Cejudo

Zdaniem Henry’ego Cejudo, Marlon „Chito” Vera stanowi dla Seana O’Malleya niezwykle twardy orzech do zgryzienia. Ponadto, powątpiewa on w dotychczasowe osiągnięcia „Suga” Seana w oktagonie UFC.

Henry Cejudo w filmie na swoim kanale na YouTube zaoferował fanom swoją perspektywę na nadchodzące w marcu starcie o tytuł mistrza UFC dywizji koguciej – „Suga” Sean O’Malley vs. Marlon „Chito” Vera. Według „Triple C”, rewanż tych dwóch na UFC 299 skończy się takim samym rezultatem, jak ich pierwsza batalia w sierpniu 2020 roku – a więc triumfem Marlona Very.

„Chito” Vera pokona go nawet samą swoją wytrzymałością. Kolejny problematyczny aspekt, do którego Sean nie jest przyzwyczajony, jest wzrost rywala. Nie chodzi o to, że „Chito” jest jakimś gigantem, ale ma jakieś [173 cm], podczas gdy Sean O’Malley ma [180 cm].

Kiedy zaczynasz być zestawiany do walki z ludźmi o podobnym wzroście – a oni już wcześniej walczyli i jeden z nich widział, jak ten drugi się łamie. Możesz znów sprawić, że się złamie. Jeśli „Chito” Vera będzie uważny w obronie i po prostu będzie trzymał ręce wysoko w gardzie – jego rywal nie wyrządzi żadnej krzywdy jego nogom. Jedyne, co on ci może zrobić, „Chito”, to uderzać w twarz lub na korpus.

„Suga” Sean O’Malley obecnie cieszy się serią sześciu walk bez porażki – a jedyną porażkę w jego karierze zaserwował mu właśnie „Chito”. W ostatnich dwóch walkach zaskakująco wypunktował Petra Yana, a następnie zdobył pas wagi koguciej UFC, nokautując Aljamaina Sterlinga. Dla Henry’ego Cejudo nie jest to jednak wcale imponujące:

Taki gość, jak Sean O’Malley, nie przeszedł jeszcze chrztu bojowego. Nie miał prawdziwych bitew z najlepszymi swojej dywizji. Prawda, wygrał kontrowersyjną decyzją sędziów, ale ja wciąż nie wierzę, że pokonał Yana, a potem przypadkowo wyprowadził prawą rękę i nadział na nią Aljamaina Sterlinga.

Czy sędzia przedwcześnie zatrzymał tę walkę? Cóż, nie jestem tutaj, żeby narzekać. Chodzi mi o to, że nie przeszedł jeszcze prawdziwej wojny z naprawdę twardymi kolesiami i uważam, że „Chito” – jeśli tylko zrealizuje tę samą strategię, co ostatnio i wykopie mu nogi, to ta walka skończy się dokładnie tak samo.

Gala UFC 299, na której zmierzą się po raz drugi „Suga” Sean O’Malley i Marlon „Chito” Vera – choć tym razem stawką będzie pas mistrzowski – planowana jest na 9 marca 2024 roku. Lokalizacja gali nie jest jeszcze znana, choć krążą pogłoski, że może być to Miami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.