Tak jest. Zły do szpiku kości Dana White za pośrednictwem Zuffa LLC (firma do której należy UFC) złożył pozew przeciwko bohaterowi Ameryki Randemu Couture w ten poniedziałek w sądzie okręgowym w stanie Nevada.


UFC twierdzi że komentarze jakie wygłaszał w zeszłym roku Randy Couture spowodowały nie naprawialne szkody marce UFC oraz naruszyły umowę jaką Randy podpisał z UFC.

Oto co ma do powiedzenia Dana „Devil Himself” White w tej sprawie :

„Jeśli mam być szczery, to najcięższe w tym wszystkim dla mnie jest to że byliśmy przyjaciółmi przez bardzo długi czas. Najgorsze jest to że on nie wypełnia zobowiązań na jakie się zgodził. Kapitan Ameryka nie dotrzymuje słowa.

Oczekuje że Randy będzie honorował zobowiązania swojego kontraktu który podpisał rok temu. Próbowałem rozwiązać to poprzez rozmowę gościem którego znam od 8 lat ale było to niemożliwe. Teraz wszystko jest w rękach systemu sprawiedliwości”

Pozew sądowy zawiera również oskarżenie o spisek nieokreślonych bliżej stron (mają zostać ukazane podczas procesu) mający na celu zaszkodzenie UFC.

Dodatkowo pozew zawiera również szereg warunków które mają uniemożliwić Couturowi udział bezpośrenio lub nie w imprezach konkurencji UFC przez 12 miesięcy po zakończeniu kontraktu z UFC.

Ostatnie zdanie prawdopodobnie odnosi się do faktu że team Randego Coutura Xtreme Couture będzie od sezonu 2008 występować w lidze IFL, co jak wiemy jest solą w oku Dany Whitę. Nie wiem tylko czemu, przecięż Dana nie raz mówił że IFL to nie jest żadna konkurencja dla UFC 😀

Sztab prawników UFC wystosował również informację że suma odszkodowania jakiego domaga się Zuffa od Randego przekracza sumę 10. 000 $ i zostanie określona i udowodniona podczas procesu. Jeśli te szkody to : zerwanie rozmów z HBO, zerwanie rozmów z CBS to będzie to spora suma…

Ciężka sprawa, w momencie kiedy UFC wiedziała że nie dogada się już Randym poszła na całość a że ma całkiem sporą armię prawników to kto wie kiedy Randy wyplącze się z całej tej sytuacji….

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.