saitama_super_arena_celebracja

Tegoroczny sylwester zapowiada się znakomicie dla fanów japońskiego MMA. W przeciwieństwie do kilku ostatnich lat, kibice z kraju kwitnącej wiśni będą mieli okazję pożegnać stary rok i przywitać nowy oglądając jedną z trzech gal sylwestrowych.

Czwarty rok z rzędu odbędzie się gala Inoki Bom-Ba-Ye. Antonio Inoki był pierwszym promotorem, który zorganizował sylwestrową galę sportów walki. Premierowa gala Bom-Ba-Ye odbyła się już w 2000 roku. Następne odbyły się w 2002 oraz 2003, by po siedmiu latach przerwy ponownie zagościć w kalendarzu japońskich wydarzeń sportowych.

Inoki Bom-Ba-Ye 2014 odbędzie się w tokijskiej hali Ryogoku Kokugikan. W karcie walk znalazły się zarówno walki w formule MMA, jak i pojedynki na zasadach Puroresu (pro wrestling). Te pierwsze będą toczone według japońskich zasad, dopuszczających stompy, soccer kicki i uderzenia kolanami w głowę powalonego przeciwnika. Na trybunach zasiądą goście honorowi: Fedor Emelianenko (MMA 34-4, 1 NC) oraz Wanderlei Silva (MMA 35-12-1, 1 NC). Walką wieczoru będzie rewanżowe starcie o pas mistrzowski IGF pomiędzy Mirkiem „Cro Copem” Filipovicem (MMA 29-11-2, 1 NC) oraz Satohshim Ishiim (MMA 12-3-1).

Karta wstępna:

Walka zawodników rezerwowych w ramach turnieju ROAD to INOKI BOM-BA-YE 2014 Challenge, 1×5 minut:

Shoji Morikawa (MMA 11-8-2) vs. Katsuyoshi Sasaki (MMA 2-1)

Półfinał turnieju ROAD to INOKI BOM-BA-YE 2014 Challenge, 1×5 minut:

Takaaki „C-Boy” Oban (MMA 7-3-2) vs. Yusuke Masuda (MMA 4-11-3)

Półfinał turnieju ROAD to INOKI BOM-BA-YE 2014 Challenge, 1×5 minut:

Tsuyoshi Kurihara (MMA 10-7-2) vs. Ryo Sakai (MMA 2-3)

Karta główna:

Walki toczone na zasadach Puroresu:

Shogun Okamoto vs. Keisuke Okuda

Daichi Hashimoto vs. Super Tiger

Wang Bin vs. Classic Kid

Atsushi Sawada (MMA 0-2) vs. Montanha Silva

Naoya Ogawa (MMA 7-2) oraz Josh Barnett (MMA 33-7) vs. Kazuyuki Fujita (MMA 15-10) oraz Ikuhisa “Minowaman” Minowa (MMA 59-37-2)

Walki toczone w formule MMA:

Finał turnieju ROAD to INOKI BOM-BA-YE 2014 Challenge, 2x 5minut

Walka na dystansie 2x 5 minut:

Ramazan Esenbaev (MMA 7-1-1) vs. Kiuma Kunioku (MMA 34-24-9)

Walka na dystansie 2×5 minut:

Yusuke „Crusher” Kawaguchi (MMA 16-8) vs. Justin Willis (MMA 1-1)

Walka na dystansie 3×5 minut:

Shinya Aoki (MMA 30-6, 1 NC) vs. Yuki Yamamoto (MMA 6-6-3, 1 NC)

Walka na dystansie 2×5 minut:

Shinichi Suzukawa (MMA 1-2) vs. Chris Barnett (MMA 11-1)

Walka wieczoru o pas IGF, 3×5 minut:

Mirko „Cro Cop” Filipovic (MMA 29-11-2, 1 NC) vs. Satoshi Ishii (MMA 12-3-1)

Dobrze znana wszystkim fanom Saitama Super Arena będzie gościła uczestników i widzów gali Deep Dream Impact 2014. Słowem przypomnienia wspomnę, że pomysłodawcą tego wydarzenia jest szef DEEP, Shigeru Saeki, który do współpracy zaprosił wszystkie rodzimie organizacje MMA. Na zaproszenie odpowiedziały Pancrase oraz Shooto. W ramach konsensusu trzy organizacje stosujące różne zestawy zasad zdecydowały wspólnie, że walki odbędą się według Unified Rules z wykorzystaniem klatki. Łącznie w karcie znajduje się 22 walk, w tym 4 z udziałem zawodniczek DEEP Jewels, a tematem przewodnim gali będzie rywalizacja na linii DEEP – Pancrase.

Wybrane walki z dość obszernej karty:

Walka wieczoru o pas mistrza wagi lekkiej organizacji DEEP:

Satoru Kitaoka (MMA 34-13-9) vs. Yoshiuki Yoshida (MMA 17-6)

DEEP vs. Pancrase w wadze piórkowej:

Kazunori Yokota (MMA 21-5-3) vs. Isao Kobayashi (MMA 16-1-4)

DEEP vs. Pancrase w wadze koguciej:

Takafumi Otsuka (MMA 18-12-1) vs. Shintaro Ishiwatari (MMA 18-6-4)

DEEP vs. Pancrase w wadze muszej:

Yuya Shibata (MMA 10-2) vs. Kiyotaka Shimizu (MMA 15-9-3)

DEEP vs. Pancrase w wadze lekkiej:

Yasuaki Kishimoto (MMA 16-6-2) vs. Yoshiaki Takahashi (MMA 10-5-2)

Deep vs. Pancrase w wadze koguciej:

Toshiaki Kitada (MMA 17-7-4) vs. Taichi Nakajima (MMA 9-3-1)

Sylwestrową galę zorganizuje również organizacja RINGS. W tokijska hali Differ Ariake Arena zawodnicy i kibice nie tylko uczczą nadejście nowego roku, lecz będą również świętować 45 lecie kariery legendy shoot wrestlingu i jednego z pionierów japońskiego MMA, Akiry Maedy (MMA 7-5). Doniesienia interenetowe nie są spójne co do przebiegu samego wydarzenia. Ponoć na gali mają odbyć się trzy walki, lecz brakuje jakichkolwiek szczegółów na temat uczestników i zasad. Inne źródła twierdzą że będzie to… panel dyskusyjny, w trakcie którego Maeda wypowie się na temat całokształtu swej kariery, zarówno zawodniczej, jak i promotorskiej. Plotki głoszą, że obecni będą: Kazushi Sakuraba (MMA 16-16-1, 2 NC), Masakatsu Funaki (MMA 39-13-2) oraz Minoru Suzuki (MMA 29-20).

19 KOMENTARZE

 1. Ciekawe ile taka gala będzie trwała ; ) karty walk obydwu gali są mega rozbudowane.

 2. No jak to, ile? IGF ma otwarcie hali/kartę wstępną o 16, a początek karty głównej o 17. Deep otwiera halę o 14, początek gali o 15

 3. Zajebiście! Minowa z Fujitą w tag-teamie :D. Do tego Barnett i Ogawa. Walke Mirka także musowo trzeba zobaczyć.

 4. Charles Bronson

  22 walki, szalona Japonia 😀

  Widać, że nie znasz się na układaniu kart walki. Przecież trener wielokrotnie mówił, że zawsze odpada kilka starć, więc pewnie zostanie z 11 :p

  Olos

  Zajebiście! Minowa z Fujitą w tag-teamie :D. Do tego Barnett i Ogawa.

  Niestety, pro wrestling na galach Inokiego (niemal) zawsze był co najwyżej przyzwoity. Nie wiem, kto odpowiada za booking, ale zazwyczaj szło mu marnie. Pod tym względem znacznie ciekawiej zapowiada się gala NJPW Wrestle Kingdome 9, która odbędzie się 4 stycznia w Tokyo Dome. Dojdzie do starcia Sakuraby z Suzukim, które będzie toczone według zasad znanych z UWF-i. Jeżeli NJPW nie będzie mieszało przy zasadach, to będzie to pierwsza tego typu walka od 1996 roku. Piękne nawiązanie do okresu shoot wrestlingu poprzedzającego dominacje Pride.

 5. Kurna Barnett zamiast walczyć w mma póki jest w formie to w jakiś cyrkowy wrestling .. wstyd!

 6. Kocham Japonię za te sylwestry. Jeszcze byłbym wdzięczny, za przeliczenie godzin na nasz, coby jasność była w początku prawdziwego "sylwestra", a nie jakichś proalkoholowych dyskotek na słomie w szopie u wujka Janusza.

 7. michi972

  Kurna Barnett zamiast walczyć w mma póki jest w formie to w jakiś cyrkowy wrestling .. wstyd!

  Czemu, wstyd? Josh to wieloletni fan wrestlingu z pewnymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Najwyraźniej MMA mu się przejadło, albo dał sobie zwyczajnie spokój, gdyż teraz ma komentować na AXS TV (nowe wcielenie HDnet Fights) gale New Japan Pro Wrestling.

 8. michi972

  Może nie wstyd ,ale wiesz kurna.On już skończył karierę?

  Nigdzie tego nie powiedział. Na razie wygląda na to, że nie jest zainteresowany udziałem w walkach MMA. Wciąż pozostaje związany kontraktem z UFC.

 9. Shinichi Suzukawa (MMA 1-2) vs. Chris Barnett (MMA 11-1)
  He he czekam na to starcie

 10. Jacek Okninski

  Czemu, wstyd? Josh to wieloletni fan wrestlingu z pewnymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Najwyraźniej MMA mu się przejadło, albo dał sobie zwyczajnie spokój, gdyż teraz ma komentować na AXS TV (nowe wcielenie HDnet Fights) gale New Japan Pro Wrestling.

  CzylicoJoshzakończyłkarierę w mma??

 11. Kompletnie ten pierwiastek pro wrestlingu mnie nie interesuje, ale trzeba respektowac, ze innych to rusza. W sumie rozumiem Josh B. ze walczy w wrestlingu bo to tez sa niezle pieniadze a przynajmniej latwiej utrzymac zdrowie w jednej kupie bo chyba o to mu chodzi najbardziej po ostatniej jego walce w UFC.

 12. Czas w Tokio jest osiem godzin do przodu względem naszego, więc DEEP powinno zaczynać się koło 7, a Bom-Ba-Ye koło 9.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.