Po zaledwie jednej walce w kategorii piórkowej, Diego Sanchez podjął decyzję o powrocie do dywizji lekkiej.

Zawodnik o zmianach w swojej karierze zawodnika MMA poinformował na Twitterze:

Problemy z robieniem wagi i powróceniem do właściwej dyspozycji bez możliwości użycia kroplówki w procesie nawadniania, to główne powody powrotu Diego do kategorii, w której święcił największe triumfy.

Sanchez (MMA 25-8) w listopadzie przegrał niejednogłośną decyzją z piórkowym Ricardo Lamasem na UFC Fight Night: Gastelum vs. Magny. To był jego pierwszy występ od czasu kontrowersyjnej, niejednogłośnej decyzji w boju z Rossem Pearsonem w czerwcu 2014 roku. Sanchez ma bilans 3-4 w siedmiu ostatnich pojedynkach w trzech różnych kategoriach wagowych i każda z jego wygranych walk – z Pearsonem, Takanorim Gomim i Martinem Kampmannem – kończyła się kontrowersyjnym werdyktem sędziów.

Nie wiadomo, z kim Diego zawalczy w powrocie do kategorii, w której udało mu się dojść do walki o pas mistrzowski z B.J. Pennem.

10 KOMENTARZE

  1. Diego ze swoim sercem do walki to może nawet w ciężkiej chodzić a i tak będzie się świetnie oglądać wojny z jego udziałem.

  2. Typ przegrał praktycznie 7 walk z rzędu, tylko w trzech sędziowie nabrali się na jego wiatraki. Lubię gościa od zawsze, ale już nie jest w stanie nadgonić różnicy pomiędzy nim a czołówką solidnymi zawodnikami z okolic topu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.