fen 44 łazarz szewczyk

Marcin Łazarz okazał się lepszy od Bartosza Szewczyka na dzisiejszej gali FEN 44 w Ostrowie Wielkopolskim. Łazarz triumfował przez niejednogłośną decyzję.

Łazarz zaatakował mocnym sierpowym na początku walki. Zawodnicy wymienili kilka ciosów prostych oraz kopnięć. Marcin napierał do przodu, ale Szewczyk był aktywny na nogach i utrzymywał swojego rywala na dystans. Bartosz przejął inicjatywę, teraz to on spychał Łazarza w kierunku siatki. Obaj panowie zajęli centralną część klatki, gdzie toczyli mocne stójkowe wymiany. Szewczyk nabierał pewności siebie, a jego przewaga rosła. Łazarz szukał przeniesienia akcji do klinczu, jednak Bartosz utrzymał się z dala od Marcina. W ostatniej minucie rundy Marcin zaatakował świetnym uderzeniem, po którym Szewczyk wylądował na deskach. Bartosz niemal od razu wrócił na nogi, po czym został dociśnięty do siatki przez Łazarza.

Bartosz Szewczyk w drugiej odsłonie walczył już ostrożniej, a Łazarz polował na nokautujący cios. Szewczyk regularnie korzystał z lewego prostego. Zawodnicy koncentrowali się przede wszystkim na technikach bokserskich. Na twarzy Bartosza pojawiło się pierwsze rozcięcie. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty w stójce, gdy wychodzili zwycięsko z wymian.

Szewczyk był ciągle ruchliwy, dużo poruszał się na nogach, natomiast Łazarz prezentował spokojniejszy i bardziej wyrachowany styl. Łazarz przechwycił kopnięcie rywala, a następnie zdobył kontrolę pleców w klinczu, jednak Szewczyk uciekł do pełnego dystansu. Bartosz coraz odważniej skracał dystans, zamknął Marcina pod siatką, gdzie zasypał go serią ciosów. Na półtorej minuty przed końcem walki akcja przeniosła się do zwarcia. Sędzia rozdzielił zawodników z powodu braku aktywności. Pojedynek został na moment wstrzymany po kopnięciu na krocze ze strony Szewczyka. Po wznowieniu Łazarz trafił mocnym uderzeniem, po którym Szewczyk ponownie wylądował na macie. Bartosz wstał i przeczekał do końca starcia w klinczu. Sędziowie punktowi byli niejednogłośni w swojej ocenie tego pojedynku. Ostatecznie w górę powędrowała ręka Marcina Łazarza.

93,0 kg: Marcin Łazarz pok. Bartosza Szewczyka przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Pełne wyniki gali FEN 44

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

PaulPGR

UFC
Welterweight

9,956 komentarzy 37,762 polubień

Doświadczenie wygrało, ale to dobrze. Myślę, że ten pojedynek to dużo nauki dla Szewczyka i tylko zyska na tej porażce. Łazarz vs. Wójcik 2? Oj oglądałbym.

Odpowiedz 3 polubień