Dana White

Chcieliście kiedyś się przekonać, jak dobrze radzi sobie Dana White w walce? Obejrzyjcie zatem migawki z występów prezesa UFC na treningach bokserskich, kiedy sam myślał jeszcze o karierze zawodowego boksera.

Dana White zaczął trenować boks w wieku 17 lat. Po jakimś czasie, na przełomie lat 80. i 90., mając około 20 lat, zdecydował się założyć własną szkółkę boksu w Bostonie. Choć sam trenował wtedy, aby rozpocząć karierę zawodowego boksera, odwiodły go od tego pomysłu obawy o stan zdrowia swojego umysłu – po tym, jak spotkał się z bokserem, który ucierpiał mentalnie przez przyjęte w walkach ciosy na głowę. Zamiast tego pozostał przy roli trenera. W instagramowym poście poniżej możecie zobaczyć, jak w ringu radził sobie prezes UFC:

Jak dobrym bokserem był Dana White? Oczywiście niezbyt dobrym, bo inaczej nie zostałbym promotorem!

Co ciekawe, na początku lat 90. White porzucił swoją szkółkę boksu w Bostonie i pospiesznie wyniósł się do Las Vegas, kiedy o część zysków z działalności upomniała się bostońska mafia. Jak wspomina prezes UFC, panowie domagali się zapłaty 2500 dolarów, a gdy on nie zareagował, pewnego dnia dostał telefon, że termin mija nazajutrz. White odłożył słuchawkę i udał się na lotnisko, skąd wyleciał do Las Vegas. Tam kontynuował treningi bokserskie oraz zaczął trenować jiu-jitsu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.