frank_mir_garniak

W marcu w organizmie byłego mistrza wagi ciężkiej Franka Mira, wykryto steryd turinabol. Frank po upublicznieniu tej informacji zaprzeczył, że cokolwiek brał i w jego oświadczeniu mogliśmy przeczytać:

Nie wiem jak to jest możliwe, z racji, że nie brałem żadnych środków wpływających na dyspozycję w oktagonie. Odkąd dołączyłem do UFC i dwukrotnie zdobyłem tytuł mistrza, nigdy nie oblałem testów na zakazane substancje.

USADA zajęła się więc badaniem próbki „B”, która niedawno wróciła również z pozytywnym wynikiem. Znaczy to, że byłemu mistrzowi grozi dwuletnie zawieszenie. Sam Frank przed wynikiem drugiej próbki, napisał:

Jeśli próbka „B” wróci z pozytywnym wynikiem, to przejdę na emeryturę. Nie widzę innego rozwiązania.

Dla Mira to najprawdopodobniej koniec kariery. Ma już 36 lat i w czasie zawieszenia nie może nawet komentować gal dla stacji FOX Sports 1. Jedyną linią obrony Franka jest to, że w Australii przed walką jadł tak egzotyczne potrawy jak mięso z kangura, które według jego opinii, mogło być czymś skażone. Frank powołał się na sprawę Duana Browna (NFL) u którego wykryto zakazane substancje po tym jak zjadł burgery z mięsa wołowego podczas pobytu w Meksyku. Organ badający graczy NFL wydał wtedy oświadczenie, żeby w nie jeść zbyt dużo meksykańskiej lub chińskiej wołowiny, która może skutkować tym, że na testach pojawi się pozytywny wynik na steryd clenbuterol.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Wszysco co końćzy się na ol ma na końcu grupe OH a nie jest sterydem.To zrób formę na etanolu jak jesteś taki obeznany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.