Jak poinformował Brett Okamoto z ESPN.com, UFC planuje roszady w zbliżających się rozpiskach. Według dziennikarza pojedynek Juniora dos Santosa z Francisem Ngannou, który miał odbyć się na UFC 239, zostanie przeniesiony na UFC on ESPN 3. Czołowi zawodnicy kategorii ciężkiej wystąpią w głównym starciu tej gali. Początkowo walką wieczoru był pojedynek pomiędzy Tyronem Woodleyem a Robbiem Lawlerem, lecz z powodu kontuzji Woodley musiał wycofać się z walki. Organizacja nadal szuka nowego rywala dla Lawlera.

Ngannou występuje w UFC od 2015 roku, a jego dotychczasowy bilans w organizacji wynosi 8-2. Po świetnym początku i sześciu zwycięstwach z rzędu, Kameruńczyk zaznał goryczy porażki w starciu mistrzowskim ze Stipe Miocicem, a następnie w walce z Derrickiem Lewisem. Francis powrócił na ścieżkę zwycięstw w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to znokautował Curtisa Blaydesa. W swoim ostatnim występie Ngannou odprawił w pierwszej rundzie powracającego Caina Velasqueza.

Junior Dos Santos w największej organizacji na świecie walczy już od 11 lat, a w latach 2011-2012 był on posiadaczem pasa mistrzowskiego w królewskiej kategorii. Od czasu utraty pasa Brazylijczyk jeszcze dwukrotnie starał się odzyskać tytuł, po raz ostatni w przegranej walce ze Stipe Miocicem na UFC 211 w maju 2017 roku. Po tym występie JDS z każdego kolejnego pojedynku wychodził zwycięsko. Były mistrz wygrywał kolejno z Blagoyem Ivanovem, Taiem Tuivasą oraz Derrickiem Lewisem.

UFC on ESPN 3 odbędzie się 29 czerwca.

8 KOMENTARZE

  1. Szkoda bo rozpiska jest uboga o jedno nazwisko ale mimo wszystko dalej kozacka. Więc kurwa co z Lawlerem? Nie wierzę , że nie znaleźli mu zastępstwa a dawać mu co me trochę lipa…

  2. PS.

    Ciekawe czy w tym wypadku rosną szansę Juniora czy też nie i czy zgodnie z prognozami jego głowa wyląduje w ostatnim rzędzie w pierwszej rundzie.

  3. Z jednej strony taka walka powinna być 5 rundowa a z drugiej pewnie nie wyjdzie poza pierwsza rundę.

  4. Dziwne, że w tak dojebanej dywizji przy tylu chętnych nie znaleźli zastępstwa Robbiemu. Tak czy inaczej na taką zmianę nie ma co narzekać. Rozpiska UFC 239 i tak jest dojebana fest.

  5. Dziwne, że w tak dojebanej dywizji przy tylu chętnych nie znaleźli zastępstwa Robbiemu. Tak czy inaczej na taką zmianę nie ma co narzekać. Rozpiska UFC 239 i tak jest dojebana fest.

    Ponoć Robbie Lawler chciał tylko Woodley'a, albo rewanż z Benem, inne opcje wykluczył.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.