Prezydent Donald Trump zapowiedział stworzenie zespołu doradców z prawie wszystkich sektorów amerykańskiego handlu, branży medycznej oraz wybranych przedstawicieli świata sportu, którzy mają pomóc mu w odbudowaniu amerykańskiej gospodarki zniszczonej przez pandemię koronawirusa.

Do panelu doradców, z którym Trump zapowiedział telefonicznie konsultacje, w grupach oraz pojedynczo, z osób ze świata sportu zaproszono również prezydenta organizacji UFC „wspaniałego Dana White`a” jak go określił podczas konferencji prasowej prezydent USA.

Na liście ponad 200 doradców z którymi prezydent będzie się konsultował, znaleźli się liczni dyrektorzy sportowi największych organizacji i klubów sportowych. Są to między innymi komisarz NBA Adam Silver, właściciel Dallas Cowboys Jerry Jones, właściciel Dallas Mavericks Mark Cuban, Rob Manfred z MLB, Gary Bettman z NHL, Roger Goodell z NFL, Jay Monahan z PGA, Lesa Kennedy z NASCAR oraz Vince McMahon z WWE.

„Musimy odzyskać nasz sport. Jestem zmęczony oglądaniem meczów baseballowych sprzed 14 lat” – powiedział Trump podczas konferencji prasowe we wtorek. „Tak naprawdę nie miałem zbyt wiele czasu na oglądanie meczów. Powiedziałbym, że może obejrzę jeden mecz a potem wrócę do pracy”.

Ekspercki panel ma działać niezależnie od specjalnej grupy zadaniowej Białego Domu, która kieruje strategią powstrzymania i złagodzenia pandemii, choć oczekuje się, że niektóre obowiązki będą się nakładać. W tym miesiącu Trump odbył już jedną telekonferencję z przedstawicielami lig sportowych w USA w której wyraził nadzieję, że kibice powrócą na stadiony późnym latem tego roku.


 

 

Prezydent UFC Dana White od wielu lat przyjaźni się z Donaldem Trumpem. W 2016 roku aktywnie wspierał obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych podczas kampanii wyborczej zachwalając jego zalety na wiecu wyborczym. W tym roku także włączył się w działalność na rzecz Republikanów biorąc udział w kampanii wyborczej oraz przekazując milion dolarów na jej rzecz.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.