Obóz BJ Penna, a dokładniej jego prawnicy złożyli oficjalną prośbę do NSAC o dochodzenie w sprawie nielegalnego użycia wazeliny przez narożnik Georges’a St. Pierre’a między rundami w walce wieczoru na UFC 94. Oto fragment uzasadnienia:

Krytyczne umiejętności pana Penna ofensywne i defensywne, jego Brazylijskie Jiu-Jitsu okazało się bezużyteczne w efektywnym kontrolowaniu (St. Pierre’a) oraz poddaniach, ponieważ nogi i ręce pana Penna wyślizgiwały się z prób poddań oraz dawały możliwość (St. Pierre’owi) szybkiego wyślizgnięcia się z tych technik z powodu śliskich powierzchni na (St. Pierre’a) ciele.

Według Keitha Kizera cały incydent jest już analizowany przez Komisję, ale raczej trudno się spodziewać jakiś sensacyjnych wniosków, które mogłyby być podstawą do zarządzenia rewanżu. Dużo bardziej możliwe jest ukaranie grzywną lub odebraniem licencji odpowiedzialnych za smarowanie St. Pierre’a Phila Nurse’a i Grega Jacksona (dla tego drugiego byłaby to olbrzymia kara biorąc pod uwagę ilość zawodników, którą trenuje),  za czym również opowiada się Dana White.

UPDATE: OctagoN zasugerował, że powinniśmy nadal się tym zajmować i podał, że obóz Penna jak zamierzył tak zrobił i w poniedziałek złożył oficjalną 20-stronnicową skargę pełną kancelaryzmów (najdłuższe fragmenty dostępne na MMAWeekly). W dokumencie tym znalazły się nie tylko wszystkim dobrze znane zarzuty tj. smarowanie ramion, oraz pleców GSP przez Phila Nurse’a, ale także skargi tyczące się substancji jaką miał być pokryty GSP świadomie lub za zezwoleniem już przed walką przez co był niewiarygodnie śliski. Penn wskazuje również na używanie przesadnych, jego zdaniem, ilości wody przez narożnik Kanadyjczyka między rundami i odnosi się do komentarzy poczynionych przez poprzednich przeciwników St-Pierre’a o jego śliskości. Na koniec strona Hawajczyka postuluje następujące kary:

  1. Grzywnę w wysokości do $250,000 przeciwko GSP, Philowi Nurse’owi, Gregowi Jacksonowi i innych, którzy byli licencjonowanymi przez komisję członkami obozu St-Pierre’a na tą walkę
  2. Anulowanie licencji wyżej wymienionych osób.
  3. Uznanie walki za nierozstrzygniętą (no contest)
  4. Uznanie St-Pierre’a i licencjonowanych członków jego obozu za współudziałowców przewinienia.
  5. Zobowiązanie St-Pierre’a do obowiązkowych pryszniców lub innych form ablucji przed walką aby upewnić się, że GSP nie ma żadnych zakazanych substancji na skórze.

Poniżej bardzo emocjonalna reakcja Kanadyjczyka z Sherdog Radio na pojawiające się głosy o konieczności powtórzenia pojedynku:

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.