Henry Cejudo

Henry Cejudo przedstawił swoją wizję na przebieg pojedynku Sean Strickland vs Paulo Costa. Jego zdaniem Costa musi być bardziej wszechstronny, aby pokonać tak zręcznego boksera, jak Strickland.

Na nadchodzącej w ten weekend gali UFC 302: Makhachev vs Poirier w drugiej walce wieczoru zobaczymy starcie na szczycie dywizji średniej. Numer 1 w rankingu Sean Strickland zmierzy się z byłym pretendentem do pasa Paulo Costą. Walka zapowiada się naprawdę ciekawie, zwłaszcza, że Costa przez cały obóz treningowy szlifował swój boks.

Do sprawy odniósł się Henry Cejudo, który w swoim podcaście Pound 4 Pound z Kamaru Usmanem stwierdził, że Costa nie powinien w walce ze Stricklandem ograniczać się jedynie do stójki:

Paulo Costa – jedno o nim mogę powiedzieć. Trenuje jak szaleniec, ale dlatego, że trenuje jak szaleniec, jest trochę nadwyrężony, łapie kontuzje. Wciąż nie nauczył się na swoich błędach i jeśli zdecyduje się walczyć w stójce z gościem pokroju Seana Stricklanda – Strickland moim zdaniem jest lepszym pięściarzem.

Może nie kopie, ale wyboksował twojego znajomego. Wyboksował Israela Adesanyę wyłącznie dzięki wywieraniu presji. To Paulo zawsze idzie do przodu, więc jak Paulo poradzi sobie z kimś, kto na nim będzie wywierał presję? I wierzcie mi, kolegujemy się z Paulo. Paulo bywa w moim domu. Z Tamarą [partnerką Costy – przyp. red.] uwielbiają moje dzieci, ale Jezu Chryste, jeśli on zdecyduje się walczyć w stójce, muszę postawić na Stricklanda.

Paulo Costa powrócił do akcji na UFC 298 w lutym – pokazał się wtedy z dobrej strony w fantastycznym, wyrównanym starciu z Robertem Whittakerem, innym czołowym zawodnikiem dywizji średniej. Poniósł jednak porażkę decyzją sędziów.

Sean Strickland po zdobyciu pasa mistrzowskiego z rąk Israela Adesanyi we wrześniu 2023 roku utracił go na rzecz Dricusa Du Plessisa w swoim ostatnim występie na styczniowej gali UFC 297. Obaj panowie mają zatem coś do udowodnienia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

F
Faryzejusz

ONE FC
Super Heavyweight

2,633 komentarzy 6,005 polubień

A Costa kiedyś obalał w ogóle?

Odpowiedz polub

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

Bellator
Lightweight

4,239 komentarzy 12,499 polubień

A Costa kiedyś obalał w ogóle?

Jedynie butelki wina przed walkami

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Lightweight

2,375 komentarzy 2,765 polubień

A Costa kiedyś obalał w ogóle?

Rockholda zgwałcił na glebie.
Wygra ten który wywrze presję i pójdzie na bitkę

Odpowiedz polub

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,913 komentarzy 75,008 polubień

A Costa kiedyś obalał w ogóle?

Buraczyny bazowy sport to BJJ i grappling przez srogie lata.

Chyba nikogo nigdy nie obalał - nawet automatycznie na beztlenowiu tego nie robi. Ułomne fight IQ mocne XD. Nawet po zbieraniu na dzban od Adesanyi nie próbował.

Odpowiedz polub