Diego gilbert
(foto: Dave Mandel/Sherdog.com)

Po Wydarzeniu roku 2013 według redakcji MMARocks.pl, który prezentowaliśmy wczoraj, dzisiaj czas na najlepszą Rundę roku 2013. Natomiast już wieczorem zaprezentujemy wam najlepszy naszym zdaniem Występ roku 2013.

Podczas gali UFC 166 mistrz dywizji lekkiej Strikeforce Gilbert Melendez skonfrontował się z Diegiem Sanchezem. Ten pierwszy podchodził do starcia po porażce z Bensonem Hendersonem. Był to zarazem debiut Gilberta w nowej organizacji z powodu wchłonięcia Strikeforce przez UFC. Pomimo niejednogłośnej przegranej, postawił „Bendo” bardzo trudne warunki, a sędziom dał twardy orzech do zgryzienia.

Diego podchodził do kolejnej walki po takiej samej, lecz zwycięskiej decyzji sędziowskiej nad Takanorim Gomim. W zderzeniu czołowego lekkiego świata z nieokrzesanym, walecznym jak mało kto Diegiem – jak można się było spodziewać – doszło do grzmotów. Już od pierwszych sekund starcia „The Dream” (lub jak kto woli – „The Nightmare”) nacierał na swego przeciwnika, jednak Gilbert dobrze kontrolował dystans i kontrował zbyt agresywnego oponenta. Choć pierwsza runda skończyła się niesamowitą wymianą w stójce, dopiero druga runda otworzyła festiwal miłośników brwalu. Techniczne uderzenia mieszały się z cepami bitymi na ilość i szybkość, a obaj zawodnicy prezentowali adamantową szczękę.

Runda roku, to runda roku. Jakąś trzeba wybrać. A tej walce najlepsza była trzecia odsłona. Wychodząc do ostatnich pięciu minut, zakrwawiona twarz Diega prezentowała w sobie złość, determinację, agresję ringową i niezłomność. Pomimo całych dziesięciu minut, kiedy to Melendez triumfował i trafiał szarżującego Sancheza, m.in. rozciął go łokciem już w pierwszej rundzie – zawodnik z Nowego Meksyku nadal szedł do przodu jak opancerzony pojazd bojowy, nieskory do zatrzymania się choćby na chwilę. Do dalszego naporu podjudził go sam Greg Jackson, tłumacząc swojemu podopiecznemu, że przegrywa dwie rundy i jedynym ratunkiem jest tylko nokaut. To zapewne przemówiło do Diega jak mało co. Ledwo minęła minuta ostatniej odsłony, a „The Nightmare” zaatakował w swoim stylu. Lecz tym razem Gilbert Melendez przyjął zaproszenie do wymian i „Runda roku” rozpoczęła się na dobre. Wchodząc w gameplan Diega, Gilbert odwdzięczał się tym samym – mocnymi ciosami, przecinającymi powietrze ze świstem. Była to woda na młyn dla Sancheza, który nie zaprzestawał ataków.

Kibice zgromadzeni w hali Toyota Center krzyczeli z zachwytu, intonując „Diego, Diego, Diego!”. Emocjami związanymi z tą konfrontacją, można by obdzielić kilka innych pełnoprawnych gal. Szaleństwo jednak nastąpiło dopiero na dwie minuty przed końcem rzeźni. Nie bacząc na potężnie obitą twarz i na krwawiące rozcięcie, Sanchez z jeszcze większym zacietrzewieniem szedł do przodu, robiąc przy okazji gesty do Melendeza, by ten dał z siebie jeszcze więcej! Zupełnie jakby dawał znać przeciwnikowi: „rozbiłeś mi twarz, ale nie rozbiłeś jeszcze mego ducha walki!”. Dosłownie chwilę po tym heroicznym pokazie niezłomności, Diego dostał szansę od losu, kiedy trafił mocnym podbródkowym w twarz Gilberta i znokdaunował go. Zaraz potem znalazł się za plecami rywala. Po tym incydencie, walka nabrała urozmaicenia – obaj zawodnicy nagle zaczęli klinczować i obalać się, przechodzić pozycje tylko, żeby znów wrócić do wymian stójkowych. Nawet na dziesięć sekund przed końcem dwójka wojowników nie zrezygnowała z chęci znokautowania siebie nawzajem.

Przerwa, którą w połowie rundy zarządził sędzia, mający na uwadze potężnie krwawiące rozcięcie u Diega – dała nieco wytchnienia nie tylko zawodnikom, ale przede wszystkim kibicom oglądającym to niesamowite widowisko. I choć Diego Sanchez ostro przegrywał w inicjowanych przez siebie wymianach oraz był punktowany poza nimi, swoją determinacją i sercem przyczynił się do jednej z najwspanialszych walk w historii MMA, a już na pewno do „Rundy roku” 2013. Najlepszym podsumowaniem niech będą słowa Joego Rogana, komentatora i eksperta, który obejrzał tysiące walk: „To najwspanialsza walka, jaką kiedykolwiek w życiu widziałem” – możemy tylko dodać: „A trzecia runda była jej ukoronowaniem”.

Laureat 2012: Joe Lauzon vs. Jamie Varner R1
Laureat 2011: Nick Diaz vs. Paul Daley R1
Laureat 2010: Jorge Santiago vs. Kazuo Misaki R2
Laureat 2009: Hideo Tokoro vs. Abel Cullum R1

Wydarzenie roku 2013.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

126 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 42. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 43. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 44. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 45. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 46. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 47. No to mamy też zwycięzce w kategorii zdjęcie roku. Nagroda jak najbardziej zasłużona, co tam się w tej rundzie działo :).

 48. To nie tylko runda roku, ale i najlepsza runda jaką świat widział 🙂

 49. Mam pytanko. O ile się nie mylę 2 lata temu była gala rozdawania Heraklesów, później było dostępne video. Rok temu też była taka gala? Bo pamiętam, że nie mogłem znaleźć żadnego nagrania. Czy zrezygnowaliście już z uroczystego rozdawania nagród zawodnikom?

 50. Rok temu także była uroczystość rozdania, nie ma pełnego nagrania, ale którkie fragmenty były na pewno. 

 51. Ja bym rundę roku dał pierwszej rundzie walki Wanderlei-Stann. Tych wymian po których zawodnicy lądaowali na glebie było więcej, ale to tylko moje zdanieSmile

 52. Zawsze możesz zrobić nagrody InTheCage 🙂 i tak większość portali robi tego typu inicjatywy, więc możecie i Wy.

 53. Diegiem Sanchezem ? Ludzie tych imion się nie odmienia. Powinno być Diego Sanchezem i Joe Rogana a nie Joego. Co Was ostatnio wzięło na takie akcje. Wracając do tematu dla mnie runda roku to 1 runda walki Wand vs Stann.

 54. Tu było tylko jedno podłączenie Melendeza, mi bardziej pasowała 1runda Silva-Stann

 55. @axl

  W języku polskim odmienia się wszystkie imiona, również te zagraniczne, chyba że odmiana sprawia ogromne problemy lub może spowodować trudność z odtworzeniem formy początkowej. Podane imiona nie spełniają tych kryteriów, zatem je odmieniamy.

  Imię Joe odmienia się jak nazwisko Poe: "Joego i Poego", "Joemu i Poemu" – i tak dalej. Nowy słownik poprawnej polszczyny podaje wprost odmianę: „odm. jak przym., DB. Joego, C. Joemu, NMs. Joem, rzad. ndm.

  Imię Diego to trochę inny przypadek, ale również należy je odmieniać. Możemy nie odmieniać nazwisk zakończonych na -o, choć lepiej to robić. Za prof. Grzenią: "Obce nazwiska i imiona zakończone na -o należy odmieniać (…) choć we współczesnej polszczyźnie istnieje tendencja, by tego nie robić". W przypadku imion pochodzenia hiszpańskiego dla przykładu profesor podaje odmianę takich imion, jak: "Antonio, Primo, Marío odmieniamy na ogół podobnie jak polskie zdrobnienia Henio, Kazio, tzn. (kogo) Antonia, Prima, María, (komu) Antoniowi, Primowi, Maríowi, (z kim) Antoniem, Primem, Maríem, (o kim) Antoniu, Primie, Maríu.

 56. Dla mnie bardzo dobra tendencja na MMARocks, pilnowana przez Dominika, by używać poprawnej polszczyzny. Dzisiejsza sieczka, jaką spotyka się w sieci, a nawet w gazetach, oducza nas ojczystego języka – jeśli możemy chociaż u siebie na portalu pilnować tych spraw, to mi to bardzo odpowiada. 

 57. Ciężko wybrać rundę roku. Rozumiem i werdykt i propozycję z walki Wanderleia. 

  Występ roku (mój typ) – A. Pettis przeciwko Bensonowi.

 58. A ja tam się zgadzam – Melendez z Sanchezem dali taką napierdalankę, że nie mogłem uwierzyć własnym oczom.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.