Na początku tego roku zawodnik wagi półśredniej organizacji UFC, Emil Meek podzielił się doświadczeniami z treningu z kontrowersyjnym trenerem i mentorem Diego Sancheza, Joshuą Fabią.

Specyficzna sesja o której wspomniał Meek miała miejsce, gdy Fabia ścigał go i jego partnerów treningowych z „prawdziwym, ostrym nożem” w zamkniętym oktagonie.

Poszedłem tam z nastawianiem żeby robić i wierzyć we wszystko  co mi każą. Że wszystko zrobię na 100 procent. Człowieku, to było najbardziej szalone gówno, jakie kiedykolwiek zrobiłem. W pewnym momencie, Joshua, gonił nas w zamkniętej klatce z prawdziwym, ostrym nożem, żeby zmusić nas do ruchu.

Kilka dni temu okazało się, że Meek mówił prawdę o specyficznych metodach treningowych Fabii. Zawodnik udostępnił na Twitterze fragment wspomnianej sesji szkoleniowej dzięki uprzejmości Diego Sancheza:

Fabia zapytany później o metodę stojącą za szalonym treningiem stwierdził, że to jego własny sposób na rozwijanie świadomości wojownika podczas walki:

Ćwiczenie polega na tym, że wszyscy są w oktagonie, poruszają się i starają się nie zostać dotkniętym przez nikogo. Chcę, żebyś pomyślał o atletycznej, szybkiej grze w berka, która pozwala ci grać, ale także bawić się przestrzenią strachu i niepokoju, bez zranienia, bez poczucia, że ​​nie możesz popełnić błędu.

…To ma na celu zwiększenie twojej świadomości, wchodzę i mówię im, nie pozwól mi cię dotknąć. Jestem jak dzikie zwierzę, wywieram na nich presję i nie pozwalam im skupić się na konkretnej rzeczy i po prostu nimi poruszam w klatce.

20 minut później, ścigam ich nożem, żeby się poruszali, więc zdają sobie sprawę, że to nie jest zabawa. Bo jeśli myślisz, że gdy walczycie jeden na jednego, twój przeciwnik bawi się z tobą, to może to być powód, dla którego stracisz oko w klatce.

Zobacz również:


(WIDEO) Absurdalne metody treningowe – Mistyczny trener/guru Diego Sancheza zdemaskowany

Cała sesja treningowa Joshua Fabii pod tytułem „Okiełznać strach” została udostępniona na Twitterze Sancheza ale kontrowersyjny moment treningu z nożem został z niej już wycięty:

https://youtube.com/watch?v=4LGF5NTw8j4

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.