gray_maynard
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Jeden z czołowych zawodników dywizji lekkiej Gray Maynard (MMA 11–3–1, 1NC, 8. w rankingu UFC) zmierzy się z Fabriciem Camoesem (MMA 14–8–1) na gali UFC 176. Co ważne dla tego starcia to fakt, iż obaj panowie zmierzą się ze sobą po dwóch porażkach z rzędu.

Gray w ostatnich bojach uległ dwukrotnie przez TKO. Za pierwszym razem pokonał go T.J. Grant (MMA 21-5) w walce o miano pierwszego pretendenta do tytułu, a w ostatniej konfrontacji lekcję boksu dał mu Nate Diaz (MMA 17-9). Fabricio Camoes również nie ma imponujących wyników. Po powrocie do UFC z banicji i pokonaniu Tommy’ego Haydena (MMA 8-2), zaliczył porażki kolejno z Guillardem i Millerem.

O ile Maynard jest bardziej znaną postacią, głównie za sprawą trylogii z Frankiem Edgarem (MMA 16–4–1), i raczej nie grozi mu zwolnienie w przypadku porażki, tak Camoes musie mieć się na baczności, gdyż poprzednim razem musiał opuścić UFC po jednej porażce i remisie. Główną ozdobą gali UFC 176 będzie obrona pasa Josego Aldo (MMA 24-1) przeciwko Chadowi Mendesowi (MMA 16–1).

Poprzedni artykułW sobotę kolejna Mazurska Gala Sportów Walki 3F
Następny artykułNowy projekt – OPEN MMA
W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.