fot. Esther Iin/ MMAFighting

Duże zmiany w rankingach UFC przyniosła ostatnia gala w Nowym Jorku. Wszystkie mistrzowskie pasy, o które toczyły się trzy walki wieczoru UFC 217, zmieniły właścicieli, co wymusiło niemałe roszady w zestawieniu TOP 15 zawodników zarówno danej dywizji, jak i rankingu bez podziału na kategorie wagowe. W tym newsie skupimy się tylko na dywizji średniej, koguciej oraz słomkowej kobiet. Dodatkowo wzbogacimy to o wspomniane P4P.

Duże zmiany wymusiły przegrane Joanny Jędrzejczyk, Cody’ego Garbrandta i Michaela Bispinga. Nasza była już królowa dywizji słomkowej, po brutalnej porażce z Rose Namajunas, spadła aż o 8 pozycji w rankingu zawodników bez podziału na kategorie wagowe i obecnie zamyka to zestawienie. Wcześniej była najwyżej notowaną w tej klasyfikacji kobietą. Co ciekawe, nowa mistrzyni nie znalazła się w zestawieniu.

Po powrocie z emerytury sportowej i zwycięstwie nad mistrzem wagi średniej, Georges St. Pierre wraca na podium pound-for-pound. Nowy król dywizji do 84 kg zajmuje trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Bisping, tak jak Rose, jest poza P4P. Do tego rankingu po ponownym zawieszeniu na  swoich biodrach mistrzowskiej błyskotki, wskoczył także TJ Dillashaw. „No love” spadł o cztery oczka.

Po porażce z rąk GSP, Michael Bisping spadł dwie pozycje w rankingu swojej dywizji wagowej. Nad nim, z numerem jeden, znajduje się tymczasowy mistrz Robert Whittaker. Yoel Romero utrzymał się na trzecim miejscu. O jedno oczko w dół w rankingu średnich spadł też Krzysztof Jotko.Po powrocie na tron Dillashawa zmiany nastąpiły jedynie w ścisłej czołówce. Zrzucony z piedestału Cody Garbrandt zajmuje obecnie miejsce nr 1, a Dominick Cruz spadł na pozycje nr 2.

W czołówce dywizji słomkowej kobiet też zaszły zmiany. Karolina Kowalkiewicz została zrzucona z podium na miejsce nr 4, a na jej miejsce weszła Claudia Gadelha, która też zanotowała spadek o jedno oczko. Joanna Jędrzejczyk, do niedawna niepokonana mistrzyni, jest teraz nr 1.

30 KOMENTARZE

 1. Nie czaje na jakiej podstawie oni robia to P4P. Aska spada az 8 miejsc z 1 porazka w karierze i wygranymi 14. A Garbrandt z rekordem 11-1 spada tylko o 4 majac mniej wygranych z rzedu. Tak samo GSP po 4 latach wskakuje az na 3 miejsce a Dillashaw bedac caly czas aktywny dopiero na 8. O co tu chodzi?:travolta:

 2. :mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed:

 3. Nie czaje na jakiej podstawie oni robia to P4P. Aska spada az 8 miejsc z 1 porazka w karierze i wygranymi 14. A Garbrandt z rekordem 11-1 spada tylko o 4 majac mniej wygranych z rzedu. Tak samo GSP po 4 latach wskakuje az na 3 miejsce a Dillashaw bedac caly czas aktywny dopiero na 8. O co tu chodzi?:travolta:

  No

 4. McGregor nad GSP :damjan:

  Ten ranking to żart.

  Nie do konca, gdy GSP sobie odpoczywal to Mcgregor zdobył 2 pasy, pokonał 2 mistrzów ufc w tym jednego dominatora ( Aldo)

  GSP teraz wrocil i pokonal Bispinga ktory heh.. no nikt go do konca nie traktowal serio.

 5. po takim słabiutkim występie od razu 3 miejsce w p4p? to pokazuje jak bardzo ten ranking jest gównoznaczący.

 6. Nie do konca, gdy GSP sobie odpoczywal to Mcgregor zdobył 2 pasy, pokonał 2 mistrzów ufc w tym jednego dominatora ( Aldo)

  GSP teraz wrocil i pokonal Bispinga ktory heh.. no nikt go do konca nie traktowal serio.

  McGregor – 3 pasy

  GSP – 13 pasów

  GSP>McGregor :fjedzia:

 7. O kant dupy potłuc te rankingi p4p. Dobrze na ich temat wypowiedział się niegdyś Chael Sonnen. Znaczą tyle co gówno 😛

 8. ale nie bił się 4 lata

  A McGregor nie bije się już od roku. Poza tym George miał wcześniej winstreak 12. Emerytura mu tego nie kasuje. Conor ma obecnie 2.

 9. Nie lubią golluma w UFC. Jako mistrzyni dostała gorszy kontrakt od rose. :mamed: Zobaczymy czy aśka nadal będzie w takich dobrych relacjach z ufc jak jej dadzą 50% albo mniej $$ co dostawała rose nie będąc mistrzynią.:kis:

 10. Jako mistrzyni dostała gorszy kontrakt od rose.

  Asia miała % z PPV, Rose dostanie ZNACZNIE mniej $ od Joanny za ten pojedynek.

 11. :mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed::mamed:

  Ciekawe czy ogarnie teraz klapki z napisem BUGI ŁUMAN

 12. Nie lubią golluma w UFC. Jako mistrzyni dostała gorszy kontrakt od rose. :mamed: Zobaczymy czy aśka nadal będzie w takich dobrych relacjach z ufc jak jej dadzą 50% albo mniej $$ co dostawała rose nie będąc mistrzynią.:kis:

  Skąd wiesz ile zarobiły jak komisja w NYC nie udostępnia danych o zarobkach? 🙂

 13. Nie lubią golluma w UFC. Jako mistrzyni dostała gorszy kontrakt od rose. :mamed: Zobaczymy czy aśka nadal będzie w takich dobrych relacjach z ufc jak jej dadzą 50% albo mniej $$ co dostawała rose nie będąc mistrzynią

  LOL.

  Człowieku stawki podawane są na podstawie ostatnich jawnych, w przypadku JJ to było w Vegas przeciwko Gadelhi,więc jest to stawka za tamten pojedynek. Czyli 3 obrony temu.

  Nie wiem ile zarobiła za ten pojedynek ale jeśli postawiła na Rose to całkiem sporo.

 14. Nie lubią golluma w UFC. Jako mistrzyni dostała gorszy kontrakt od rose. :mamed: Zobaczymy czy aśka nadal będzie w takich dobrych relacjach z ufc jak jej dadzą 50% albo mniej $$ co dostawała rose nie będąc mistrzynią.:kis:

  Teraz zobaczymy ile jest warta dla UFC,swoja droga fajny avatar kolego :beer:

 15. Teraz zobaczymy ile jest warta dla UFC,swoja droga fajny avatar kolego

  Za przeproszeniem chuja zobaczysz jeśli nie będzie walczyć w Vegas albo Kalifornii.

 16. Za przeproszeniem chuja zobaczysz jeśli nie będzie walczyć w Vegas albo Kalifornii.

  Przeczytaj ze zrozumieniem, mialem na mysli czy UFC da jej natychmiastowy rewanz np

 17. Przeczytaj ze zrozumieniem, mialem na mysli czy UFC da jej natychmiastowy rewanz np

  No to musisz pisać bardziej konkretnie 🙂

 18. Nie lubią golluma w UFC. Jako mistrzyni dostała gorszy kontrakt od rose. :mamed: Zobaczymy czy aśka nadal będzie w takich dobrych relacjach z ufc jak jej dadzą 50% albo mniej $$ co dostawała rose nie będąc mistrzynią.:kis:

  Ja pierdolę, 4 lata na forum i taki tłok. Wynurzasz się chyba tylko wtedy kiedy walka jakiegoś Czopka jest na horyzoncie?

 19. Rozumni ludzie nie powinni w ogóle zajmować się rankingiem P4P, powinni go ignorować i udawać, że nie istnieje, bo ciężko znaleźć bardziej głupi, irracjonalny i oderwany od rzeczywistości ranking. Jednego jestem pewny, wymyślił go debil.

 20. A rdzawy dalej drugi 🙂 no k*rwa coś pięknego

  :whodefuk:

  koleś ostani raz w UFC walczył rok temu :mjsmile:

  :whodefuk:

  koleś jeszcze nigdy swojego pasa nie obronił :mjsmile:

  :whodefuk:

  ostatnią swoją "walkę" przegrał :mjsmile:

  :whodefuk:

  Asia !!! Rozjeb Radwańską albo Lewandowską i będziesz pierwsza !!!:OK:

 21. A rdzawy dalej drugi 🙂 no k*rwa coś pięknego

  :whodefuk:

  koleś ostani raz w UFC walczył rok temu :mjsmile:

  :whodefuk:

  koleś jeszcze nigdy swojego pasa nie obronił :mjsmile:

  :whodefuk:

  ostatnią swoją "walkę" przegrał :mjsmile:

  :whodefuk:

  Asia !!! Rozjeb Radwańską albo Lewandowską i będziesz pierwsza !!!:OK:

  Typie, lepiej to szybko odszczekaj jak nie chcesz zranić baja w samo serduszko.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.