Do ciekawego spotkania w topie wagi półciężkiej może dojść już w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Jak podaje portal kimura.se UFC planuje zestawić Ilira Latifiego Glovera Teixeirę w walce wieczoru jednego z wydarzeń organizowanego w lecie. Miejsce oraz oficjalne potwierdzenie tej informacji nie zostało jednak jeszcze przedstawione przez UFC.

Teixeira (MMA 27-6) na 5 ostatnich walk wygrał 3, z tego 2 przez nokaut. Ostatnia z nich miała miejsce w końcówce 2017 roku, na UFC on FOX 26. Przez TKO w pierwszej rundzie odprawił wtedy Mishę Cirkunova, zamazując tym samym porażkę z Alexandrem Gustafssonem w maju ubiegłego roku. Dla UFC stoczył już aż 14 walk, wygrywając przed czasem aż 8 z nich. 38-latek notowany jest obecnie na 3 miejscu w oficjalnym rankingu UFC w swojej dywizji wagowej.

Latifi (MMA 14-5) ma serię dwóch zwycięstw z rzędu. Ostatni pojedynek stoczył w lutym tego roku, poddając w pierwszej rundzie Ovince’a St. Preuxa na UFC on FOX 28. W oficjalnym rankingu UFC zajmuje zaledwie jedną lokatę niżej, niż jego kolejny rywal. W największej organizacji MMA na świecie jest od 2013 roku. Od tamtego czasu stoczył 10 pojedynków, wygrywając 7 z nich.

Jeśli walka tej dwójki dojdzie do skutku, sytuacja w TOP 5 dywizji do 205 funtów może wyklarować nieco sytuację Jana Błachowicza, który w marcu przedłużył swoją serię zwycięstw do trzech z rzędu. Wtedy bez zapowiedzianego starcia pozostanie jedynie Gustafsson, z którym „Cieszyński Książę” przegrał przez decyzję w 2016 roku. Nie wiadomo jednak, czy UFC postanowi dać Polakowi kolejny rewanż.

19 KOMENTARZE

 1. hahaha co ?

  Przeciez to Janek mial sie bic z Teixeirą

  Błachowicz jest na wakacjach, z Shogunem też nie chciał walczyć

  na pewno dostanie kogoś niżej notowanego, bo wszyscy mają już zaplanowane walki

  OSP, Cirkunov, Pedro itd

 2. Teraz Janek z Gusem. TKO w drugiej rundzie dla Jana. I jak będą wyglądać Bones i Pączek przy Cieszyńskim Księciu?

 3. Kurcze szkoda że nie Glover dla Janka. Cieszyński Książę by mu sprzedał bułę i spokojnie ma title shota w kieszeni.

 4. Nie za bardzo wszyscy uwierzyli w Jana ?  Ja bym chciał żeby obił paru z poza top 5 i powalczył trochę na tej fali . Pasa nie zdobędzie i nie ma co o tym gadać.

 5. Spokojnie niech Wiedźmak nam trochę dychnie :beer: potem się zobaczy, nie to żebym w Jana nie wierzył, ale wolałbym żeby jeszcze ze dwie walki dostał z typami, którzy są za nim w rankingu, niech ich obije. Chociaż przy bardzo dobrych wiatrach, jeszcze jedna wygrana i poważnie można myśleć o walce o pas.

 6. Chociaż przy bardzo dobrych wiatrach, jeszcze jedna wygrana i poważnie można myśleć o walce o pas.

  Nie mów na głos, bo gawiedź będzie się śmiać.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.