Georges St. Pierre od lat jest jednym z największych adwokatów czystego sportu. Kanadyjczyk twierdzi, że nigdy nie stosował dopingu i przez to chciał zrezygnować nawet z MMA. Teraz, przy testowaniu USADA, doping w UFC jest mniej powszechny, lecz GSP wierzy, że nadal łatwo jest oszukiwać system, o czym dał znać w wywiadzie z Joe Roganem.

Nawet teraz łatwo jest brać sterydy. Powiedzmy, że chcesz wstrzyknąć sobie coś, co będzie w Twoim organizmie dzień, może dwa. Wiesz kiedy nie możesz zostać przetestowany. Wpisujesz więc do aplikacji do lokalizacji USADA, że będziesz na pieprzonej Antarktyce czy gdzie tam tylko chcesz… Wracasz po dwóch dniach, substancji nie będzie już w organizmie, ale efekty nadal będą widoczne, może nawet przez miesiąc. Ludzie tego nie rozumieją… Zaraz będą gadać, że to nie robi różnicy. Oczywiście, że robi! Przez określony czas czujesz się lepiej, masz więcej energii, jesteś bardziej wytrzymały, pewny siebie. Teraz przy takim sprzęcie może mieć to wpływ na czas reakcji, co pomaga w walce. To nie tylko mięśnie tworzą sportowca. Usain Bolt jest szybszy od wszystkich nie dlatego, że ma większe mięśnie. Głównym powodem jest jego mózg, jego system nerwowy reaguje szybciej.

Jeśli sprawisz, że Twój system nerwowy będzie lepszy to będziesz lepszym sportowcem. W pewnym sensie jesteś lepszą osobą. Oczywiście efekty są ograniczone, ale nadal budujesz pewną pamięć mięśniową, z której będziesz korzystać jeszcze bardzo długo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.