Tym potencjalnym angażem żyło ostatnimi dniami całe środowisko mieszanych sztuk walki. Wreszcie stał on się faktem! Były mistrz kategorii lekkiej Bellatora, Michael Chandler, związał się z największą organizacją na świecie.

Na tym nie koniec, bowiem popularny „Iron” będzie zawodnikiem rezerwowym starcia unifikacyjnego pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje, do którego ma dojść 24 października na „Fight Island”. O wszystkim poinformował Dana White w programie SportsCenter.

Chandler (MMA 21-5) to bezsprzeczny weteran wszechstylowej walki wręcz, który był związany z Bellatorem przez dekadę. 34–latek pochodzący z Missouri ma na swoim koncie zwycięstwa z takimi zawodnikami jak Eddie Alvarez czy Patricky Freire. Aktualnie jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Ostatni raz w oktagonie był widziany w sierpniu bieżącego roku, kiedy to znokautował Bensona Hendersona w pierwszej rundzie.

UFC pracowało nad zestawieniem Chandlera z Tonym Fergusonem na galę z numerem 254, aczkolwiek wygląda na to, że do pojedynku finalnie nie dojdzie. W zamian Michael będzie zawodnikiem rezerwowym walki wieczoru tego wydarzenia.

Zobacz także: Były mistrz Bellator MMA w UFC? Trwają dyskusję na temat walki Chandlera z Fergusonem

A tak nowy nabytek amerykańskiej organizacji na gorąco skomentował swój angaż:

W końcu ciężka praca popłaciła, trzeba po prostu cały czas robić swoje. Jestem zaszczycony tą możliwością i nie mogę się doczekać, aby udowodnić to, co powtarzałem przez ostatnie 11 lat: Jestem najlepszym zawodnikiem kategorii lekkiej na świecie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.