Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Fabricio Werdum uratował tonącego nastolatka podczas wypoczynku na plaży w południowej Kalifornii.

Werdum był z rodziną na plaży niedaleko swojego domu w Torrance, w Kalifornii, kiedy miejscowa straż pożarna przybyła na miejsce aby pomóc przy ratowania dwóch nastolatków tonących na morzu.

Według słów samego Werduma, na plaży w tym momencie był tylko jeden ratownik, który przygotowywał się do wejścia do wody i pomocy tonącym dzieciom. Kiedy Brazylijczyk zdał sobie z sprawę z powagi sytuacji, natychmiast postanowił mu pomóc:

„Kiedy zobaczyliśmy samochód strażaka, który zatrzymał się tuż przed nami, powiedziałem, że zamierzam im pomóc. Moja żona Karine nie była pewna czy to dobry pomysł, ponieważ było to niebezpieczne. Ale kiedy spojrzałem, na morzu były dwie małe główki, które krzyczały „pomocy”. Były bardzo daleko, około 70 metrów od brzegu.

Kiedy ratownik chwycił za deskę, zdjąłem ubranie i pobiegłem. Wziąłem pomarańczową boje ratowniczą zarzuciłem na klatkę piersiową i pobiegłem z nim do wody. Powiedziałem do ratownika żeby poszedł po dziewczynę, która dużo krzyczała, a ja popłynąłem po chłopca, który był już bezwładny. Udało mi się go złapać i popłynęliśmy w stronę plaży. Wtedy, na lądzie, pomógł mi starszy człowiek. Fale były duże. Dziewczyna znikała pod wodą około trzech razy.”

Po powrocie na plażę, żona Werduma nagrała go idącego ratownikiem i dwójką uratowanych nastolatków.

Werdum opisał, co czuł podczas akcji ratunkowej.

„Moje serce biło milion razy na sekundę To była ekstremalna sytuacja. Serce bije ci jak szalone, dużo gorzej niż pod czas walki w klatce. Nie da się tego nawet porównać”

41-letni Werdum jest obecnie zawieszony w prawach zawodnika przez amerykańską agencję antydopingową USADA. Z tego powodu poprosił niedawno o zwolnienie z UFC w celu kontynuowania kariery w innej organizacji.

81 KOMENTARZE

 1. Fabryczny rzucił mu bumerang na pomoc :awesome:

  A tak serio, to w chuj szacunek dla Werduma, ratowanie tonącego to nie jest łatwe zadanie, nawet dla ogarniętego pływaka i do tego ryzykowne. U nas w Polsce była sytuacja, że jakiś małolat rzucił się na ratunek dwóm tonącym, a z brzegu "dopingowali" go dwaj policjanci dwie łajzy w mundurach. Dlatego szacun Fabrycy i brawa za natychmiastową reakcję!

 2. dwie łajzy w mundurach

  Nie wiem dlaczego lajzy? Moze znali swoje umiejetnosci i wiedzieli, ze chuja zrobia. Ja ze swoimi umiejetnosciami plywackimi nawet za milon $ nie wskoczyl bym ratowac obcej osoby.

 3. Nie wiem dlaczego lajzy? Moze znali swoje umiejetnosci i wiedzieli, ze chuja zrobia.

  No tak, tak, przecież nie można wymagać od policjantów takich umiejętności :korwinlaugh:

 4. Miałem podobną sytuację na Copacabanie w Rio (mam prace że sporo podróżuje). Byłem ze znajomymi i była czerwona flaga. O dziwo na tak popularnej plaży Jest bardzo słaba infrastruktura z toaletami i ludzie sikają do wody. Ratowników tez bardzo mało. Poszedłem się sam odlać po browarach i kombinując jak tu ustać bo prąd był bardzo silny usłyszałem tłum krzyczący za plecami, pomyślałem że trochę przesada z powodu usiłującego wysikać się białasa który de facto naśladuje lokalsów. Okazało się że dziewczynę porwał prąd wsteczny, na ich oceanie skala i siła jest dużo większa. Czekają chwile zdałem sobie sprawę że ci jeszcze chwile temu świetnie kopiący piłkę na plaży lokalasi nie bardzo umieją pływać i nik nie kwapi się, ratownika również próżno szukać. Jeden śmiałek wskoczył do wody i oceniając go swoim okiem ex-ratownika zdałem sobie sprawę że w takich warunkach za chwile będzie drugim topielcem. Dobrze czytacie, byłem ratownikiem wiele sezonów nad naszym możem i szkoliłem się w sekcji ratownictwa morskiego w Szczecinie. Może już nie pływam ale cały czas sporo biegam i ćwiczę, browary dodały mi śmiałości, wskoczyłem. Nie będę opowiadał o teoriach przechodzenia przez przybuj żeby nie zanudzać ale na nowo poznanych falach o większej skali udało się to zrobić przyzwoicie a byłem bez asekuracji. Dziewczyna została złapana odpowiednim chwytem (ludzie w panice mogą was utopić) i uspokojona. Brazylijski śmiałek widząc moje poczynania na szczęście wycofał się z akcji. Poczekałem  chwile dalej od brzegu czyli tam gdzie fale jeszcze się nie załamują. Planując już powrót na holowaniu z lekką paniką jak to będzie nadziać się ponownie na fale w dwie osoby zobaczyłem dwóch nadpływających ratowników na linkach asekuracyjnych. Poczekałem, przekazałem ofiarę żywiołu i wróciłem na brzeg. Na koniec oklaski Copacabany, podziękowania, i powracająca myśl o pełnym pęcherzu. Kurtyna!

 5. No tak, tak, przecież nie można wymagać od policjantów takich umiejętności :korwinlaugh:

  A sa wymagane w procesie rekrutacji takie umiejetnosci?

 6. Fabryczny rzucił mu bumerang na pomoc :awesome:

  A tak serio, to w chuj szacunek dla Werduma, ratowanie tonącego to nie jest łatwe zadanie, nawet dla ogarniętego pływaka i do tego ryzykowne. U nas w Polsce była sytuacja, że jakiś małolat rzucił się na ratunek dwóm tonącym, a z brzegu "dopingowali" go dwaj policjanci dwie łajzy w mundurach. Dlatego szacun Fabrycy i brawa za natychmiastową reakcję!

  Tak było. Zdarza się również tak, że osoba ratująca starając się pomóc sama ginie.

  Szacun w chuj dla chłopa.

 7. byłem ratownikiem wiele sezonów nad naszym możem

  :scary::scary::scary::scary::scary::scary:

  Ps. Zaruchałeś przynajmniej?

  @dssport pewnie nie są, ale powinny, nie?

 8. Tak było. Zdarza się również tak, że osoba ratująca starając się pomóc sama ginie.

  Szacun w chuj dla chłopa.

  mnostwo jest przypadkow gdzie osoba ratujaca ginie, wiele o tym sie pisze, ze najlepiej ofiare ogluszyc, bo zginiemy razem z nia.

 9. mnostwo jest przypadkow gdzie osoba ratujaca ginie, wiele o tym sie pisze, ze najlepiej ofiare ogluszyc, bo zginiemy razem z nia.

  A to nie wiedziałem, że trzeba luja najpierw wyjebać 😀

 10. Brawo Fabrycjusz!

  Dana chujarzu, za zaslugi zwolnij go z kontraktu, niech wjeżdża na bombe i niech cieszy występami me oczy.

  Bo to legenda, dobry fajter i fajny chłop!

 11. Przeczytałem na końcu o zawieszeniu i jakoś odrazu mi się z bonsem skojarzyło, ciekawe jakby się jony zachował w takiej sytuacji

 12. Przeczytałem na końcu o zawieszeniu i jakoś odrazu mi się z bonsem skojarzyło, ciekawe jakby się jony zachował w takiej sytuacji

  Wpierdolił się w dzieciaka samochodem. Proste.

 13. :scary::scary::scary::scary::scary::scary:

  Ps. Zaruchałeś przynajmniej?

  @dssport pewnie nie są, ale powinny, nie?

  Z tego wynika, że cała opowieść to może i się wydarzyła.

  :robertmakeup:

 14. Mam takie wrażenie, że Maurycy mentalnie jest Polakiem: dużo potrafi zrobić (np.: pokonać Caina, czy Fedora) i naprawdę sporo spierdolić (np.: wpaść na dopingu, elegancko złapać gonga od Stipa). Jak trzeba jednak, to zachowa się jak należy: a to rzuci w Australii bumerangiem w konfidenta, a to w Kalifornii uratuje topiącego.

 15. No i co z tego jak dalej zawieszony. Mógł kogoś podkablować, potrącić babkę po pijaku a nie zgrywać bohatera. A tak serio to wielki szacunek dla niego.

 16. "Moje serce biło milion razy na sekundę To była ekstremalna sytuacja. Serce bije ci jak szalone, dużo gorzej niż pod czas walki w klatce. Nie da się tego nawet porównać"

  Jeśli facet, który walczył w swojej karierze z najlepszymi zawodnikami hw pisze coś takiego, to oznacza, że dostał w tamtej chwili takiego strzała adrenaliny, że gdyby do niego podpłynął np. rekin, to Fabrycy odgryzłby mu paszczę, nasrał do niej, a następnie uratowałby te dzieciaki. Szacunek Panie Bumerang :tiphatb:

 17. A sa wymagane w procesie rekrutacji takie umiejetnosci?

  Teraz do milicji to trzeba mieć dwie ręce, nogi i co najmniej pół mózgu. Bardzo duże braki kadrowe mają.

 18. :scary::scary::scary::scary::scary::scary:

  Ps. Zaruchałeś przynajmniej?

  Teraz dopiero zobaczyłem, fakt Pani od języka ojczystego nigdy nie była zadowolona a pisałem z dzieciakiem na rękach wiec dodało to trudu.

  Z tego wynika, że cała opowieść to może i się wydarzyła

  Może tak a może  jak najbardziej.

 19. Wielki szacunek dla Fabrycego

  @defthomas

  Ale zdjęcie wygrało mój prywatny ranking na najlepsze zdjęcie artykułu w roku 2019

  Nie sądzę by coś je mogło przebić 😛

 20. Wielki szacunek dla Fabrycego

  @defthomas

  Ale zdjęcie wygrało mój prywatny ranking na najlepsze zdjęcie artykułu w roku 2019

  Nie sądzę by coś je mogło przebić 😛

  Dzięki, długo pracowałem na ten sukces.

 21. Wielki szacunek dla Fabrycego

  @defthomas

  Ale zdjęcie wygrało mój prywatny ranking na najlepsze zdjęcie artykułu w roku 2019

  Nie sądzę by coś je mogło przebić 😛

  Dzięki, długo pracowałem na ten sukces.

  To zdjęcie to mogłoby przebić tylko i wyłącznie biegnąca młoda Pamela ze Słonecznego, no ewentualnie sam David Hasselhoff :werdum:

 22. Szacunek za postawę. Teraz tym kurwom z USADy powinno być wstyd, że dobrego chłopaka gnębią i to u schyłku kariery, a taką szuję bez honoru jak Jones puszczają bokiem i dopuszczają do walk.

 23. Brawo Fabrycjusz!

  Dana chujarzu, za zaslugi zwolnij go z kontraktu, niech wjeżdża na bombe i niech cieszy występami me oczy.

  Bo to legenda, dobry fajter i fajny chłop!

  I dobry troll, nadawalby się do naszego grona

 24. To było bardziej szlachetne niż atak bumerangiem na Colbe…a tak serio….szacun…Werdum zawsze pokazywał się jako równy gość…a fighter wybitny..tyle.

 25. Pamiętam jak na jakies stołówce przed walka z Cainem Cormierem powiedział do Werduma cos w stylu by uważał… w sensie że ma nie wkurwiac Caina. A Werdum mu na to " I like your personality":)…isn't he fuckin awesome?

 26. Mimo,że działo się to w południowej Kalifornii,woda jest tam teraz dosyć zimna i praktycznie nie ma ochotników na kąpiele.Inna sprawa to prądy wodne,które są dosyć zmienne i pojawiają się podczas nasilenia fal,co jest najczęstszą przyczyną topienia się ludzi . Zdarza się to nawet ludziom na deskach surfingowych , którzy w takich sytuacjach są holowani  na brzeg przez ratowników na skuterach wodnych , gdyż nie maja sił przebić się w stronę brzegu .Piszę to aby uświadomić , że wyczyn Werduma był naprawde bohaterski .

 27. :scary::scary::scary::scary::scary::scary:

  Ps. Zaruchałeś przynajmniej?

  @dssport pewnie nie są, ale powinny, nie?

  Od kiedy to policja musi umieć pływać?? I czemu być powinny?

 28. Od kiedy to policja musi umieć pływać?? I czemu być powinny?

  Tak samo mozna powiedziec: od kiedy to policja musi umiec biegac? Podstawowe czynnosci, ktore moga uratowac zycie lub umozliwic wykkonywanie swoich obowiazkow to policja powinna umiec. Tak czy nie?

 29. Nie no zastanawianie się czy policjant powinien umieć plywać i argumentacja, że nie wcale nie musi to jedna z najkomiczniejszych rzeczy jakie tu czytałem

  :jarolaugh:

 30. Nie no zastanawianie się czy policjant powinien umieć plywać i argumentacja, że nie wcale nie musi to jedna z najkomiczniejszych rzeczy jakie tu czytałem

  :jarolaugh:

  No to powinien czy nie?:awesome:

 31. Mam takie wrażenie, że Maurycy mentalnie jest Polakiem: dużo potrafi zrobić (np.: pokonać Caina, czy Fedora)

  Koncepcja posta dobra, ale kurwa jak Polak ma pokonać Caina albo Fedora. To się nie komputeruje. Cain nawet na wózku by najebał każdemu naszemu ciężkiemu. Stąd niestety, ale obalam teorie o tym, że Fabrycy jest Polakiem.

 32. Koncepcja posta dobra, ale kurwa jak Polak ma pokonać Caina albo Fedora. To się nie komputeruje. Cain nawet na wózku by najebał każdemu naszemu ciężkiemu. Stąd niestety, ale obalam teorie o tym, że Fabrycy jest Polakiem.

  Toż Grabowicz go poddał :werdum:

 33. Szacunek za postawę. Teraz tym kurwom z USADy powinno być wstyd, że dobrego chłopaka gnębią i to u schyłku kariery, a taką szuję bez honoru jak Jones puszczają bokiem i dopuszczają do walk.

  Akurat ktoś się przy nim topił, jakby Jones kogoś uratował to już by nie był szują ?::really::

 34. Akurat ktoś się przy nim topił, jakby Jones kogoś uratował to już by nie był szują ?::really::

  Zwiewając z miejsca zdarzenia, ratowanie jest mocno utrudnione.

 35. Zwiewając z miejsca zdarzenia, ratowanie jest mocno utrudnione.

  Przecież zanim spierdolił, to uratował.

  Dragi ze swojego auta :antonio:

 36. Szacunek za postawę. Teraz tym kurwom z USADy powinno być wstyd, że dobrego chłopaka gnębią i to u schyłku kariery, a taką szuję bez honoru jak Jones puszczają bokiem i dopuszczają do walk.

  :korwinwhat:

 37. Przecież zanim spierdolił, to uratował.

  Dragi ze swojego auta :antonio:

  po hajs tylko wrócił a dragi zostały w aucie…

 38. Koncepcja posta dobra, ale kurwa jak Polak ma pokonać Caina albo Fedora. To się nie komputeruje. Cain nawet na wózku by najebał każdemu naszemu ciężkiemu. Stąd niestety, ale obalam teorie o tym, że Fabrycy jest Polakiem.

  Nasz Graba podobno raz poddał Caina na treningu! Teoria obroniona 🙂

  Zresztą jak Katolik to i Polak, a pewnie jest i Filantropem, więc teoria się zgadza.

 39. Nasz Graba podobno raz poddał Caina na treningu! Teoria obroniona 🙂

  Zresztą jak Katolik to i Polak, a pewnie jest i Filantropem, więc teoria się zgadza.

  Nie, Graba mówił, że raz na treningu poddał Cormiera 😉

 40. Nie, Graba mówił, że raz na treningu poddał Cormiera 😉

  Caina poddał, gadał w wideokonfie z Materlą

 41. Koncepcja posta dobra, ale kurwa jak Polak ma pokonać Caina albo Fedora. To się nie komputeruje. Cain nawet na wózku by najebał każdemu naszemu ciężkiemu.

  Ale Janek by mu najebał. Proste.*

  *I Parobiec GOAT też go wyjaśnia!:bleed:

 42. Caina poddał, gadał w wideokonfie z Materlą

  Cormiera i właśnie gadał to na tej video konfie. Możemy się nawet założyć o browarka 😉

 43. Cormiera i właśnie gadał to na tej video konfie. Możemy się nawet założyć o browarka 😉

  Dobra, znajdź konfe i fragment :awesome:

 44. Tylko fragment videokonfy może być dowodem.

  Dobra, jakie chcesz piwo. Chuju :awesome:

  Z tego fragmentu wynika, że Cormiera udało mu się poddać, a Cain poddał jego na pierwszym sparingu :jump: Chyba, że na jakims innym fragmencie mówi jeszcze, że udało mu się też poddać Caina, ale nie wiem, nie chciało mi sę całego przeglądać.

 45. Dobra, jakie chcesz piwo. Chuju :awesome:

  Z tego fragmentu wynika, że Cormiera udało mu się poddać, a Cain poddał jego na pierwszym sparingu :jump: Chyba, że na jakims innym fragmencie mówi jeszcze, że udało mu się też poddać Caina, ale nie wiem, nie chciało mi sę całego przeglądać.

  Huehue 😆

 46. Huehue 😆

  Przez te wszystkie lata żyłem w błedzie najwyraźniej, choć zapamiętałem taki fragment, że smętny Graba mówi, że owszem, Cain go maltretował, ale raz mu się go udało poddać. No ale nie chce mi się przeglądać całej tej konfy, bo sobie przypominam jaki miałem szacunek do Grabowskiego wtedy i co on kurwa potem zrobił 😀

 47. Przez te wszystkie lata żyłem w błedzie najwyraźniej, choć zapamiętałem taki fragment, że smętny Graba mówi, że owszem, Cain go maltretował, ale raz mu się go udało poddać. No ale nie chce mi się przeglądać całej tej konfy, bo sobie przypominam jaki miałem szacunek do Grabowskiego wtedy i co on kurwa potem zrobił 😀

  Całe forum jest w błędzie, oprócz wiernych fanów Balasqueza.

 48. Dobra, jakie chcesz piwo. Chuju :awesome:

  Nie kupuj mu bo potem znów złapią go smaki i zacznie pić wódkę a potem rano będzie "ja jebie, jaki kac…umirom" 😀

 49. Nie kupuj mu bo potem znów złapią go smaki i zacznie pić wódkę a potem rano będzie "ja jebie, jaki kac…umirom" 😀

  I Ty kurwa brutusie przeciwko mnie?

 50. Przez te wszystkie lata żyłem w błedzie najwyraźniej, choć zapamiętałem taki fragment, że smętny Graba mówi, że owszem, Cain go maltretował, ale raz mu się go udało poddać. No ale nie chce mi się przeglądać całej tej konfy, bo sobie przypominam jaki miałem szacunek do Grabowskiego wtedy i co on kurwa potem zrobił 😀

  Albo remis albo dziennikarze ściemnili:

  https://stsport.pl/damian-grabowski-sparowalem-z-mistrzem-swiata-federacji-strikeforce-i-mistrzem-swiata-federacji-ufc/

 51. Caina poddał, gadał w wideokonfie z Materlą

  Zdaję sobie sprawę , ze to nie ma większego znaczenia , ale mówił , że udało mu się poddać DC a Cain miał taką kontrolę na ziemi , że był nie do poddania .

 52. Zdaję sobie sprawę , ze to nie ma większego znaczenia , ale mówił , że udało mu się poddać DC a Cain miał taką kontrolę na ziemi , że był nie do poddania .

  Już to wyjaśnialiśmy dalej, doczytaj posty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.