Dana White, delikatnie mówiąc, nie był pod wrażeniem walki wieczoru gali UFC 248. Israel Adesanya pokonał Yoela Romero przez jednogłośną decyzję sędziowską. Przebieg pojedynku zawiódł wielu fanów. Zawodnicy zadawali bardzo małą ilość ciosów, a fani przez 5 rund dawali znać buczeniem, że nie podoba im się to widowisko. Prezydent UFC na konferencji prasowej otwarcie krytykował przede wszystkim pretendenta, Yoela Romero, który według niego wyglądał „tragicznie”.

Nie rozmawiałem z Yoelem Romero po walce. Jego występ nie miał dla mnie żadnego sensu. Myślałem, że wyjdzie tam jak szaleniec. To była tragiczna walka. Jeśli spojrzysz na to szerzej, w UFC było kilka pojedynków, które były aż tak słabe. Do walki trzeba dwojga i obaj zawodnicy muszą chcieć się bić. Jeśli jesteś gościem jak Adesanya to masz dużo więcej do stracenia. Jeśli jego przeciwnik tak się zachowuje to nic dziwnego, że Israel walczył w tym stylu. Romero dostał tyle kopnięć, że nie będzie dzisiaj chodził. Adesanya zrobił to co musiał. Po co biec na gościa, który nie chce się bić?

Yoel Romero wszedł do klatki i stanął na środku unosząc ręce do góry. To walka z mistrzem, to Twoja ostatnia szansa zdobycia tytułu mistrzowskiego, nie powinieneś nawet dostać takiego starcia, to powinna być walka Paulo Costy. Jeśli nie miałby kontuzji to nie dostałbyś takiej okazji. Powinien wejść tam i zrobić wszystko, aby wygrać ten pojedynek. Zrobił dosłownie nic żeby tak było.

Droga do kolejnej walki o pas mistrzowski dla Yoela Romero? Jesteś szalony, że zadajesz to pytanie. Wyglądał dzisiaj tragicznie. Totalnie zmarnował szansę na zdobycie tytułu. Może wróci i znowu będzie prawdziwym Yoelem Romero, ale jeśli tak nie będzie to nie sądzę, że będzie walczył jeszcze tyle lat.

Dla Romero była to pierwsza prawdziwa okazja do zdobycia tytułu mistrzowskiego kategorii średniej UFC. W przeszłości walczył z mistrzem, Robertem Whittakerem, lecz nie zrobił wagi przez co nie mógł zdobyć pasa mistrzowskiego.

Walką, która zachwyciła prezydenta UFC było oczywiście starcie Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang. White potwierdził, że to pojedynek, który w przyszłości trafi do Hall of Fame.

ZOBACZ TAKŻE: ZMASAKROWANA TWARZ JĘDRZEJCZYK PO UFC 248

ZOBACZ TAKŻE: KARTY PUNKTOWE WALKI JĘDRZEJCZYK Z ZHANG

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.