Kiedy oczy fanów mieszanych sztuk walki skierowane były przede wszystkim na galę Absolute Championship Berkut 63, na świecie miały miejsce bardzo ciekawe wydarzenia ze znanymi lub mniej popularnymi zawodnikami MMA. Właśnie to sprawiło, że na MMARocks.pl powraca Weekendowy przegląd klatek/ringów, czyli podsumowanie międzynarodowych aren mijającego weekendu.

Na początku przeniesiemy się do Tokio, gdzie w Differ Ariake odbyła się gala Pancrase 288. Osoby zgromadzone w hali zobaczyły 18 pojedynków w MMA. Zdecydowanie najciekawszymi starciami były cztery ostatnie walki japońskiej organizacji:

  • Czołowy zawodnik kategorii koguciej z Japonii, Masakatsu Ueda (25-5), zdobył trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując jednogłośną decyzją sędziów Toshinoriego Tsunemurę (11-7)
  • Ikuhisa Minowa (63-42) poniósł kolejną porażkę w karierze, tocząc swoją 105. zawodową walkę. „Minowaman” przegrał po trzech rundach na punkty z Yukim Kondo (60-33). Starcie 41-latków zakontraktowane było na trzy rundy po trzy minuty każda z nich.
  • Weteran UFC oraz uczestnik jednej z gal KSW, Kazuki Tokudome (18-7) odniósł drugie zwycięstwo w tym roku. Japończyk decyzją sędziów pokonał Kierana Joblina (20-8), jednego z najlepszych zawodników wagi lekkiej z Nowej Zelandii, który do walki z Tokudome wyszedł z serią czterech wygranych z rzędu.
  • W walce o pas wagi półśredniej Daiji Abe (4-0) znokautował Hiromitsu Miurę (12-7) – weterana i pretendenta do tytułu organizacji WEC. Dla 25-latka to już czwarte zwycięstwo w karierze i trzecie skończenie przed czasem.

W Hiszpanii miała miejsce ciekawa gala World Fight Tour 7: Road to Bellator. W zdecydowanie najciekawszej walce tego wydarzenia, Rafael Cavalcante (13-7) pokonał już w pierwszej rundzie Dana Koneckego (10-11). „Feijao” od początku walki rozpracowywał rywala, którego ostatecznie skończył ciosami w parterze. Było to pierwsze zwycięstwo Brazylijczyka od momentu zwolnienia z organizacji UFC.

https://www.youtube.com/watch?v=nUenLIk2fcY

Richard Odoms (13-3) zdobył zwakowany pas mistrza wagi ciężkiej organizacji LFA poddając Jareda Vanderaa (5-1) w piątej rundzie. Podczas gali kibice byli świadkami pojedynków perspektywicznych zawodników, a swoje walki zwyciężyli między innymi Chris Harris (9-1), Braden Smith (8-1), Dan Moret (12-3), Justin Rader (7-2) czy Chibwikem Onyenegecha (6-0).

W walce wieczoru gali Fight Nights Global 69, Ali Bagautiov (16-7) zdobył pas wagi muszej poddając duszeniem zza pleców w rundzie drugiej Pedra Nobre (18-4). Pełne wyniki wydarzenia poniżej.

Jednogłośną decyzją sędziów w walce wieczoru ONE Championship: Light of a Nation zwyciężył Aung La Nsang (20-10) zdobywając pas kategorii średniej z rąk Vitalyego Bigdasha (9-1). Turniej wagi muszej wywalczył Saw Min Min (1-0) poddając duszeniem gilotynowym Shwe Kyaunga Thara (0-1). Pełne wyniki gali poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=YAfKX1Rh14Y

Fight Nights Global 69

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza wagi muszej
Ali Bagautinov (16-7) pokonał Pedra Nobre (18-4) przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie drugiej (3:49)

Pozostałe:

Roman Kopylov (4-0) pokonał Kobego Ortiza (15-6) przez TKO (przerwanie narożnika) w rundzie drugiej (5:00)
Nikolay Gaponov (5-1) pokonał Jacka McGanna (11-5) przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia) w rundzie pierwszej (0:35)
Dmitry Minakov (3-0) pokonał Magomeda Geroeva (7-2) jednogłośną decyzją sędziów
Bogdan Guskov (3-1) pokonał Ilyę Gunenko (3-7) przez KO (uderzenia) w rundzie drugiej (0:31)
Marina Mokhnatkina (3-0) pokonała Irinę Degtyarevą (1-1) przez poddanie (balacha) w rundzie pierwszej (1:26)
Makhamadzhon Kurbanov (2-0) pokonał Iftihora Muminova (1-1) przez TKO (uderzenia) w rundzie pierwszej (3:50)
Nikolai Baikin (9-6) pokonał Vladimira Alekseeva (2-1) jednogłośną decyzją sędziów
Murad Gasanov (1-0) pokonał Vyacheslava Pristenskiyego (1-1) jednogłośną decyzją sędziów

ONE Championship: Light of a Nation

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza wagi średniej
Aung La Nsang (20-10) pokonał Vitalyego Bigdacha (9-1) jednogłośną decyzją sędziów

Pozostałe:

Finał turnieju wagi muszej
Saw Min Min (2-0) pokonał Shwe Kyaunga Thara (0-1) przez poddanie (gilotyna) w rundzie pierwszej (1:43)

Mei Yamaguchi (16-10) pkonał Jenny Huang (5-2) przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie drugiej (4:00)
Bruno Pucci (5-2) pokonał Jimmy’ego Yabo (5-5) przez TKO (uderzenia) w rundzie pierwszej (2:12)
Tha Pyay Nyo (4-0) pokonał Hteta Aunga Oo (0-1) przez KO (uderzenie) w rundzie pierwszej (0:16)
Kevin Chung (5-0) pokonał Zhonga Qingya (0-1) przez TKO (kolana) w rundzie drugiej (3:37)
Shwe Kyaung Thar (1-0) pokonał Ye Yinta Thwaya (0-1)
Ye Thway Ne (1-1) pokonał Pata Kyawa Lin Nainga (0-1) jednogłośną decyzją sędziów
Saw Min Min (1-0) pokonał Kyara Ba Heina (0-1) przez TKO (uderzenia) w rundzie pierwszej

Highlights: Tha Pyay Nyo vs Htet Aung Oo

Deep impact! 👊TV: Check local listings for global broadcast | PPV: Official livestream at oneppv.com

Publiée par ONE Championship sur Vendredi 30 juin 2017

14 KOMENTARZE

  1. Tytuł wagi muszej wywalczył Saw Min Min (1-0) poddając duszeniem gilotynowym Shwe Kyaunga Thara (0-1). Pełne wyniki gali poniżej

    Poważna organizacja, poważna kategoria wagowa to i poważni contenderzy :crazy:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.