Edson Barboza

Weteran UFC Edson Barboza dodał swoją kandydaturę do tytułu Najgroźniejszego Sk******na (BMF), z szacunkiem wypowiadając się o Maxie Hollowayu jako potencjalnym przeciwniku.

Jutrzejszą galę UFC Fight Night firmuje pojedynek weterana federacji Edsona Barbozy z niepokonanym angielskim pretendentem Leronem Murphym. Dla Barbozy będzie to jubileuszowa 30. walka pod sztandarem UFC – debiutował tutaj w listopadzie 2010 roku na gali UFC 123.

Na spotkaniu z dziennikarzami przed sobotnią galą, Edson Barboza wskazał Maxa Hollowaya jako potencjalnie kolejnego oponenta – jeśli tylko uda mu się odnieść zwycięstwo w jutrzejszej walce wieczoru:

Jeśli ktoś zasługuje na walkę o tytuł BMF, to właśnie ja. Kto ma na koncie bardziej pamiętne nokauty, niż ja? Wyobraźcie sobie. Uwielbiam Maxa Hollowaya, jest jednym z moich ulubionych zawodników. Uwielbiam oglądać jego walki, jest bardzo miłym gościem, rodzinnym, ale wyobraźcie sobie moją walkę z nim o pas BMF.

Byłoby to bardzo, bardzo dobrą opcją dla mnie, dla niego i dla federacji. Jak wspomniałem, to moja 30. walka w UFC. Myślę, że na to zasługuję. Oczywiście skupiony jestem w stu procentach na sobotniej walce, ale byłoby to dobre.

Barboza skomentował także okryty już statusem legendy nokaut Maxa Hollowaya na Justinie Gaethjem w ostatniej sekundzie ich pięciorundowego boju na UFC 300:

Tak jak wspomniałem, uwielbiam go. Świetnie się oglądało tę walkę. Pokazał ducha walki. Jest świetnym stójkowiczem. Walczył wszechstronnie. Jest definitywnie jednym z moich ulubionych do oglądania fighterów. Uważam, że jest jednym z najlepszych w historii i przyjemnością byłoby dzielić z nim oktagon.

38-letni Edson Barboza zaliczył udany rok 2023 – wygrał obie swoje walki, w tym jedną przez nokaut kolanem w rundzie pierwszej przeciw Billy’emu Quarantillo. W ostatnich sześciu walkach jego bilans wynosi 4-2. Profesjonalny rekord tego weterana w MMA to 24-11.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of seroslav
seroslav

Maximum FC
Heavyweight

1,724 komentarzy 5,668 polubień

Z Barboza w szczycie formy byłaby ciekawa walka, teraz to idz pan w chuj
:siara:

Odpowiedz 1 Like

F
Faryzejusz

ONE FC
Super Heavyweight

2,632 komentarzy 5,996 polubień

Maxiu by Cie przemielił aż miło.

Odpowiedz polub

Avatar of Loker
Loker

BAMMA
Bantamweight

768 komentarzy 1,520 polubień

W ten sposób to o pas BMF się nie zabiega :facepalm:

Odpowiedz polub

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,720 komentarzy 47,107 polubień

Co jak co ale na papierze to byłaby walka roku pod względem widowiska.

Odpowiedz polub