Popularny wśród polskich fanów, były zawodnik UFC – ukraiński półciężki Nikita Krylov (MMA 21-5) w debiucie dla rosyjskiej organizacji Fight Nights zmierzy się z eks-czempionem Bellatora Amerykaninem Emanuelem Newtonem (MMA 26-12-1). Do pojedynku dojdzie podczas gali Fight Nights 67, która odbędzie się 2 czerwca w Sankt Petersburgu.

Szef organizacji Fight Nights Global, Kamil Gadzhiev dla rosyjskiego portalu Blood&Sweat skomentował to zestawienie:

Newton nie pokazał swojej najlepszej formy w pojedynku z Astakhovem, ale nadal pozostaje czołowym zawodnikiem, byłym mistrzem Bellatora i człowiekiem, który dwukrotnie pokonał Muhammeda Lawala. Dlatego przy odpowiedniej motywacji i dobrym obozie przygotowawczym Emanuel jest w stanie dać widowiskową walkę. Dla Krylova pojedynek ten nie będzie spacerkiem. Myślę, że czeka nas wojna!

Ukrainiec Nikita Krylov podpisał kontrakt z UFC w 2013 roku. W najlepszej organizacji MMA na świecie wbrew „znawcom” poradził sobie wyśmienicie. Wygrał sześć z dziewięciu stoczonych walk i zanotował świetną passę pięciu wygranych z rzędu, którą przerwała dopiero ostatnia, grudniowa porażka w oktagonie z Mishą Cirkunovem. W marcu bieżącego roku „Szachtior” niespodziewanie odrzucił zaproponowane przez UFC warunki nowego kontraktu i podpisał dwuletni angaż z moskiewską kompanią promotorską Fight Nights Global.

Z kolei Emanuel Newton od porażki z Liamem McGearym i utratą pasa mistrzowskiego Bellatora nie ma szczęścia. Amerykanin przegrał pięć z sześciu ostatnich pojedynków. Dwie ostatnie walki miały miejsce w Rosji, a Kalifornijczyk ulegał na punkty podopiecznemu  legendarnego Fedora Arturowi Asthakovowi (MMA 15-4) oraz mocno bijącemu Evgeniy’owi Erokhinowi (MMA 17-5).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. Fight Nights Global 67Krylov vs Newton, Minakov vs Big Foot, Pavlovich vs Mokhnatkinnieźle teraz można i pooglądać

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.