fot. Esther Iin/ MMAFighting

Duże zmiany w rankingach UFC przyniosła ostatnia gala w Nowym Jorku. Wszystkie mistrzowskie pasy, o które toczyły się trzy walki wieczoru UFC 217, zmieniły właścicieli, co wymusiło niemałe roszady w zestawieniu TOP 15 zawodników zarówno danej dywizji, jak i rankingu bez podziału na kategorie wagowe. W tym newsie skupimy się tylko na dywizji średniej, koguciej oraz słomkowej kobiet. Dodatkowo wzbogacimy to o wspomniane P4P.

Duże zmiany wymusiły przegrane Joanny Jędrzejczyk, Cody’ego Garbrandta i Michaela Bispinga. Nasza była już królowa dywizji słomkowej, po brutalnej porażce z Rose Namajunas, spadła aż o 8 pozycji w rankingu zawodników bez podziału na kategorie wagowe i obecnie zamyka to zestawienie. Wcześniej była najwyżej notowaną w tej klasyfikacji kobietą. Co ciekawe, nowa mistrzyni nie znalazła się w zestawieniu.

Po powrocie z emerytury sportowej i zwycięstwie nad mistrzem wagi średniej, Georges St. Pierre wraca na podium pound-for-pound. Nowy król dywizji do 84 kg zajmuje trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Bisping, tak jak Rose, jest poza P4P. Do tego rankingu po ponownym zawieszeniu na  swoich biodrach mistrzowskiej błyskotki, wskoczył także TJ Dillashaw. „No love” spadł o cztery oczka.

Po porażce z rąk GSP, Michael Bisping spadł dwie pozycje w rankingu swojej dywizji wagowej. Nad nim, z numerem jeden, znajduje się tymczasowy mistrz Robert Whittaker. Yoel Romero utrzymał się na trzecim miejscu. O jedno oczko w dół w rankingu średnich spadł też Krzysztof Jotko.Po powrocie na tron Dillashawa zmiany nastąpiły jedynie w ścisłej czołówce. Zrzucony z piedestału Cody Garbrandt zajmuje obecnie miejsce nr 1, a Dominick Cruz spadł na pozycje nr 2.

W czołówce dywizji słomkowej kobiet też zaszły zmiany. Karolina Kowalkiewicz została zrzucona z podium na miejsce nr 4, a na jej miejsce weszła Claudia Gadelha, która też zanotowała spadek o jedno oczko. Joanna Jędrzejczyk, do niedawna niepokonana mistrzyni, jest teraz nr 1.

1 KOMENTARZ

  1. O kant dupy potłuc te rankingi p4p. Dobrze na ich temat wypowiedział się niegdyś Chael Sonnen. Znaczą tyle co gówno :p

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.