Na UFC 238 dojdzie do pojedynku dwóch czołowych zawodników kategorii lekkiej. Zaraz po wygranej Kowboja z Alem Iaquintą, ten zgodził się na starcie z Tonym Fergusonem, który wróci do oktagonu UFC po dłuższej przerwie. Cerrone wypowiedział się na temat tego zestawienia w wywiadzie dla MMAJunkie.com.

Nie musieli mnie długo przekonywać. UFC zadzwoniło do mnie i zapytało, czy chcę takiego pojedynku, odpowiedziałem tak i czekałem kilka dni na to, aby Tony się zgodził, co oczywiście mnie wkur*iło. UFC zaoferowało mi ten pojedynek, kiedy byłem na wakacjach i nie wiedziałem czy mogę pić piwo i jeść smaczne potrawy czy mam iść biegać na plażę. Wydzwaniałem do Dany w tej sprawie. Nie wiedziałem co robić. Tony długo się zastanawiał.

Myślę, że nie chciał żadnej innej walki, niż tej o tytuł mistrzowski. Wierzy, że zasługuje na taki pojedynek więc dla niego takie starcie ze mną jest bardzo niebezpieczne. Dlaczego miałby ryzykować? Szczególnie, że walczy z takim zabójcą jak ja. Mnie to jednak nie obchodzi. Tym się różnię od innych. Zmierzę się z każdym. Muszę pokonać ich wszystkich.

Byłem zaskoczony tym, że Tony zgodził się na starcie z tak krótkim wyprzedzeniem. Nie wiem czy potrzebuje pieniędzy czy o co tutaj kur*a chodzi. Na to też mam wyje*ane. Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Oglądałem jego pojedynek z Lando Vannatą, moim kolegą. Wiem z kim będe walczył. Jest twardym skur*ielem, bardzo nieprzewidywalny, ale nie jest aż tak dobry technicznie. Ma po prostu dobrą kondycję, zadaje sporo ciosów. Poradzimy sobie z tym.

UFC nie musi nawet mówić, że to walka o miano pierwszego pretendenta. Kto inny miałby dostać starcie o pas? Pokonam Tony’ego, dostanę walkę o pas mistrzowski.

UFC 238 odbędzie się 8 czerwca w Chicago.

1 KOMENTARZ

  1. Tony to wziął, bo kowboj  nie dotrwa do 3r. Na spokojnie go zajedzie.  Izi muni.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.