Tak jak mówi Dana White, taką walkę jak tak dane nam będzie obejrzeć tylko kilka razy w życiu. Dwóch mistrzów, którzy zdominowali swoje kategorie wagowe staje na przeciw siebie w rewanżu za kontrowersyjnie zakończony pojedynek z przed kilku lat, a wszystko to w organizacji, która jest w tej chwili bezwzględnym dominatorem w świecie MMA. Z tej okazji postanowiliśmy oprócz naszych redakcyjnych typów, przedstawić wam przewidywania ludzi z branży MMA: zawodników, trenerów, promotorów i dziennikarzy głównie z Polski, ale również kilku z zagranicy. Kolejność przypadkowa

Karol Matuszczak, pionier BJJ w Polsce, główny trener Strefy Walki Poznań

BJ Penn jest zawodnikiem BJJ (styl źródłowy) walczy widowiskowo i posiada ogromny talent i za to go podziwiam. GSP to wzór sportowca, wielki talent poparty niesamowitą pracą i wspaniałym charakterem ma wszystkie cechy aby być legendą MMA, wspaniały człowiek wielki fighter. Myślę że pojedynek wygra GSP, ich umiejętności są daleko wyżej niż innych i na tym poziomie decyduje: siła psychiczna, nastawienie, motywacja do zwycięstwa, siła woli a w tym elemencie o 30% wydaje mi się lepszy GSP. Jest jeszcze jedna sprawa , przypadek, ktoś akurat lepiej się czuje w ten dzień, drobna kontuzja itd., i tutaj widzę przewagę GSP który jest lepiej poukładany. Ciężko typować dokładny wynik w MMA przy tak olbrzymiej różnorodności ,wszechstronności walki ale jeśli nie będzie żadnych niespodzianek daje na zwycięstwo GSP przez decyzję. Jeśli przed czasem to będzie to wynik zamęczenia BJ Penna zarówno poprzez ciągłą aktywność GSP jak i g&p. BJ Penn może wygrać przez tzw. ” lucky punch” lub co będzie niesamowicie trudne wręcz niemożliwe przez poddanie. GSP 85% vs BJ Penn 15% szans na zwycięstwo.

Mariusz Linke, pierwszy polski czarny pas BJJ, główny trener Linke Gold Team

Witam. Moim zdaniem zwycięzca walki Bj vs GSP będzie Penn przez poddanie w 4 lub 5 rundzie. Obydwaj są świetnymi zawodnikami i niuanse w wyszkoleniu moim zdaniem będą decydowały o wyniku walki, a te są po stronie BJ Penna. Ze względu na to, że jestem kibicem BJ moja opinia może być trochę nieobiektywna. Pozdrawiam Mariusz

Sebastian Olchawa, zawodnik MMA

GSP by referee stoppage rd. 4. Przewaga siłowa GSP i lepsza kondycja dadzą efekt w 3 i 4 rundzie, GSP mocno poturbuje BJ na glebie, a jak będzie czul zagrożenie wstanie i powtórzy śpiewkę z obaleniami.

Leszek Pawlęga, sędzia KSW, trener w Copacabanie Warszawa

Uważam, ze zwycięży GSP i jemu też kibicuje nie wydaje mi się, aby walka skończyła się przed czasem w związku z czym kluczowa będzie kondycja. Jeśli porównywać atletyzm zawodników to GSP > BJ dodatkowo BJ jest znany jako zawodnik posiadający problemy z cardio. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała walka w stójce, bo to ona będzie kluczowa. Dodatkowo kibicuje GSP, bo jak pokazały ostatnie Primetime BJ to kawał buca za dużo gada, a jego praca to walczenie a nie gadanie.

Antoni Chmielewski, zawodnik MMA, zwycięzca drugiej i trzeciej Konfrontacji Sztuk Walki

Moim zdaniem GSP wygra ponieważ jest bardziej wszechstronny na pewno poprawi boks, w zapasach jest dużo lepszy np: walka z Hughsem, a parter, na takim poziomie jak są ci zawodnicy będzie bardzo ciężko założyć coś kończącego. Moim zdaniem jeśli zdominuje walkę tak jak zawsze to robi (zajebiste zdrowie ma) to walka przez decyzję dla GSP.

Aleksandar Radosavljevic, serbski zawodnik MMA, uczestnik KSW X

Myślę, że BJ Penn wygra, jednogłośna decyzja

Tim Leidecker, dziennikarz Sherdoga i GroundandPound.de, menadżer m.in Karola Bedorfa

Serce mówi BJ, rozum GSP

Jacek Toczydłowski, zawodnik MMA, weteran Cage Rage

Moim zdaniem GSP zatrzyma BJ Penna w 3ciej rundzie przez g&p. BJ jest świetnym technicznie zawodnikiem, jednym z najbardziej utalentowanych fighterów na świecie, ale GSP tez na pewno pasuje do tego opisu, a przy tym GSP jest za duży, za silny żeby BJ mógł go zatrzymać.

Andre Reinders, czeski zawodnik MMA, uczestnik KSW: Extra

Obaj mają bardzo wysokie umiejętności, ale BJ ma tendencję do utraty sił w późniejszych rundach, u po za tym GSP będzie miał też lekką przewagę wagi. Myślę, że GSP poczynił też większe postępy niż BJ od ich ostatniej walki. Typuję zwycięstwo GSP przez TKO.

Szymon Bońkowski, główny trener Arrachion MMA Olsztyn i Mamed Khalidov, zawodnik MMA, gwiazdor KSW

Rozmawiałem z Mamedem i jego faworytem jest Bj Penn. Uważa ,że jest to zawodnik, który może zaskoczyć każdego. Ciężko znaleźć w jego walce słabe punkty.

Ja z kolei liczę na GSP. Ten gość jest z walki na walkę coraz lepszy. Non stop się rozwija. Uważam że może zaskoczyć Penna obaleniami oraz g&p. St. Pierre ma wszystkie elementy walki na bardzo wysokim poziomie do tego dochodzi niesamowite cardio.

Marcin Kimura Blicharski, główny przedstawiciel ADCC i Shooto w Polsce

Ta walka to dla mnie prawdziwy pojedynek gigantów. Obaj doskonali zarówno w stójce, jak i w parterze, umiejętności zapaśnicze na najwyższym poziomie. Obaj doskonali kondycyjnie, przy czym tu wg mnie lekką przewagę ma GSP. Obaj doświadczeni, niebywale trudni, szybcy, agresywni i co najważniejsze, obaj z ambicjami na bycie numerem 1. Obaj mają od dłuższego czasu dobra passę, wygrywając z zawodnikami z najwyższej półki. BJ przegrał ostatnio w 2006 i to dwa razy pod rząd, z Hughes’em i z GSP, jednak od tego czasu zrobił ogromne postępy. GSP przegrał ostatnio w 2007 z Mattem Serra, jednak w rewanżu zdeklasował rywala a po drodze przeszedł jak burza po takich asach jak Hughes, Koscheck i Fitch. Bardzo trudno jest opiniować na temat pojedynku na tak wyrównanym poziomie, jednak myślę, że wygra GSP, choć jeżeli miałbym dać opinię w procentach, to układ byłby 55/45 na korzyść GSP.

Ryo Chonan, japoński zawodnik UFC

Jestem tylko niskiej rangi zawodnikiem. Jestem w takie pozycji społecznej, że nie mogę się wcinać między takich dwóch mistrzów. Czekam na tę walkę z niecierpliwością. Postaram się, aby kiedyś w przyszłości mieć możliwość walki z którymś z nich.

Michał Cipao Materla, zawodnik MMA, BJJ i SF, zwycięzca szóstej Konfrontacji Sztuk Walki, uczestnik ADCC 2007

Ogólnie to walka zapowiada się imponująco. Ciężko mi jest wskazać kto będzie lepszy, ponieważ obaj mają duży arsenał asów do wykorzystania, ale osobiście chciałbym żeby wygrał BJ Penn. Zobaczymy czy będzie w stanie wytrzymać przewagę siły po stronie GSP, bo jeżeli chodzi o umiejętności techniczne to obaj są na wysokim poziomie w każdej płaszczyźnie.

Artur Kornik Sowiński, zawodnik MMA

Stawiam na GSP ponieważ moim zdaniem jest bardziej kompletnym zawodnikiem i ma lepsze warunki fizyczne od BJ Penna 😉 GSP przez TKO 3R 😉

Maciej Kawulski, właściciel i promotor KSW

Prawo rewanżu – BJ na pewno pracował najciężej jak to tylko możliwe, a jak wiemy nie należy do mało ambitnych i niezbyt pracowitych. GSP trochę się jak dla mnie zatopił w blichtrze i sławie, która go dopadła dość nieoczekiwanie i nagle (na galach na których był gościem, był raczej żywą reklamą markowych garniturów niż symbolem koncentracji i opanowania). Widziałem już wielu zawodników nawet w mniejszych federacjach, których to zniszczyło bądź wyraźnie osłabiło. Jedno jest pewne: nie ma zbyt wiele przesady w potocznej już opinii, że może to być najciekawsza walka ostatnich miesięcy. Ja stawiałbym na BJ Penna choć wolał bym aby wygrał GSP.

Artur Przybysz, dziennikarz KSW

George St Pierre obala Penn-a….i mamy pełen dosiad! To już chyba koniec „The Prodigy”. Kanadyjczyk „piekielnie” mocnymi ciosami wręcz demoluje twarz pochodzącego z Hawajów zapaśnika. Koniec, koniec, koooooniec! Sędzia Big Joe McCarthy przerywa walkę! W trzeciej minucie drugiej rundy ground and pound w wykonaniu Pierre-a kończy pojedynek.

Jan Błachowicz, zawodnik MMA i Muay Thai, zwycięzca dziewiątej Konfrontacji Sztuk Walki

Ciężko wytypować zwycięzcę tego pojedynku, bo obaj są wszechstronnymi fighterami. Jednak GSP łączy w całość style stójkowe i parterowe, a do tego ma lepsze warunki fizyczne.
Oprócz tego liczę na walkę GSP kontra Silva, dlatego typuję, że wygra Kanadyjczyk.

Łukasz Juras Jurkowski, zawodnik MMA, zwycięzca pierwszej Konfrontacji Sztuk Walki

Moim zdaniem pojedynek wygra GSP, decyzją sędziów. Kanadyjczyk jest obecnie najlepszym zawodnikiem tej wagi i z walki na walkę pokazuje, że wciąż się rozwija. Decyzja dlatego ,że B.J nie da sobie zrobić dużej krzywdy wałcząc z pleców, a zakładam, że to St.Pierre będzie kontrolował przebieg pojedynku.

Waldemar Wall-E Kasta, konferansjer KSW

Krótko. Zwycięży St. Pierre w drugiej rundzie przez submission.

Paweł Boruta Ziółkowski, promotor Bałtyckiego Sztormu, główny trener Akademii Sarmatii Gdańsk

Hmmm. Ciężko mi tu być obiektywnym, jako że B.J. Penn to zawodnik Bjj. Co prawda GSP tez ma czarny pasek, ale nie wywodzi się z tego stylu, jak Hawajczyk. Uważam B.J. za lepszego zawodnika. W pierwszej walce przyjął wg mnie błędna taktykę walcząc w stójce zamiast szukać rozstrzygnięcia w parterze. Co prawda walczył bardzo dobrze i werdykt dla GSP wzbudził spore kontrowersje, ale w parterze miałby większa przewagę. Od tego czasu GSP poprawił technikę chwytaną, choć nie na poziomie mistrza świata czarnych pasów jakim jest Penn. Oczywiście przygotowanego mistrza świata, a nie wiadomo czy ten nie postawił znowu na stójkę, do czego mogłaby go przekonać pierwsza walka Kanadyjczyka z Mattem Serrą, który wszak do superuderzaczy nie należy, jak równierz przekonanie, ze w pierwszej walce, właśnie tak walcząc był lepszy. Obaj to bardzo dobrzy zawodnicy i myślę, że wpływ na wynik może mieć to w jakiej dyspozycji obydwaj będą w dniu walki. Biorąc pod uwagę najlepszą dla obydwu, stawiam na Penna. I prywatnie trzymam za niego kciuki.

Maciek Górski, zawodnik MMA, zwycięzca turnieju do 73 kg na KSW: Extra

Wygra GSP przez decyzję! B.J. Penn jest lepszym technicznie jeśli chodzi o parter i dobry boks. Lecz GsP jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Według mojego skromnego i subiektywnego zdania dlatego on właśnie zwycięży. Pojedynki GsP to nie tylko umiejętności techniczne. To również waleczny charakter i wydolność we wszystkich płaszczyznach walki!

Rodney Faverus vel. Glunder, holenderski zawodnik MMA i K-1

Dzięki, że mnie zapytaliście. Jestem wielkim fanem Penna, ale myślę, że GSP wygra walkę. Stójka GSP jest dużo lepsza od Penna, dlatego wydaje mi się, że wygra przez KO. Penn musi przenieść walkę do parteru i tam próbować poddania lub ground and pound. Pozdrawiam Rodney.

Alistair Overeem, czołowy zawodnik wagi ciężkiej na świecie

Nie, nie chciałbym typować tej walki ponieważ obaj zawodnicy są wielkimi sportowcami i kiedy walczą dwie tak silne i wyrównane postacie to najdrobniejsza rzecz może mieć wpływ na walkę, czujesz się źle poprzedniego dnia i w dniu walki jesteś już w gorszej dyspozycji itp. Ale to będzie na pewno świetna walka.

Martin Lewandowski, właściciel i promotor KSW

Zwycięży B.J.Penn przez decyzje. Dlaczego? Bo jest w moim mniemaniu lepszym, a przede wszystkim agresywniejszym zawodnikiem. Wygra przez decyzje, bo GsP to doświadczony zawodnik i nie pozwoli na zakończenie walki przez submission itp.

Ivan Menjivar, kanadyjski zawodnik MMA, weteran K-1 Hero’s

Myślę że GSP wygra tą walkę przez KO w 3 rundzie. Ta dwójka ma naprawdę bardzo dobrą technikę. Jednak GSP ma przewagę siły i rozmiaru.

Podsumowanie

Georges St. Pierre 17

BJ Penn 6

Niezdecydowani 3

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.