frank_mir_garniak
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Frank Mir nie ma ostatnio najlepszego okresu. Nie dość, że niedawno przegrał przez nokaut z Markiem Huntem, to na dodatek grozi mu zawieszenie ze względu na potencjalne naruszenie zasad antydopingowych. Co to znaczy? UFC oraz sam zawodnik zostali poinformowani przez USADA, że w ciele Mira w czasie zawodów, znaleziono niedozwoloną substancję.

USADA poinformowała też, że szczegółowo zajmie się zbadaniem podejrzanej próbki. Jednak „potencjalne naruszenie” zwykle jest już zwiastunem dalszych kłopotów. Takie stwierdzenie było również ogłoszone w sprawie Yoela Romero Palacio, który został skazany na sześć miesięcy zawieszenia.

Frank Mir jest byłym mistrzem UFC. Tytuł zdobył w 2004 roku, jednak nie było mu dane go bronić bo niedługo później miał wypadek na motocyklu przez który pas został mu odebrany. Najbardziej znany jest jednak z dwumeczu z Brockiem Lesnarem. Najpierw poddał supergwiazdę wrestlingu, a później został przez nią zmasakrowany, oddając zdobyty wcześniej na Antonio Nogueirze pas tymczasowy, który po tej walce stał się pasem pełnoprawnym. W latach 2012-2014 przegrał cztery walki z rzędu i odbił się od dna w 2015, nokautując najpierw Antonio Silvę, a później Todda Duffee. Dwa jego ostatnie pojedynki to porażki z Andreiem Arlovskim i z Markiem Huntem.

Karą za pierwszą wpadkę dopingową, jest dwuletnie zawieszenie od zawodowych startów w MMA.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.