Dominator kategorii muszej oraz uznawany przez większość fanów oraz specjalistów za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe, Demetrious Johnson, ogłoszony został przez naszą redakcję autorem najlepszego poddania w 2017 roku.

Najbardziej powszechną nazwą na poddanie w wykonaniu Johnsona było The Mousetrap, co oczywiście pochodzi od pseudonimu zawodnika. Przez 4 rundy Demetrious dominował nad Rayem Borgiem, kiedy to w 5. rundzie pojedynku zdecydował się na odważny ruch. Amerykanin efektownym suplexem chciał przenieść walkę do parteru, przy czym w trakcie trwania całej akcji złapał rękę Borga. Automatycznie upadając na matę miał więc zapiętą ciasną balachę. Mimo prób obrony Raya, nie miał on żadnych szans z mistrzem w parterze – po kilku sekundach zmuszony był odklepać. Aby naprawdę docenić zakończenie tego pojedynku trzeba to zobaczyć:

Sporo można byłoby mówić o genialnym ruchu jakim był, jak to nazywa sam mistrz, The Mighty Wizbar, lecz technika i dynamika zawodnika to nie wszystko, co sprawia, że te poddanie było wyjątkowe. DJ pokonaniem Raya Borga w takim stylu pobił rekord UFC dotyczący obron tytułu mistrzowskiego (11).

Laureat 2016: Demian Maia na Carlosie Condicie
Laureat 2015: Fabricio Werdum na Cainie Velasquezie
Laureat 2014: Luke Rockhold na Timie Boetschu
Laureat 2013: Anthony Pettis na Bensonie Hendersonie
Laureat 2012: Charles Oliveira na Ericu Wisleym
Laureat 2011: Frank Mir  na Antonio Rodrigo Nogueirze
Laureat 2010: Shuichiro Katsumura na Masakatsu Uedzie
Laureat 2009: Toby Imada na Jorge’m Masvidalu

2 KOMENTARZE

  1. Oj tak. Jak najbardziej, nie prędko trafi się nam takie kozackie poddanie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.