saitama_super_arena_celebracja

Wszyscy miłośnicy japońskiego MMA mogą już odliczać dni do sylwestrowej nocy. W rozmowie z portalem Tokyo Sports właściciel organizacji DEEP, Shigeru Saeki, zdradził iż zamierza przywrócić tradycję organizowania gali mieszanych sztuk walki odbywającej się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Sylwestrową galę miałaby gościć słynna Saitama Super Arena.

Saeki przyznał, że jest to nagła decyzja, ale znajdujące się w tragicznym stanie japońskie MMA wymaga odnowy, której częścią ma być właśnie gala nawiązująca do jego najlepszych tradycji. Rozmowy z potencjalnymi sponsorami oraz stacjami telewizyjnymi zainteresowanymi transmisją wydarzenia mają dopiero się rozpocząć.

Brak też jakichkolwiek szczegółów dotyczących karty walk. Saeki zapowiedział, że zaprasza do udziału wszystkie rodzime organizacje, włączając w to Pancrase oraz Shooto. Zapewnił też, że jest otwarty na umieszczenie w karcie walki kobiet.

Pierwszą sylwestrową gale z udziałem zawodników MMA zorganizował Antonio Inoki. Nosiła ona nazwę Inoki Bom-Ba-Ye 2000 i skupiała się na walkach w formule puroresu. Dwa lata później pełnoprawną galę MMA zorganizowały w współpracy z sobą K-1 oraz Pride FC. Miała ona podwójną nazwę: Dynamite/Shockwave i odbyła się na stadionie olimpijskim w Tokio. Na kartę składały się pojedynki w formułach K-1 oraz MMA. Od 2003 roku w sylwestra odbywały się aż trzy gale: Bom-Ba-Ye, Dynamite, oraz Shockwave. Po zakończeniu działalności przez Pride, tradycję sylwestrowej gali kontynuowało FEG (właściciele K-1, Heroe’s oraz Dream), a przez kilka ostatnich lat ponownie Inoki. Gale przez niego organizowane nie mają jednak dawnego rozmachu, oraz łączą w sobie walki MMA oraz starcia puroresu. Próbę przywrócenia sylwestrowej nocy dawnego splendoru podjął teraz Saeki oraz jego DEEP.

11 KOMENTARZE

 1. Ja tam lubie te noworoczne gale, zarowno k1 jak i mma. Maja fajny klimat.

 2. Przypominają mi się retransmisje z tych gal na eurosporcie 🙂

 3. Powiem krótko: hurra! Wreszcie będę miał co robić w sylwestra. Jak za dawnych dobrych czasów.

 4. no to sylwester w Japonii 😀 w tym roku mam wyjebane na balety, i jeśli nie trafi się jakaś naprawdę dobra impreza z fajnymi laskami to oglądam Deep.

 5. Można połączyć gale i wybitke na fajne dupy bo przeciez w japonii jest taka strefa czasowa, że może to współgrać bez jakiegokolwiek kolidowania.

 6. @up

  niby yo, ale wiesz, jak na imprę się wybierasz to trochę dzień w dupie… a jak impra z fajnymi dupkami to już całkiem…

 7. No i fajnie, lubie sylwestrowe gale w Japonii bo około 16 już jest po imprezie.

 8. Ostatnimi czasy gale sylwestrowe leciały bodaj od 8 rano, także raczej trzeba będzie nastawić budzik. Niemniej uwielbiam sylwestrowe walki czy to turniej na glory, czy walki mma. Może doczekamy się powrotu pięknych sylwestrów w stylu Pride'a.

  I do tego Saitama, ach, już mną telepią noworoczne emocje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.