EFC 2

Zapraszamy na wywiad z mistrzem EFC Africa, Henrym Fadipe który dla redakcji MMARocks. przeprowadził Pete Thompson.

Czym było dla Ciebie zdobycie pasa na gali EFC 29 ?

Sama wygrana jeszcze niewiele znaczy. Utrzymanie się na podium – to jest najważniejsze. Nie jesteś prawdziwym mistrzem, jeśli nie obroniłeś tytułu. Jestem bardziej podekscytowany obroną, niż zdobyciem pasa.

Ten pas wagi półśredniej jeszcze nigdy nie został obroniony – to dlatego, że czekał na mnie. Jako pierwszy obronię tytuł!

Dałeś niezły pokaz swoich umiejętności w walce z Dinem Bagatinem, jednocześnie odbierałeś mu pas mistrza wagi półśredniej w trakcie 29. gali EFC. Transmisja z tego wydarzenia zaplanowana jest na 29 października o 22:00 na Extreme Sports Channel – jak zachęcisz widzów do oglądania?

Napięcie, tempo zdarzeń i zaplanowany finisz. Dokładnie wiedziałem, co wtedy zrobię i jak powiedziałem, tak zrobiłem.

Z jakim odbiorem fanów się spotykasz, jako Nigeryjczyk, walczący pod flagą irlandzką? Czy coś się zmieniło, od kiedy zdobyłeś tytuł mistrzowski?

Na początku było to dosyć dziwne, wszyscy mieli dużą rezerwę. Jednak po kilku walkach stali się bardziej otwarci, teraz jest świetnie. W końcu wszyscy wolą oglądać walki kończone przez któregoś z zawodników, niż czekać na werdykt sędziów.

Gdzie widzisz siebie w przyszłości? Jak daleko możesz dojść w tym sporcie?

To jest tylko początek. Dalej jest jeszcze UFC i nastawiam się na występy tam. Nigdy nie jestem usatysfakcjonowany z miejsca, w którym się akurat znajduję. Zawsze mam zamiar zrobić więcej, taki jest cel. Będę po prostu robił to, co robię teraz.

W najbliższym czasie czeka cię obrona tytułu. 7 sierpnia, na 32. gali EFC, zmierzysz się z Adamem Speechlym. Jak idą przygotowania?

Wszystko idzie znakomicie. Trenuję naprawdę ciężko nad grapplingiem i kondycją. Trenuję to samo co zwykle, ale więcej wysiłku wkładam w parter – wiem, że Adam będzie chciał sprowadzić tam walkę dużo częściej niż Dino. Wiem jednak, że jestem lepszy w parterze. Czekam niecierpliwie, by sprawdzić się w walce na macie, żeby uciszyć tych, którzy mówią, że umiem walczyć jedynie na stojąco.

Przy okazji zapraszamy widzów do oglądania Extreme Fighting Africa z sezonu 2013 na Extreme Sports Channel, od poniedziałku do piątku o 21:00 i 22:00

6 KOMENTARZE

  1. Laughing cieszę się, że to forum "odkrywa" powoli również inne organizacje. Wall

  2. Zapraszamy na wywiad z mistrzem EFC Africa

    W najbliższym czasie czeka cię obrona tytułu. 7 Sierpnia, na 32. gali EFC, zmierzysz się z Adamem Speechlym

    Stawiam dom, że przegra to decyzją i straci tytuł.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.