georges_st_pierre_autograf (Fot. Dave Mandel/Sherdog.com

W wywiadzie przeprowadzonym przez portal Bloodyelbow.com Georges St-Pierre (MMA 25-2) podtrzymał swe stanowisko względem środków dopingujących oraz sposobów ich wykrywania. Co ciekawe, ustosunkował się również do pomysłu powstania stowarzyszeni reprezentującego interesy zawodników MMA.

Zapytany o możliwość powrotu do UFC pod warunkiem przeprowadzania badań przez niezależną organizację typu VADA (Voluntary Anti-Doping Association) lub USADA (US Anti-Doping Agency) odpowiedział:

Nigdy nie wrócę do MMA bez pewności, że ja oraz mój przeciwnik zostaniemy przebadani na obecność środków dopingujących przez wiarygodny, niezależny ośrodek jak VADA czy USADA zgodnie z restrykcyjnymi wymogami WADA (World Anti-Doping Association).

Wyraził on również swe poparcie dla pomysłu powstania wspomnianego stowarzyszenia:

Nie znam przypadku takiego zrzeszenia zawodowych sportowców, którego działalność nie przełożyłaby się na poprawę ich warunków pracy oraz podwyżki płac jego członków. Jestem pewien, że w końcu podobna organizacja powstanie w środowisku MMA, ale nie będzie to objaw złego stanu tej dyscypliny, lecz jej rozwoju jako jednego z najpopularniejszych sportów. Nie jestem zainteresowany karierą polityczną, a moi znajomi wiedzą że nie jestem kimś celowo szukającym konfrontacji czy poklasku, więc nie widziałbym siebie jako lidera tej inicjatywy. Nigdy jednak nie będę przeciwny czemuś, co miałoby poprawić sytuację zawodników.

Na zakończenie wywiadu GSP został poproszony o podanie jednej dobrej oraz złej rzeczy związanej z MMA:

Dobra rzecz: Zdumiewający poziom talent i umiejętności prezentowanych przez nowsze pokolenia zawodników.

Zła rzecz: Stosowanie środków dopingujących przez zawodników. Prawdziwy adept sztuk walki szanuje swego przeciwnika i walczy uczciwie również pod tym względem.

12 KOMENTARZE

  1. Dobra, dobra. Niech wraca bo Hendricks ma 4 przeciwników w swojej kategorii tylko.

  2. GSP nie wróci. I dobrze. Legenda MMA, więc na chuj rozmieniać się na drobne? Rory da radę i pas do Kanady wróci. Spokojnie… #RoryMacDonaldmode

  3. ja nie wierzę w jego powrót. Odszedł jako niepokonany mistrz i szkoda by było, żeby to zmieniał

  4. jak powrót to chyba tylko na superfight.

    ja czekam na walke z Andersonem dalej mimo wszystko Cool

  5. GSP – zawiesił rękawice na kołku jako powszechnie szanowany zawodnik – i dobrze.

  6. Ten pomysł z tym stowarzyszeniem to nie wiem czy do końca jest taki fajny. Im mniej betonu w krawatach mieszającego się do sportu tym lepiej.

  7. Arlovski dobrze prawi. Żadnych związków zawodowych zawodników. Już widzę co to by było, niemożnośc wywalenia zawodnika za słabe wyniki i inne bzdury. Do UFC zawodnicy sami idą, więc źle to im tam nie jest.

  8. co to są "badania na obecność środków antydopingowych"? Sprawdzają, czy esperal ma wszyty?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.