Foto Terry Goodlad / Sherdog.com

Kontuzje i problemy z wizami wyeliminowały aż trzech zawodników z gali UFC 142: Aldo vs Mendes, 14 stycznia w Rio de Janeiro. W starciu z debiutującym w UFC Edinaldo Oliveirą (MMA 13-0-1, UFC 0-0) Anglika Roba Broughtona zastąpi powracający do UFC po ponad roku, były pretendent do tytułu Gabriel Gonzaga (MMA 12-6, UFC 7-5, 19 w rankingu MMARocks). Co prawda autor jednego z najbardziej spektakularnych nokautów w historii MMA zapowiadał już zakończenie sportowej kariery, ale w październiku wrócił do startów poddając Parkera Portera na gali w Uncasville.

Kolejnym kontuzjowanym pechowcem jest Afgańczyk Siyar Bahadurzada, który w Rio miał skrzyżować rękawice z Erickiem Silvą (MMA 13-1, UFC 1-0). Zawodnika Golden Glory zastąpi brazylijski obieżyświat Carlo Prater (MMA 29-10-1). Były pretendent to tytułu WEC w wadze półśredniej wygrał w tym roku cztery walki z rzędu m.in. poddając solidnych Bryana Traversa i Henrique Mello.

Trzecim zawodnikiem usuniętym z rozpiski jest Bułgar Stanislav Nedkov, który nie uzyskał wizy na wjazd do Kraju Kawy. Jego anonsowany rywal Fabio Maldonado (MMA 18-3) na razie czeka na nowego rywala. Propozycję walki z nim odrzucił Glover Teixeira za powód podając kontuzję.

Rozpiska UFC 142.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.