(Foto Terry Goodlad / Sherdog.com) Brazylijskie portale Tatame i Portal do Vale Tudo ujawniły pierwsze zestawienia na kolejną galę UFC w Brazylii, która wstępnie planowana jest na 19 stycznia w jeszcze nieznanym mieście. W pojedynku w wadze ciężkiej były pretendent do tytułu UFC Gabriel Gonzaga (MMA 13-6, UFC 8-5, 20 w rankingu MMARocks) zmierzy się z Ben Rothwellem (MMA 32-8, UFC 2-2, 15 w rankingu MMARocks).

Napao w styczniu tego roku wrócił do największej organizacji na świecie po ponad rocznym zwolnieniu. Na UFC 142 33-latek z Rio nie miał większych kłopotów z poddaniem rodaka Ednaldo Oliveiry. Rothwell na przełomie 2011 i 2012 roku leczył kilka kontuzji, by na UFC 146 w kwietniu trochę nieoczekiwanie znokautować Brendana Schauba.

Drugim z ciekawie zapowiadających pojedynków na brazylijską galę, w kategorii piórkowej, Diego Nunes (MMA 18-3, UFC 3-2, 10 w rankingu MMARocks) podejmie Nika Lentza (MMA 24-5-2, UFC 6-2-1).

Brazylijczyk od czasu transferu z WEC przeplata zwycięstwa i porażki w pełnym wymiarze czasu. Po stronie wygranych udało mu się zapisać starcia z Mike’iem Brownem, Mannym Gamburyanem oraz niedawno z Bartem Pałaszewski, a po stronie przegranych walki z Kennym Florianem i Denisem Siverem. Lentz po dwóch kolejnych porażkach w wadze lekkiej z Markiem Bockiem i Evanem Dunhamem, w sierpniu zadebiutował w kategorii niżej demolując Eijiego Mitsuokę.

Wstępna rozpiska gali w Brazylii
.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.