Deiveson Figueiredo

Deiveson Figueiredo po udanym występie na UFC 300 uważa, że dokonał wystarczająco dużo, aby być kolejnym kandydatem na walkę o pas w swojej nowej kategorii wagowej.

Na otwarcie historycznej gali UFC 300 Deiveson Figueiredo mierzył się z Codym Garbrandtem, którego poddał w rundzie drugiej. Brazylijczyk okazał byłemu mistrzowi sporo szacunku po walce i utrzymał taką postawę na konferencji prasowej po gali:

To była niesamowita noc. Właśnie zwyciężyłem z bardzo popularnym gościem, Codym Garbrandtem, prawdziwym twardzielem. To pokazuje, jak będzie wyglądał kolejny rozdział mojej kariery.

Ów kolejny rozdział kariery Figueiredo to, jego zdaniem, walka o pas mistrzowski, obecnie będący w posiadaniu „Suga” Seana O’Malleya. Choć dziennikarze zasugerowali Brazylijczykowi starcie z jednym z czołowych pretendentów, Petrem Yanem, Figueiredo skupiony jest na tytule mistrzowskim, bo wie, że zapracował na tę pozycję:

Jestem byłym mistrzem dywizji poniżej. Wszedłem i wygrywam w tej dywizji i chcę stanąć do walki o mistrzostwo. W walce przeciw [Brandonowi] Moreno popełniłem drobny błąd, więc myślę, że zasługuję na to, aby zmierzyć się z mistrzem dywizji koguciej.

Jestem gotowy na 100 procent. Jestem gotowy na kolejną walkę, czy to z Seanem O’Malleyem, czy z Merabem [Dvalishvilim] – z kimkolwiek. Cokolwiek zadecyduje Dana [White], jestem za.

Deiveson Figueiredo zadebiutował w dywizji koguciej w grudniu ubiegłego roku, kiedy decyzyjnie wypunktował Roba Fonta. Wraz z drugim zwycięstwem na koncie w tej kategorii – i to przeciw byłemu jej mistrzowi, który ostatnio notował wzrost formy – Figueiredo uplasował się w rankingu wagi koguciej na miejscu 6.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,330 komentarzy 72,701 polubień

Chłop chyba nie wiedział że KRS1 robi Wikłacz-Przybysz 5 - stwierdziłby, że to jest gangsterskie, szalone, generalnie popier... akcja i też chce wziąć udział w takiej pięciologii (?).

Nawołuj o walkę z Moreno!

Odpowiedz 2 polubień

F
Faryzejusz

ONE FC
Super Heavyweight

2,619 komentarzy 5,953 polubień

Po takim chujowym występie? XD. Przecież pudel by go zabił.

Odpowiedz polub

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

Bellator
Bantamweight

3,943 komentarzy 28,477 polubień

Przecież pudel by go zabił.

W czym problem? :fjedzia:

Odpowiedz 2 polubień