Konferencja UFC. Co zostało powiedziane….

W konferencji zorganizowanej przez UFC brał udział prezydent UFC Dana White, właściciel UFC Lorenzo Fertitta oraz dyrektor finansowy UFC John Mulkey. Konferencja miała głównie odpowiedzieć na zarzuty Randy Coutura. Widać po osobach biorących w niej udział że UFC przestaje się pierd…i sprawa robi się coraz bardziej napięta.

Dobra jedziemy z tematem :

 1. Randy Couture jest cały czas mistrzem wagi ciężkiej UFC. Dostanie oficjalną ofertę walki z Antonio Rodrigo Nogueira na początku 2008 roku. UFC chce aby Randy bronił tytułu, jeśli Couture nie weźmie tej walki, pas HW zostanie mu odebrany.
 2. Couture otrzymał bonus za podpisanie kontraktu z UFC w wysokości $500,000. Dostał tą sumę w dwóch ratach. $250,000 przy podpisaniu umowy, drugie $250,000 po walce z Timem Sylvią. UFC rozdało ksera czeków z podpisem Coutura. Wg. UFC Randy Couture za dwie walki w 2007 roku dostał 2.9 miliona dolarów. Do tej sumy nie wliczono bonusów z PPV.
 3. Dana White powiedział że to jest dla nich niezręczna sytuacja ponieważ UFC nie rozmawia o kasie. UFC dba o fighterów i dobrze ich traktuje. Oświadczenie Coutura o sprawach finansowych było nieprawdziwe.
 4. Kim Couture (żona Randego) była w błędzie kiedy mówiła że UFC nigdy nie promowała Coutura. White poddał listę przykładów na to w jaki sposób UFC promowało Coutura (TUF i inne programy w TV)
 5. Lorenzo Feritta osobiście negocjował ostatni kontrakt z Couturem. Lorenzo słysząc ostatnio słowa Coutura jakoby ten „nigdy nie był zadowolony z kontraktu” był zdziwiony ponieważ wyglądało na to że Randy był bardzo szczęśliwy w styczniu kiedy podpisywał umowę.
 6. John Mulkey rzucił paroma liczbami których suma wyniosła prawie 3 miliony dolarów za dwie walki w 2007 roku. W tej sumie jest bonus w postaci $500,000 którego Couture twierdzi że nigdy nie dostał.
 7. Dana White powiedział że UFC nie jest monopolistą, ich dzisiejsza konkurencja jest silniejsza niż we wcześniejszych latach.
 8. Dana White dodał że UFC cały czas ma kontrakt z Couturem i zrobi wszystko aby bronić swoich praw.
 9. Dana White po raz kolejny powiedział że Fedor nie jest w pierwszej piątce HW. Mówi że zawsze tak twierdził a chciał go ściągnąć do UFC tylko dlatego że Randy Couture chciał z nim walczyć.
 10. White wierzy że skoro UFC jest w stanie dogadać się z Tito Ortizem to na pewno dogada się z Randym Couturem.
 11. Dana White ciągle wierzy że za całą sprawą stoi filmowy agent Coutura ponieważ nic w tej sprawie nie ma sensu.
 12. Na koniec cytacik Dany White : Nie wiem co zrobiłem źle. To jest najbardziej zakręcona sprawa….ze wszystkich”

Plus jako bonus zarobki Randego Coutura w 2007 roku za dwie walki.

$500,000 bonus (w dwóch ratach)
$200,000 umowa pracownika
$56,000 za komentowanie gal
$250,000 kasa za walkę na UFC 68
$936,000 bonus za walkę na UFC 68
$250,000 kasa za walkę na UFC 74 fight
$ 35,000 bonus za Fight of the Night an UFC 74
$787,000 bonus za  walkę na UFC 74 fight

Razem  $2.98 miliona

3 KOMENTARZE

 1. dana siedzi w tym sporcie pewnie wiecej lat niz ja mam 😀 a gowno o nim wie,to ze ma nasrane w bani to wiedzialem juz bardzo dawno ale ze az tak 😀 fedor poza 5 hmm ciekawe 😀

 2. no z tym fedorem to przesadzil ale w kwestiach finansowych i promowania randyego to randy wyszedl na … i i nie wiem co mam myslec ale randy straccil w oczach wielu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.