rouseyvsmcmann

Wyniki i relacja po przejściu:

Po raz pierwszy w zawodowej karierze najlepsza zawodniczka MMA na świecie Ronda Rousey nie wygrała pojedynku przez dźwignię na łokieć. W swojej dziewiątej zawodowej walce była judoczka zastopowała kolanem na korpus inną medalistkę olimpijską, zapaśniczkę Sarę McMann, w walce wieczoru gali UFC 170 w Las Vegas, i obroniła tym samym po raz trzeci tytułu UFC w wadze koguciej.

Od pierwszego gongu Rousey ostro zaatakowała rywalkę, ale nadziała się na kilka solidnych ciosów ze strony pretendentki. 27-letnia mistrzyni szybko sklinczowała przeciwniczkę i pod siatką rozpoczęła pracę nad obaleniem, przeplatając ją brudnym boksem i kolanami kierowanymi na korpus. Nieoczekiwanie po jednym uderzeń kolanem na wątrobę McMann upadła na matę, a sędzia Herb Dean nie dał jej okazji do powrotu do pojedynku. Rousey zwyciężyła trzeci raz z rzędu w UFC i  dziewiąty w karierze, a dzisiejsza wygrana była jej ósmą w pierwszej rundzie.

Zwycięzca Grand Prix Strikeforce i dwukrotny olimpijczyk w zapasach w stylu wolnym Daniel Cormier udanie zadebiutował w kategorii półciężkiej, rozbijając dawnego rywala z zapaśniczej maty Pata Cumminsa w drugiej z głównych walk gali. Cormier czujnie nie dał się zaskoczyć próbą obalenia ze strony Cumminsa i szybko skarcił rywala kombinacją krótkich ciosów w klinczu. Od tego momentu debiutujący w UFC Pensylwańczyk walczył już tylko o przetrwanie, a zawodnik AKA trafiał go kolejnymi ciosami. Gdy po przyjęciu kombinacji pod siatką „Durkin” poleciał na deski, 34-latek trenujący w Kalifornii dokończył dzieła zniszczenia ciosami w parterze. Cały debiut Cormiera w limicie 205 funtów trwał jedynie 79 sekund.

Kanadyjczyk Rory MacDonald był w sporych opałach w pierwszej rundzie pojedynku z wielokrotnym mistrzem świata BJJ Demianem Maią, ale ostatecznie pokonał rywala w pełnym wymiarze czasu. Brazylijczyk na początku walki zdobył znakomite obalenie i kontrolował pierwsze pięć minut walcząc z góry, uderzając i zdobywając na dłuższą chwilę dosiad. MacDonald przetrwał jednak trudny moment i w dwóch następnych odsłonach już rządził i dzielił w Octagonie. Zawodnik Tristar agresywniej niż we wcześniejszych walkach atakował kombinacjami bokserskimi i kilka razy solidnie trafił coraz bardziej zmęczonego Maię. Co prawda były pretendent do tytułu w wadze średniej potrafił jeszcze w trzeciej rundzie przenieść walkę na ziemię, ale tym razem nic tam nie zdziałał. Po ostatniej syrenie nie było wątpliwości, czyja ręka powędruje w górę.

Mike Pyle po profesorsku rozprawił się z T.J. Waldburgerem, stopując młodszego rywala pod koniec trzeciej rundy. 38-latek od początku nie dawał rywalowi okazji do wykorzystania swoich atutów w parterze, broniąc obaleń i punktując łokciami i kolanami pod siatką. Dodatkowo „Quicksand” sam zapisał na swoje konto kilka obaleń. W trzeciej rundzie zawodnik z Vegas jeszcze podkręcił tempo i po kolejnych łokciach w stójce zranił Waldburgera, a następnie zamroczonego rywala zaatakował gilotyną. Technika umożliwiła mu zdobycie dosiadu, skąd serią brutalnych łokci zmusił sędziego Herba Deana do przerwania.

W starciu otwierającym główną kartę, Stephen Thompson, po początkowo wyrównanym pojedynku, ładną kombinacją lewy-prawy zatrzymał już w pierwszej rundzie Roberta Whittakera.

Raphael Assuncao w kickbokserskim pojedynku pokonał Pedra Munhoza. W czasie tej walki Raphael pokazał dobry boks, metodycznie obijając twarz rywala, który odpłacał się soczystymi niskimi kopnięciami na nogę wykroczną Assuncao. Walka bez większych emocji potoczyła się do decyzji sędziowskiej.

Ściągnięty na ostatnią chwilę Cody Gibson dał niezłą i zwariowaną walkę z Aljamainem Sterlingiem. Przez trzy rundy zawodnicy wzajemnie się obalali oraz punktowali w stójce. Wyraźnie widać było, że obaj chcą się pokazać z jak najlepszej strony nowemu pracodawcy. W trzeciej rundzie zaważyła jednak kondycja, a tę lepszą miał Aljamain, który już bez problemów obalał rywala oraz dominował go w grapplerskiej płaszczyźnie.

Zapasy Zacha Makovsky’ego po raz kolejny okazały się nie do przejścia dla przeciwnika. Josh Sampo, pomimo że był aktywny w parterze, zdołał ugrać jedynie jedną rundę u jednego z sędziów. Reszta zgodnie uznała, że kontrola w parterze Zacha była więcej warta i zwycięstwo przypadło w udziale faworytowi.

Lewy prosty Ericka Kocha ustawił walkę z Rafaellem Oliveirą. Po tym ciosie Rafaello padł na deski i już do interwencji sędziego bronił się tylko przed bardzo celnymi uderzeniami dobijającymi Ericka.

W pierwszej walce, otwierającej galę, przez prawie cztery minuty pierwszej rundy Yosdenis Cedeno unikał parteru Ernesta Chaveza. Wystarczyło jednak jedno obalenie po nieudanym kopnięciu, aby Chavez uzyskał dosiad, boczną oraz plecy rywala. Podobny przebieg miały pozostałe rundy. Cedeno szukał okazji w stójce, a Ernest starał się klinczować i sprowadzać walkę na ziemię. Aktywność na nogach nie zapewniła jednak zwycięstwa Yosdenisowi, który przegrał przez niejednogłośną decyzję na kartach sędziowskich.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrzyni UFC w wadze koguciej
135 lbs: Ronda Rousey pok. Sarę McMann przez TKO (kolano na korpus), 1. runda, 1:06.

Główna karta:

205 lbs: Daniel Cormier pok. Pata Cumminsa przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 1:19.
170 lbs: Rory MacDonald pok. Demiana Maię przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
170 lbs: Mike Pyle pok. T.J. Waldburgera przez TKO (łokcie w parterze), 3. runda, 4:03.
170 lbs: Stephen Thompson pok. Roberta Whittakera przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 3:43.

Walki w FOX Sports 1:

135 lbs: Alexis Davis pok. Jessicę Eye przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29).
135 lbs: Raphael Assuncao pok. Pedra Munhoza przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
135 lbs: Aljamain Sterling pok. Cody’ego Gibsona przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
125 lbs: Zach Makovsky pok. Josha Sampo przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).

Walki w Fight Pass:

155 lbs: Erik Koch pok. Rafaello Oliveirę przez TKO (uderzenia), runda 1., 1:24.
155 lbs: Ernest Chavez pok. Yosdenisa Cedeno przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-27).

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.