Gonzaga : „To jest szansa na jaką czekasz całe życie. Jeśli dwa lata temu nikt nie wiedział kim jestem to ok. Teraz WSZYSCY mnie znają.”

Niewiele osób pewnie wie ale Gonzaga zaczynał karierę w słynnej akademii Chute Box. Akademii która wychowała gwiazdy takie jak Shogun , Wanderlei Silva czy Anderson Silva. Jednak kiedy zadzwonił do niego kolega z dzieciństwa Alvan , Gabriel wyczuł szansę na zrobienie pewnych rzeczy inaczej .

Alvan otwierał sieć szkół jiu-jitsu w Massachusetts I Connecticut. Była to okazja do pracy z przyjacielem oraz spróbowanie czegoś zupełnie nowego.

Gonzaga : „Czasami w życiu musisz wykorzystywać okazje. W Chute Box nauczyłem się wielu rzeczy ale wiedziałem że Marco to jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia. Wiedziałem że pod jego okiem będę w stanie się dalej rozwijać oraz że będę miał okazje osiągnąć sukces w nowym środowisku podczas budowania teamu : Team Link

Na pierwszy rzut oka sztandarowa szkoła Ludlowa nie wygląda na miejsce gdzie trenują jedni z najlepszych i najbardziej obiecujących zawodników. Sala umieszczona jest na pierwszym piętrze remontowanego budynku z cegły , wciśnięta pomiędzy salon fryzjerski i sklep z narzędziami. Ale właśnie taki rodzaj miejsc wyprodukował wielu sprawców którzy dokonali niespodzianek 2007 roku . Kiedy gwiazdy tego sportu dostają grubą kasę zaczynają trenować w miejscach przypominających dzieła sztuki , a goście tacy jak Gonzaga są ciągle głodni zwycięstw i dają z siebie wszystko trenujac w Spartanskich warunkach. W Sali Alvana nie ma mini octagonu, zajebistego systemu dźwiękowego najwyższej klasy , jest tylko przestrzeń pokryta niebieskimi matami i małe miejsce aby usiąść i odpocząć.

Gonzaga : „Jest tu pewnego rodzaju wspólnota , prawdziwa praca zespołowa. Nie dostaniesz tego wszędzie. Nie ważne jest że mamy mały ośrodek treningowy. Ważne jest to że każdy tu ciężko pracuje i daje z siebie to co ma najlepszego za każdym razem kiedy przechodzi przez te drzwi ”

Chris Keyes (biały pasek w jiu-jitsu u Alvana) :

„Parę tygodni temu , turlałem się po macie i popełniłem błąd. Napao podszedł i pokazał mi co robie nie tak. Więc oto jest gość który znokautował CroCopa a teraz trenuje do walki z Randym a mimo tego poświęca swój czas na pokazanie nowym studentom jak sie powinno prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Po UFC 66 na konferencji prasowej Dana White powiedział o Gonzadze : „On należy do czołówlki wagi ciężkiej”

Reporterzy uznali to za typowe dla Whita reklamowanie fightera. Cztery miesiące później sceptycy zamilkli. Gonzaga nie tylko pokonał mistrza turnieju „PRIDE 2006 Open Weight Grand Prix” ale zdominował go w pięknym stylu od początku do końca starcia.

Gonzaga : „Wiedzieliśmy że jestem w stanie go pokonać. Nawet jeśli nikt nie dawał nam szans , to wporządku. Jestem pewien że mogę pokonać każdego. Kiedy przyszli do mnie z ofertą walki z Mirko byłem bardzo szczęśliwy z nadarzającej się okazji. Bez zastanowienia sie powiedziałem Jestem gotowy. Wiedziałem że Mirko przygotowuje sie do swojego LHK wyprowadzając najpierw kopnięcie na korpus. Wiedziałem że to się zdarzy. Czekałem na to. Nie byłem w stanie złapać pierwszego ale dorwałem drugie kopnięcie”

Kontrowersyjne przerwanie przez Herba Deana akcji w parterze i powrót do stójki pozwolił CroCopowi odżyć po niszczących łokciach Gonzagi. Parę sekund po powrocie do stójki Gonzaga zaserwował CroCopowi KO jego własną bronią . Był to jeden z najbrutalniejszych LHK jakie zdarzyły się na tym poziomie walk. W rezultacie narodziła się nowa gwiazda a Gonzaga miał zagwarantowaną walke o pas mistrza.

Gonzaga : „Byłem zaskoczony kiedy sędzia wznowił walke w stójce. Ale jak tylko wstałem i zobaczyłem Mirko byłem pewien że jest gotowy na to żęby go wykończyć. Widziałem to w jego oczach. Czułem że to moja szansa i wykorzystałem ją.”

Znokautowanie CroCopa który w USA znany był tylko hardcorowym fanom to jedno ale walka z ikoną MMA w stanach to zupełnie co innego.

Gonzaga : „Randy Couture to sportowiec jaki pojawia sie tylko raz w całym życiu. Kiedy Randy wygrał z Timem , wstaliśmy i cieszyliśmy sie tak jak wszyscy. Walka z nim jest niestamowitym honorem dla mnie. Nie mogę jednak traktować tego inaczej. Kiedy mecz się zacznie będzie dla mnie po prostu kolejnym przeciwnikiem.

On ma coś co ja chce mieć. Kiedy wejdę do Octagonu będzie dla mnie po prostuy kolejnym przeciwnikiem. Wiem żę fani najprawdopodbniej będą dopingować Randyego. Dla mnie to jest ok. Mam po prostu nadzieję żę docenia to kim jestem I to jak staram się walczyć dla nich.

Wiem że Randy będzie miał widownie za sobą ale jestem pewien że przyjdzie czas kiedy polubią mnie i docenią. Nie jest ważne dla mnie jak zakończe ten pojedynek. Jeśli chcesz abym przewidywał to powiem żę wygram przez KO. Ale wygram w jakikolwiek sposób chce ”

Na koniec trener Gonzagi Alvan dodał : „Jestem Brazylijczykiem. Mam w duszy jiu-jitsu. Co lepszego mogło by być od zwycięstwa przez dźwignie. Chce wysłać petycje do UFC aby zaczeła tą walkę inaczej. Niech zaczna w pozycji : Gonzaga na dole a Randy w gardzie u góry i zobaczymy co z tego będzie”

Poniżej fotki z treningu Gonzagi. Można zobaczyć co i jak wygląda.

Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74
Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74

Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74
Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74Gabriel Gonzaga trains to face Randy Couture at UFC 74

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.