Jon Jones (MMA 25-1-1NC), mistrz wagi półciężkiej organizacji UFC, w swoim kolejnym boju zmierzy się z Domickiem Reyesem (MMA 12-0). Mistrz uważa, że to aktualnie najbardziej niebezpieczny pretendent do tytułu i dlatego też chce się z nim bić. Jones od dawna też wspomina o tym, że w przyszłości może przenieść się do wagi ciężkiej. Na razie jednak nie wiadomo czy faktycznie do takiej sytuacji dojdzie w najbliższej przyszłości.

Zobacz również: Jon Jones o zmianie kategorii wagowej: Czas poszukać nowych wyzwań

Dana White, szef UFC, nie jest do końce pewny jak potoczą się losy Jonesa i czy faktycznie zawodnik ten zawita do królewskiej kategorii wagowej.

Nie jestem pewien jego przejścia do wagi ciężkiej. Myślę, że on czuje się komfortowo w swojej kategorii wagowej i za każdym razem gdy myślimy, że nie ma tam dla niego nowych wyzwań, pojawia się nowa postać do pokonania.

W rozmowie dla ESPN White dodał, że zanim pojawi się temat zmiany kategorii, Jones najpierw musi zamknąć sprawę kolejnej walki.

Sam nie wiem jak to wyjdzie. Musimy zobaczyć jak wszystko się poukłada. Najpierw on musi pokonać Dominicka Reyesa. Dopiero potem można zacząć myśleć o wadze ciężkiej lub czymś innym.

Do walki Reyesa z Jonesem ma dojść 8 lutego 2020 roku w Houston.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.