Ilii Topurii

Dana White przyznał, że choć wysoko ocenia umiejętności „twardziela” Ilii Topurii, nie sprawdził się on jeszcze w walkach na najwyższym poziomie.

W walce wieczoru gali UFC 298 w najbliższą sobotę zmierzą się wieloletni król dywizji piórkowej Alexander Volkanovski oraz młody, aspirujący pretendent Ilia Topuria. „Volk” w tej kategorii wagowej nigdy nie przegrał, choć mierzył się z zawodnikami pokroju Jose Aldo, Chada Mendesa, Yaira Rodrigueza czy Maxa Hollowaya (zresztą trzykrotnie). Zdaniem Dany White’a, prawdziwy test w karierze niepokonanego dotąd Ilii Topurii dopiero nadejdzie:

Jeśli spojrzycie na nazwiska tych, których pokonał, jaka była stawka, kiedy z nimi walczył – wszystkie tego typu wątki, to jest coś, czego Topuria jeszcze nie osiągnął. Więc możecie podawać statystyki do woli, ale on nie ma doświadczenia w wielkich walkach. To będzie jego pierwsza. Jego pierwsze starcie z wielkim nazwiskiem, jego pierwsza wielka walka. Choć ten gość jest prawdziwym twardzielem, wciąż ma wiele do udowodnienia.

Ilia Topuria wypowiadał się niedawno na temat potencjalnej walki z Conorem McGregorem. Danie White’owi podoba się pewność siebie Hiszpana, natomiast nie przewiduje takiego zestawienia w najbliższej przyszłości:

Nie wiem, nie sądzę. Myślę, że wciąż musi się pokazać. Słuchaj, jeśli jesteś niepokonany, nigdy nie zasmakowałeś porażki i wybijasz się na szczyt, jak ten gość, to dokładnie tak powinieneś myśleć, taką właśnie mentalność powinieneś zastosować. Ale zobaczymy, jak to się rozwinie w sobotnią noc.

UFC 298: Volkanovski vs Topuria nadchodzi już jutro, w nocy z soboty na niedzielę. Transmisja gali rozpocznie się o 00:30 wraz z początkiem karty przedwstępnej. O 2:00 rusza karta wstępna, a o 4:00 karta główna z pięcioma pojedynkami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

11,754 komentarzy 27,463 polubień

Myślałem, że to o koniu z Valony :lesnarhappy:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,453 komentarzy 26,179 polubień

Będzie dobra walka
I ciekawe jak wróci karzełek po tym KO

Odpowiedz polub

Avatar of Slavic Warriot
Slavic Warriot

Maximum FC
Heavyweight

1,728 komentarzy 8,826 polubień

„Jest twardy, ale ma wiele do udowodnienia” – Dana White o knadze, przed stosunkiem ze swoją żoną​

:awesome:

Odpowiedz 1 Like