Dana White i Khabib Nurmagomedov cały czas rozmawiają na temat swojej przyszłej współpracy. Jak wiemy, Rosjanin przeszedł na sportową emeryturę po wygranej z Justinem Gaethje na UFC 254. Nurmagomedov stwierdził, że obiecał swojej mamie, że nie będzie walczył w klatce MMA bez swojego ojca u boku. White w programie „The Zach Gelb Show” wypowiedział się na temat obecnej sytuacji Khabiba.

Khabib i ja cały czas rozmawiamy. Był bardzo emocjonalny podczas tej gali po walce. Mam przeczucie, że będzie chciał zdobyć rekord 30-0. Myślę, że nie przejdzie na sportową emeryturę. Jego tata chciał żeby osiągnął rekord 30-0 i myślę, że będzie chciał tego dokonać, spełnić życzenie swojego ojca.

Nurmagomedov w wywiadach po gali wypowiedział się na temat relacji z Whitem i swojej przyszłości.

Oczywiście, że Dana White chciałby żebym dalej walczył i generował zyski. Mogę sam zarabiać pieniądze. Jestem na szczycie swojej kariery i mógłbym zarabiać naprawdę dużo walcząc, ale podjąłem taką decyzję i myślę, że to odpowiedni moment. Nie każdym może przejść na emeryturę sportową będąc w najlepszej formie, ale ja wiem, że za rok, dwa czy pięć lat będę znowu musiał walczyć z tą decyzją. Zrobiłem wystarczająco żeby być uważanym za najlepszego. Dzisiaj znalazłem się na szczycie rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Misja została zakończona. Co mam jeszcze zrobić? Zarabiać więcej pieniędzy? Zarabiać mogę zawsze.

Nurmagomedov (29-0 MMA) zakończył karierę w oktagonie UFC jako mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę, Justina Gaethjego czy Dustina Poiriera. To właśnie na walce z „Diamondem” w jego narożniku stanął jego mentor, trener i przede wszystkim ojciec, Abdulmanap. Zawodnik pierwszy raz w UFC miał okazję celebrować zwycięstwo wraz ze swoim tatą. Abdulmanap zmarł w lipcu tego roku. Od zawsze mówiło się o potencjalnej walce Khabiba z Georgesem St. Pierrem, o której marzył jego ojciec i to właśnie Kanadyjczyk mógłby być kolejnym rywalem Rosjanina.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.