC 3-1, #19 w rankingu MMARocks). Menjivar, podobnie jak Hougland, wrócił w 2010 roku do sportu i od tej pory doznał tylko jednej porażki, ulegając nieznacznie na punkty Bradowi Pickettowi na gali WEC 53. Po przejściu do UFC wygrał trzy walki z rzędu odprawiając Charliego Valencię, Nicka Pace’a i Johna Alberta w swojej ostatniej walce w lutym. Brazylijczyk Barao prawdopodobnie posiada najdłuższą passę wygranych obecnie w MMA. Od czasu jedynej swojej porażki w kwietniu 2005 roku stoczył 28 walk, z których tylko jedna pozostała nierozstrzygnięta z powodu użycia niedozwolonej techniki. 25-latek z Nova Uniao ostatnio walczył w lutym pokonując na punkty Scotta Jorgensena.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

4 KOMENTARZE

  1. Barao i Jabouin powinni odprawić swoich rywali. Obydwie walki zapowiadają się ciekawie.

  2. Zestawienie Menjivar vs Barao całkiem fajne duzo lepsze od poprzedniego.

    Lubie Ivana ale wydaje mi sie że Barao powinien go gładko wypunktoać w stójce.

  3. Barao vs Menjivar to zajebiście bardziej ciekawe zestawienie niż Barao vs Hougland. Zmiana jak najbardziej na plus 

  4. Albert całkiem nieźle radził sobie z Menjivarem w stójce. Brazylijczyk tym bardziej nie będzie miał problemów z Ivanem. Przewiduję nawet skończenie przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.