Weterani kategorii ciężkiej UFC zmierzą się ze sobą w walce na gołe pięści. Jak potwierdzono dziś oficjalnie, Antonio 'Bigfoot’ Silva (MMA 19-12-1) w swoim debiucie w organizacji Bare Knuckle Fighting Championship zmierzy się z innym debiutantem, Gabrielem Gonzagą (MMA 17-12).

Starcie Silvy z Gonzagą będzie walką wieczoru gali BKFC 8, która 19 października odbędzie się w Tampa na Florydzie.

Ostatnie pięć pojedynków Bigfoot’a to porażki. Tylko jeden pojedynek zakończył się werdyktem sędziowskim, w pozostałych czterech Brazylijczyk był nokautowany. Ostatnia walką jaką stoczył odbyła się jednak w formule kickbokserskiej, w której Silva również postanowił spróbować swoich sił. Jak się jednak okazało, tego debiutu również nie może zaliczyć do udanych. Został znokautowany w drugiej rundzie pojedynku przez Rico Verhoevena.

Gabriel Gonzaga wygrał tylko jedną ze swoich ostatnich sześciu walk. W pozostałych pięciu pojedynkach przegrywał przed czasem między innymi z Derrickiem Lewisem czy Aleksandrem Emelianenką. Po walce z Rosjaninem postanowił zaprzestać walk w formule MMA. Gonzaga nie przeszedł jednak na sportową emeryturę, a swoich sił spróbował w boksie zawodowym. Stoczył jeden pojedynek, wygrywając na kartach punktowych sędziów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.