Ostatnio bardzo aktywny na froncie wschodnim Daniel Omielańczuk (MMA 11-3-1, #5 w Rankingu PL) w pięknym stylu zwyciężył w czteroosobowym turnieju wagi ciężkiej, który miał miejsce na gali Warrior’s Honor: Igor Vovchanchyn Cup, która przed momentem zakończyła się w Charkowie. Polak w finale najpierw zmasakrował low kick’ami prawe udo Białorusina – Evgeniy’a Timanovskiy’ego (MMA 2-3), by potem poddać rywala duszeniem zza pleców w drugiej rundzie. Z kolei w półfinale zawodnik stołecznego Nastula Team odklepał Ukraińca Yuriya Gorbenko (MMA 5-11). Omielańczuk dominował przez cały pojedynek, punktując niskimi kopnięciami i sprowadzeniami, kilkukrotnie również próbował swojego nokautującego wysokiego kopnięcia. W drugiej odsłonie Daniel obalił i płynnie przeszedł do dosiadu, zmiękczył przeciwnika kilkoma młotkami, po czym zmienił pozycję na boczną i wyciągnął zwycięski klucz. Krótka relacja i komplet wyników po kliknięciu.

W drugim półfinale kategorii królewskiej po bardzo chaotycznych wymianach w stójce, późniejszy rywal Polaka – Evgeniy Timanovskiy gilotyną w stójce na pochodzącym z Machaczkały Murzy Chupurovie (MMA 1-1) przekonał sędziego do przerwania walki. Poza tym w hali Lokomotiv odbyły się jeszcze dwa 4-os. turnieje: w limicie średnim i półśrednim. Rywalizację średniaków wygrał reprezentant gospodarzy – Vladimir Katychin (MMA 16-4), który zdominowany zapaśniczo przez Dagestańczyka Aiguna Akhmedova (MMA 1-1) przełamał niemoc i wygrał drugą rundę, a następnie całą rywalizację  finałową po dogrywce.  W kategorii półśredniej triumfował Ustarmagomed Gadzhidaudov (MMA 2-1). Jego przeciwnik Renat Latifov (MMA 4-6) z donieckiego klubu Aris w niejasnych okolicznościach zrezygnował z dalszej walki pod koniec pierwszej rundy.

Główna karta:

Finał turnieju w wadze ciężkiej:
Open.: Daniel Omielańczuk pok. Evgeniy’a Timanovskiy’ego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:54, runda 2.

Finał turnieju w wadze średniej:
84 kg.: Vladimir Katychin pok.  Aiguna Akhmedova przez jednogłośną decyzję po rundzie dodatkowej, 3:00, runda 3.

Finał turnieju w wadze półśredniej:
77 kg.: Ustarmagomed Gadzhidaudov pok. Renata Latifova przez przez TKO (niezdolność do kontynuowaniu walki), 4:47, runda 1.

Półfinały turnieju w wadze ciężkiej:
Open.: Evgeniy Timanovskiy pok.  Murzę Chupurova przez techniczne poddanie (gilotyna), 2:16, runda 2.
Open.: Daniel Omielańczuk pok. Yuriya Gorbenko przez poddanie (klucz na rękę), 2:24, runda 2.

Półfinały turnieju w wadze średniej:
84 kg.: Aigun Akhmedov pok. Romana Silvanovicha przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.
84 kg.: Vladimir Katychin pok. Dzhanybeka Ullu Samata przez TKO (uderzenia w parterze), 0:17, runda 1.

Półfinały turnieju w wadze półśredniej:
77 kg.: Ustarmagomed Gadzhidaudov pok. Anatoliya Safronova przez poddanie (trójkąt nogami), 4:45, runda 1.
77 kg.: Renat Latifov pok. Viktora Chernobai’a przez poddanie (balacha), 2:57, runda 1.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.