Dana White był pod ogromnym wrażeniem stylu, w jakim Urijah Faber (MMA 35-10) wrócił do walki po trwającej ponad 2,5 roku emeryturze. Amerykanin w rodzinnej Kalifornii znokautował w pierwszej rundzie Ricky’ego Simona (MMA 15-2) i po walce głośno domagał się starcia z aktualnym mistrzem kategorii koguciej – Henrym Cejudo (MMA 15-2).

Prezydent UFC będąc gościem w TMZ Sports, wypowiedział się na temat ewentualnego zestawienia Fabera z Cejudo.

To co zrobił Urijah było niesamowite. Przyznaje, przed walką mówiłem, że nie jest już najmłodszy, ale w tej walce wyglądał bardzo dobrze. To jednak tylko jedna walka po powrocie, trochę za mało na starcie o tytuł.

Wszyscy byliśmy świadkami momentu, w którym wiele osób skreśliło już z ‚mapy UFC’ kategorię muszą. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że dywizja przetrwa, a kolejne angaże, po których liczy ona już szesnastu zawodników spowodują jej solidną odbudowę. Dana White zapytany o to z kim w kolejnej obronie pasa kategorii koguciej zawalczy Henry Cejudo odpowiedział:

To będzie walka o pas kategorii muszej. I jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to Cejudo będzie bronił pasa w starciu z Josephem Benavidezem. Po tym starciu pomyślimy o pretendencie do pasa w kategorii koguciej. Najpierw jednak obrona w dywizji muszej. Jestem przekonany, że tak długo jak Henry będzie w stanie bronić pasów obydwu kategorii, tak długo będzie to robił. Nie planujemy żadnych walk o pas tymczasowy ani w kategorii koguciej, ani muszej.

Joseph Benavidez (MMA 28-5) wygrał swoje trzy ostatnie pojedynki, aktualnie plasując się w rankingu UFC na miejscu pretendenta. W ostatniej walce pokonał znajdującego się na 2. miejscu Jussiera Formigę (MMA 23-6), a co za tym idzie naturalnym, a przede wszystkim sprawiedliwym rozwiązaniem będzie zestawienie Amerykanina z aktualnym mistrzem Henrym Cejudo.

 

13 KOMENTARZE

 1. Mały Henio bierze rewanż i potem wygrywa już wszystko do końca kariery. Henio GOAT, Król.

  #armiamałegohenia

 2. Benavidez jest trochę jak Faber z tymi ts'ami

  Nie jest. Daleko mu do niego, zresztą ma wygraną nad mistrzem, kilka zwycięstw z rzędu, nr 1 w rankingu, czego chcieć jeszcze więcej od pretendenta do pasa mistrzowskiego? Już nie wymyślajmy, za miesiąc walczy Frankie Edgar…

 3. Nie jest. Daleko mu do niego, zresztą ma wygraną nad mistrzem, kilka zwycięstw z rzędu, nr 1 w rankingu, czego chcieć jeszcze więcej od pretendenta do pasa mistrzowskiego? Już nie wymyślajmy, za miesiąc walczy Frankie Edgar…

  Jemu chodziło chyba o to, że Benavidez miał dużo podejść do pasa tak jak Faber ale nigdy tego pasa nie zdobył

 4. Mały Henio bierze rewanż i potem wygrywa już wszystko do końca kariery. Henio GOAT, Król.

  #armiamałegohenia

  :beczka:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.