O 19-letnim Sage’u Northcuttcie jest ostatnio bardzo głośno. Zawodnik ten w niespełna minutę rozprawił się z Francisco Trevino, a kolejną walkę stoczy z Codym Pfisterem na grudniowym UFC Fight Night 80. Walka odbędzie się w Las Vegas i będzie częścią trzydniowej serii gal z mocnymi rozpiskami jakie zaserwuje nam największa organizacja MMA świata. Okazuje się, że wspomniany wyżej Sage obóz przygotowawczy do drugiej walki w Ultimate Fighting Championship będzie miał w Montrealu, domu jego idola Geargesa St-Pierre’a.

Główny trener GSP, Firas Zahabi w poniedziałkowym MMA Hour ogłosił, że Northcutt dołącza do Tristar w Kanadzie:

Tak, to prawda. Zamierza tutaj przygotowywać się do kolejnej walki. […] Kocham tego dzieciaka. On jest niesamowity. Niesamowity podczas treningów i poza matą. Jest ogromnym pracusiem. To przyjazny człowiek. Nie mógłbym prosić o więcej.

Zahabi zapytany o to, czy starał się o ściągnięcie Northcutta do siebie, czy też wyjazd do Kanady był inicjatywą samego zawodnika, odpowiedział w ten sposób:

Próbowałem się do niego odezwać kiedy walczył w Legacy. Widziałem jego wcześniejsze walki, spodobał mi się ten dzieciak. Zawsze szukam tego typu zawodników. Ma dobrą kontrolę dystansu, pracę nóg, karate i tradycyjne rzeczy. Starałem się znaleźć jego ojca na Facebooku. Nie wiedziałem czy on sam ma tam konto, ale nie była mi ta wiedza potrzebna. Zadzwonił do mnie kolega, który ich zna i powiedział, że nas ze sobą skontaktuje. I tak się stało. Potrenowaliśmy przez tydzień na próbę. Obaj czerpaliśmy z tego przyjemność, więc od teraz będziemy pracować razem.

Northcutt do tej pory przygotowywał się do walk pod okiem swojego ojca. Zahabi zdaje sobie sprawę, że to może stworzyć pewne komplikacje, jednak jest skłonny do kompromisów:

Myślę, że będę często dyskutować z jego ojcem. W ostatecznym rozrachunku, on trenował Sage’a przez całe życie i do niego powinno należeć ostatnie słowo. Ale, oczywiście, chcę być częścią tych konwersacji, chcę wtrącać swoje trzy grosze. Niekoniecznie publicznie, ale między nami i resztą trenerów… Jaka walka będzie następna? Jak długo mamy się przygotowywać? Jak najlepiej moglibyśmy zrobić daną rzecz?

Musimy się skupić na tym, co najlepsze dla Sage’a i dać mu czas na rozwinięcie skrzydeł. Dzieciak ma 19 lat. Myślę, że w wieku 21-22 lat, dojdzie do takiego poziomu, że to będzie przerażające.

Zahabi powiedział, że tym co przykuło jego wzrok gdy oglądał Northcutta w akcji, był jego timing. Firasowi spodobało się zwłaszcza jego więź z ojcem, który trenował go od najmłodszych lat:

Ktoś wrzucił do internetu nagrania jego walk i zobaczyłem to kopnięcie boczne. Od razu zauważyłem, że jest tradycjonalistą. Zobaczyłem jego pracę nóg i pomyślałem: „wow, ten dzieciak jest wyjątkowy. Ma ten techniczny styl, który preferujemy. Ten rodzaj podejścia do walk, który kultywujemy. Uznałem, że fajnie byłoby ściągnąć go do nas.

Później zatrudniło go UFC i zobaczyłem jego debiut. Pomyślałem, że będzie ciężko się z nim teraz skontaktować. Wtedy zacząłem dostawać wiadomości mówiące o tym, że on by do nas pasował. Okazało się, że każdy myślał, że Sage pasowałby do Tristaru. Wielu ludzi uważało tak samo. I stało się. To jest rodzaj zawodnika, którego szukamy: dobry, grzeczny, uprzejmy, z dobrym nastawieniem, ciężko pracujący. To się sprawdza.

Northcutt niedawno rozpoczął studia i nie ma zamiaru z nich rezygnować. Zahabi stwierdził, że Sage będzie często podróżował, co jest warunkiem koniecznym do kontynuowania studiów. Główny trener Tristaru porównuje Northcutta do legendarnego Georgesa St-Pierre’a:

On mi przypomina Georgesa, który jest właśnie takim gościem – pozytywnym, z dobrym nastawieniem, chętnym do treningów, zawsze zadowolonym, że może ćwiczyć. On jest zawsze pozytywny. Kocham to. To jest pierwszy krok do sukcesu: mieć dobre nastawienie.

Northcutt w kolejnej walce zmierzy się z Codym Pfisterem, który w UFC ma jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Zahabi jest zadowolony z tego zestawienia:

Cody jest bardzo agresywnym gościem. Idzie do przodu, wywiera sporą presję. Uważam, że to będzie dobry test dla Sage’a. Cody nie da mu nawet cala wolnej przestrzeni, nie będzie się cofał. Będzie zabawa. Podoba mi się to zestawienie.

8 KOMENTARZE

  1. To się robi nudne… Niech kogoś najpierw pokona a potem możemy sobie o nim pogadać.

  2. A mi przypomina Kena:p…Ktoś napiszę o tym newsa? Chłopak z przemiła aparycją który jest dużym prospektem… Nie razi mnie jako człowiek czy sportowiec ale ta promocja to przegina zwłaszcza że nikt go jeszcze nie sprawdził konkretnie

  3. Oglądająć gale moja dziewczyna powiedziała, żę jest fajny … Po sprowadzeniu jej do parteru powiedziała , że jest przeciętny.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.