Podczas niedawnej konwencji prezydenta USA Donalda Trumpa gośćmi specjalnymi było kilku zawodników UFC oraz Dana White, szef organizacji. Wśród wybranych fighterów znalazł się: Colby Covington, Justin Gaethje i Henry Cejudo. Były podwójny mistrz UFC publikując w mediach społecznościowych zdjęcie z prezydentem Trumpem  napisał:

Najpotężniejszy człowiek na świecie z Donaldem Trumpem.

Podczas spotkania z wyborcami prezydent Trump przypomniał, że jest wieloletnim przyjacielem szefa UFC Dany White i że wspierał go na początku drogi z UFC.

Historia relacji Donalda Trumpa z Daną White’em jest bardzo długa. Podczas przemówienia na jednej z konwencji wspierających Trumpa w 2016 r. White nieco ją przybliżył.

W roku 2001 ja i moim partnerzy kupiliśmy UFC. Wówczas to przedsięwzięcie było postrzegane jako krwawy sport. Nie wspierały nas stanowe komisje sportowe. Hale nie chciały udostępniać miejsca dla naszych wydarzeń.  Nikt nie traktował nas poważnie. Nikt, z wyjątkiem Donalda Trumpa. On był jedną z pierwszych osób, które tak jak my, dostrzegły potencjał w tym biznesie i zachęcały nas do jego budowy. Udostępnił nam swoje obiekty dla organizacji dwóch pierwszych wydarzeń. Zajmował się nami osobiście. Podpisał z nami umowę, która dała korzyści obu stronom, a w sobotni wieczór usiadł w pierwszym rzędzie wśród kibiców.

Dana White dodał również, że wspiera Trumpa, ponieważ on w najtrudniejszym momencie wspierał UFC.

Donald Trump był orędownikiem UFC na długo zanim stało się ono popularne, na długo przed tym jak odniosło sukces. Zawsze będę mu za to wdzięczny. On stał z nami na początku, więc ja stoję tu z nim dziś.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.