demetrious_johnson

(Fot. Sherdog.com)

Demetrious Johnson (MMA 21-2, 1. w rankingu MMARocks) najbliższy pojedynek stoczy szybciej niż wstępnie planował. Zgodnie z przewidywaniami, w swojej szóstej już obronie pasa mistrzowskiego dywizji muszej, zmierzy się z Kyojim Horiguchim (MMA 15-1, 11. w rankingu MMARocks) na kwietniowej gali UFC 186.

28-letni „Mighty Mouse” to pierwszy i jak dotąd jedyny mistrz dywizji muszej UFC. Jest niepokonany od blisko trzech lat. Skutecznie bronił tytułu mistrzowskiego z takimi osobistościami jak Joseph Benavidez, John Dodson czy Ali Bagautinov. Ostatni raz w oktagonie pojawił się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy na gali UFC 178 poddał Chrisa Cariaso w drugiej rundzie pojedynku. Jego najbliższym rywalem będzie utalentowany Kyoji Horiguchi.

24-letni Japończyk uchodzi za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników dywizji muszej. W Ultimate Fighting Championship pojawił się po raz pierwszy w październiku 2013 roku i od tego czasu wygrał cztery walki. Powraca po zwycięstwie z Louisem Gaudinotem, którego pokonał niejednogłośną decyzją  na styczniowej gali UFC 182.

Pojedynek Johnson vs. Horiguchi będzie drugą walką wieczoru gali UFC 186, która odbędzie się 25 kwietnia w Montrealu. Na główne danie tej gali zaplanowano rewanżowe starcie Renana Barao z T.J. Dillashawem o pas mistrzowski dywizji koguciej.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.